Li-ion technologie Toyota zjednodušuje v logistickém centru Hermes Fulfilment

Logistický gigant Hermes Fulfilment využil Li-ion bateriový systém Toyota a technologii I_Site ke zlepšení efektivity, snížení spotřeby energie a zvýšení bezpečnosti zaměstnanců v kritických oblastech skladování.

Fakta a čísla

  • Společnost: Hermes Fulfilment
  • Lokalita: Ohrdruf, Německo
  • Odvětví: Logistika
  • Řešení: Li-ion technologie, Systém správy flotily I_Site

O společnosti Hermes Fulfilment GmbH

Středisko Hermes Fulfillment GmbH v Durynském Ohrdrufu je jedním ze šesti německých závodů společnosti Hermes, sídlící v Hamburku. Závod v Ohrdrufu zaměstnává 370 stálých pracovníků, kteří se starají o hladký a efektivní chod intralogistických procesů. Závod zajišťuje skladování, vychystávání a expedici různého zboží ze 14 evropských zemí, včetně drobné elektroniky (např. chytrých telefonů), bytových doplňků a větších předmětů do hmotnosti 31,5 kg. Závod také zajišťuje vracení zboží, kdy je vrácené zboží vyloženo, posouzeno a v případě potřeby opraveno.

Naplněná očekávání zákazníků

Hladký a efektivní chod provozu vyžaduje úzkou spolupráci jednotlivých oddělení logistického centra. „Všechny procesy musí být vzájemně koordinovány, jinak bychom mohli stěží pokrýt náročná období špiček, například před Vánoci,“ říká Ronald Ganther, vedoucí oddělení příjmu v Hermes Fulfilment.

V posledních dvou letech závod nabízel ještě kratší dobu doručení. Ganther pokračuje: „Abychom mohli splnit náš závazek „dodání do druhého dne“, vychystáváme zboží ve dvou směnách, takže naše stroje pracují dvakrát tvrději a déle.“

Vozíky jsou v permanenci přibližně sedm hodin v kuse, takže snaha využívat stroje ve dvou směnách po sobě (a s co nejmenšími prostoji) se při použití olověných akumulátorů ukázala jako velký oříšek. Řešení s výměnou baterií bylo také nepoužitelné vzhledem k časové náročnosti výměny a prostoru potřebnému ke skladování baterií.

„Stáli jsme tedy před otázkou: Jak naše vozíky využít co nejefektivněji, a přitom uspokojit rostoucí požadavky zákazníků?"

Potřebovali jsme flexibilní zařízení, které by nabízelo nový druh energie.

Efektivní řešení baterií, které šetří čas a peníze

Společnost Toyota Material Handling Europe nabídla dokonalé řešení: inovativní bateriový systém s lithium-iontovou technologií a inteligentní správou nabíjení. Lepší koordinace nabíjecích cyklů umožnila společnosti Hermes prodloužit provozní dobu strojů a zkrátit prostoje, což se ukázalo jako zásadní pro produktivitu během sezónních špiček.

Všechny nové stroje zde nyní fungují na li-ion technologii, která snížila náklady na elektřinu, protože baterie lze rychle nabíjet v době klidu, například během poledních přestávek. Výměna baterií se stala minulostí. Navíc není třeba doplňovat vodu a díky uzpůsobeným nabíjecím cyklům se také výrazně zlepšila účinnost. „Toyota propočítává nabíjecí cykly podle našich potřeb a proškolení zaměstnanci vědí, kdy mají vozíky nabíjet. Máme tak jistotu, že provozní doba strojů bude odpovídat struktuře našich směn," vysvětluje Ganther.

Rychlejší nabíjení vyžaduje větší nabíjecí proudy. Proto se systém dynamického omezování výkonu DPL (Dynamic Power Limitation) stará o to, aby skupina nabíječek nepřekročila specifikovaný maximální odběr proudu, který by jinak při současném zapnutí nabíječek způsobil proudové špičky.

Systém DPL nevyžaduje žádné dodatečné práce, protože nabíječky spolu komunikují rádiově, čímž odpadá potřeba další kabeláže. Stav baterie všech strojů lze kdykoli kontrolovat prostřednictvím systému správy flotily Toyota I_Site, který dokáže zajistit optimální nabíjecí cykly. Pomáhá tak prodloužit životnost baterie a šetří zbytečné náklady během energetických špiček.

Objevte výhody Li-ion technologie

Využití I_Site pro vyšší bezpečnost pracoviště

Vyspělý systém správy strojového parku I_Site přináší také vyšší bezpečnost pracoviště.

„Pro nás je I_Site nástrojem optimalizace: vidíme například, kde by mohlo dojít ke kolizi, takže můžeme přijmout preventivní opatření. A díky Smart Access mají k vozíkům přístup pouze oprávnění zaměstnanci,” vysvětluje Ganther.

Webová aplikace Smart Access zajistí, že každý operátor obdrží pro daný stroj individuální registrační čip. I_Site také motivuje zaměstnance k opatrnému zacházení se stroji a přispívá tak k vyšší bezpečnosti provozu.

Přečtěte si více o systému správy flotily I_Site

Mohlo by vás také zajímat

Li-ion: Správná cesta

Bezúdržbové baterie, které umožňují nepřetržitý provoz vašich vozíků. Přečtěte si více o našich li-ion bateriích, které mohou být zdrojem energie vašeho nového vozíku Toyota.

Přečíst více >>

Máte dotazy ohledně li-ion baterií?

Navštivte naši stránku FAQ věnovanou Li-ion bateriím, kde naleznete odpovědi na své otázky.

Přečíst více >>

Jak napájet vozíky

Nabízíme optimální řešení energie pro vaše provozy, od spalovacích motorů po technologii palivových článků. Přečtěte si více o našich řešeních energie.

Přečíst více >>

Li-ion vozíky v AMAB

V AMAB se rozhodli pro Li-ion vozíky společnosti Toyota Material Handling. Určujícími faktory volby byla uživatelská přívětivost a Li-ion řešení.

Přečíst více >>

Vymazat