Li-ion bateriová řešení Toyota

Při výběru elektrického vysokozdvižného vozíku je k dispozici několik řešení energie. V posledních letech jsou stále oblíbenějším zdrojem energie li-ion baterie. Li-ion baterie poskytují trvale maximální výkon bez ohledu míru vybití - na rozdíl od olověných akumulátorů, u nichž postupující vybíjení ovlivňuje rychlost a kapacitu zdvihu. Tisíce Li-ion baterií Toyota, instalovaných v našich vozících po celé Evropě, přináší podnikům vysoce kvalitní a bezpečný způsob napájení manipulační techniky.

 

Energetická účinnost

Vyšší energetická účinnost znamená nižší náklady a nižší emise. Li-ion baterie poskytují z hlediska účinnosti širokou škálu výhod, od konzistentní dodávky energie po rychlejší nabíjení. Prozkoumání možností li-ion baterií pro vysokozdvižné vozíky vám může pomoci dosáhnout vašich obchodních cílů i cílů v oblasti udržitelnosti.

Vyšší energetická hustota

Li-ion baterie používá jako elektrolyt „lithiovou sůl“, která v kombinaci s dalšími chemickými prvky zlepšuje její výkon a životnost. Výhodou oproti jiným bateriím je jejich schopnost uložit na malém prostoru velké množství energie (vysoká hustota energie). Toyota používá NCA články (Lithium Nickel Cobalt Aluminium Oxide). Díky tomu naše lithium-iontové baterie dokáží pojmout více energie ve stejném objemu - jedná se o stejné chemické složení článků, jaké se používá v elektromobilech! 

Díky tomu lithium-iontové baterie Toyota vydrží vysoký počet zátěžových cyklů a jsou vybaveny elektronickými řídicími jednotkami, které zajišťují jejich spolehlivost a bezpečnost. To se projevuje menšími ztrátami energie v nabíjecích cyklech, lepším využitím uložené energie a schopností poskytnout vždy maximální výkon.

Snižte své emise

Články, které používáme pro montáž lithium-iontových baterií, pocházejí od významného OEM výrobce, který sdílí stejné ekologické hodnoty jako Toyota. Jsme odhodláni pomoci všem našim zákazníkům zvýšit udržitelnost jejich provozů; odhadujeme, že přechodem na řešení s li-ion bateriemi můžete napříč všemi aplikacemi snížit emise CO2 až o 20 %.

Produktivita

Pracují vaše vysokozdvižné vozíky s maximální možnou efektivitou? Známe cenu neplánovaných prostojů a problémy s nimi spojené. Li-ion baterie jsou vynikající příležitostí, jak je omezit na minimum. Generují méně tepla než alternativní možnosti napájení a zlepšují schopnost dodávat stabilní napětí bez ohledu na úroveň nabití. To umožňuje až o 30 % lepší účinnost oproti tradičním olověným akumulátorům.

Neustále pracujeme na zdokonalování naší technologie, abychom mohli v oblasti produktivity nabídnout ještě více výhod. Provozní testy naší nové baterie o kapacitě 630 Ah ukázaly, že na jediné nabití dokáže vozík Reflex pracovat v plném nasazení (jak zdvihu, tak i pojezdu) více než celou osmihodinovou směnu - bez jakéhokoli dobíjení.

Ještě více výhod v oblasti produktivity

 • Příležitostné nabíjení - lze dobíjet kdykoli a na jakoukoli úroveň, bez dopadu na životnost baterie. To přináší vyšší flexibilitu a vozíky jsou v případě potřeby kdykoli k dispozici.
 • Rychlé nabíjení - 25V lithium-iontová baterie je plně nabita za pouhých 80 minut a k nabití na 50 % kapacity postačí 30 minut. Chytré nabíječky Toyota jsou navíc standardně vybaveny funkcí dynamického omezení výkonu (DPL), která snižuje maxima „špičkového odběru“ a reguluje tak celkovou spotřebu energie a náklady. Znamená to také, že při nabíjení více vysokozdvižných vozíků bude většina energie nasměrována do vozíku, který ji nejvíce potřebuje.
 • Baterie, které vydrží stejně dlouho jako váš vozík - životnost li-ion baterie odpovídá životnosti vozíku, bez nutnosti investovat do údržby zařízení nebo potřeby další sady baterií.
 • Žádné nabíjecí místnosti – Li-ion nabíječky nabízejí snadnou a ergonomickou obsluhu a bezpečný provoz. Mohou být umístěny kdekoli v objektu, nevyžadují vyhrazenou nabíjecí místnost. Ušetřený prostor lze využít k optimalizaci toků materiálu a zvýšení efektivity celého provozu.

 

 

Bezpečnost

Bezpečnost a pohoda jsou při práci s vysokozdvižnými vozíky nezbytnými předpoklady úspěchu – proto nabízíme řadu školení, zaměřených na řidiče vozíků i vedoucí pracovníky skladů. Bezpečnost vysokozdvižných vozíků se však netýká jen obsluhy. Nabíjení baterií vysokozdvižných vozíků není bez rizika, jak lze u elektrických zařízení očekávat. Jako společnost, pro kterou je bezpečnost a kvalita středem zájmu, jsme udělali maximum pro to, aby naše li-ion baterie přinášely řadu bezpečnostních výhod.

Všechny naše Li-ion baterie používají články válcového tvaru, které se vzájemně nedotýkají. To znamená, že bezpečnostní riziko v jednom článku nemá přímý vliv na sousední články. Válcové články je také těžší prorazit, k čemuž může dojít při nárazu vidlic do baterie. Válcové články lze skutečně jen velmi těžko poškodit.

Bezpečnost v každé součásti

Li-ion baterie je tvořena několika články sestavenými do jednoho modulu. Bateriový systém tvoří (podle velikosti baterie) několik modulů, zapojených do série. Každý modul je vybaven bezpečnostním systémem (systém řízení baterie BMS). Celý bateriový systém má také nadřazený BMS systém, který řídí celkovou činnost baterie (nabíjení / vybíjení). 

 

Adaptabilita

Li-ion baterie mohou nabídnout vyšší účinnost a výkon, bez ohledu na zaměření vaší firmy a způsob použití vysokozdvižného vozíku. Tyto baterie, vhodné pro práci v horkém i chladném prostředí, představují univerzální řešení pro manipulaci s materiálem.

Modulární konstrukce snižuje hmotnost a nároky na údržbu

Věděli jste, že 50Ah baterie poskytne dostatek energie pro 70 % malých elektrickým paletových vozíků? Li-ion bateriový blok plné velikosti tak často představuje větší výkon a hmotnost, než potřebujete. Baterie Toyota tento problém nemají. Fungují na modulárním principu, kdy správná kombinace modulů dodává potřebný výkon, bez zbytečné hmotnosti nadbytečných článků. Moduly je také možné vyměňovat po jednom. Servis je tak rychlejší, jednoduší a vyžaduje méně skladových zásob.

Přečtěte si více o přístupu Toyota RED (Radical Energy Design) >>

Vlastní li-ion řešení společnosti Toyota nabízejí úsporu energie, šetrný provoz a vyšší bezpečnost. Energetické ztráty baterie jsou minimální a nabízejí možnost příležitostného nabíjení. A na rozdíl od olověných akumulátorů ztrácejí li-ion baterie při provozu v chladírnách jen minimum výkonu.

Chladírenské provozy

Naše standardní li-ion baterie jsou vhodné pro chladná prostředí a méně intenzivní práci v chladírnách, pokud lze nabíjení zajistit při teplotách do + 5 °C, např:

 • Přibližně 2 hodiny provozu při -30 °C
 • Přibližně 4 hodiny provozu při -10 °C

Mrazírenská prostředí

Pokud vozík pracuje nebo zůstává v mrazírně (až -30 ºC) po dobu delší než 2 hodiny, doporučujeme použít vyhřívané li-ion baterie, které lze nabíjet v prostoru mrazírny. Méně časté vyjíždění z mrazírny kvůli nabíjení znamená méně problémů s kondenzací. Kromě toho 5-10 % výkonu baterie obětovaného na vyhřívání zaručí, že bude mít zařízení vždy optimální teplotu.

Získejte díky I_Site přehled o bateriích

Náš systém správy flotily I_Site nabízí v rámci balíčku I_Site Explorer funkci správy baterií, poskytující užitečné informace, které vám umožní zlepšit energetickou účinnost a snížit náklady.

Lio-ion baterie představují nové příležitosti pro flexibilnější nabíjení. Na rozdíl od olověných akumulátorů není životnost Li-ion akumulátorů ovlivněna četností nabíjení. Příležitostné nabíjení se naopak doporučuje pro zajištění maximální provozuschopnosti a eliminaci prostojů. Pomocí I_Site Explorer lze sledovat úroveň nabití baterií a zajistit, aby byly vždy optimálně nabité. Nabíjení vozíku v době nečinnosti umožní snížit počet potřebných baterií a minimalizovat riziko neplánovaných prostojů.

Máte další dotazy ohledně li-ion baterií pro vysokozdvižné vozíky? Navštivte naši FAQ stránku s nejčastějšími dotazy >>

Li-ion očima zákazníků

 

 

“Toyota propočítává nabíjecí cykly podle našich potřeb
a proškolení zaměstnanci vědí, kdy mají vozíky nabíjet,
takže máme jistotu, že provozní doba strojů bude
odpovídat struktuře pracovních směn.”

Ronald Ganther, vedoucí oddělení příjmu v Hermes Fulfilment

Přečtěte si celý příběh >>

 

 

 

Informované rozhodnutí

Věříme, že jsme vás přesvědčili, abyste pro své nové vozíky zvolili li-ion baterie. Jejich výhody jsou velmi přesvědčivé! Rádi bychom vás upozornili na několik modelů z naší rozsáhlé nabídky elektrických vozíků, které by vás mohly zajímat.

WEBINÁŘ:

Li-ion baterie od Toyoty

Přinášíme vám záznam webináře, kde vám Jan Kohák prozradí, jaké výsledky přinesl inovativní vývoj li-ion baterií.

Shlédnout webinář >>

 

 

 

Kompaktní, lehké a obratné

 • Vysoká energetická účinnost
 • Snadné manévrování
 • Ideální pro stísněné prostory
 • Vystavěno na Li-ion technologii

Doporučení:
Toyota BT Levio LWI160 je elektrický skladový vozík ideální pro práci ve stísněných prostorách, jako jsou prodejny, obchody a supermarkety.

Rychlé a snadno ovladatelné

 • Snadné řízení
 • Ideální pro přepravu na velké vzdálenosti
 • Také ručně vedené verze
 • K dispozici s Li-Ion bateriemi

Doporučení:
Naše řada zakladačů SWE/SPE zahrnuje mnoho různých modelů a s různými funkcemi, které naplní vaše potřeby přepravy.

Produktivní a pohodlné

 • Osvědčené inovace
 • Ergonomický prostor obsluhy
 • Zdvih až 13 m
 • S inteligentními li-ion energetickými balíčky

Doporučení:
Naše široká řada retraků nalezne uplatnění v nejrůznějších aplikacích: uvnitř, venku i ve stísněných prostorech.

Efektivní uvnitř i venku

 • Vynikající manévrovací schopnosti
 • K dispozici v tří i čtyřkolové verzi
 • Loketní opěrka s ovládáním funkcí konečky prstů
 • K dispozici s Li-Ion bateriemi

Doporučení:
Modely Traigo 48 jsou mimořádně úsporné, nabízejí vynikající výhled do všech stran a vysoký výkon zdvihu a pojezdu.

-5%

BT Levio LWI160

BT Levio LWI160

 • První nízkozdvižný vozík od Toyoty výhradně postavený na li-ion baterii (50, 105 a 150Ah)
 • Design - vozík vyvinutý a vyrobený ve Švédsku, malý a lehký, max. 269 kg vč. baterie
 • BT Castorlink - 5-ti bodová koncepce pro stabilitu na rampách a bezpečnější provoz
 • PIN klávesnice - nastavitelné parametry stroje jednotlivým řidičům, žádná ztráta klíčku
 • Click 2 Creep - pomalý mód vozíku i se vzpřímenou rukojetí - ideální do těsných prostor

Mohlo by vás také zajímat

Navštivte náš online obchod

Navštivte náš online obchod

Najděte více informací o produktech, funkcích a možných doplňcích pro naše vozíky, ať jsou to retraky, paletové vozíky nebo vychystávací vozíky.

Nakoupit online >>

Máte dotazy ohledně li-ion baterií?

Navštivte naši stránku FAQ věnovanou Li-ion bateriím, kde naleznete odpovědi na své otázky.

Přečíst více >>

Technologie palivových článků

Spojte udržitelnost elektrického vozíku s praktičností a krátkou dobou tankování spalovacího motoru.

Přečíst více >>

Jak napájet vozíky

Nabízíme optimální řešení energie pro vaše provozy, od spalovacích motorů po technologii palivových článků. Přečtěte si více o našich řešeních energie.

Přečíst více >>

Vymazat