Toyota Tonero a Toyota SAS ve Stachema CZ

Kolínská Stachema ocenila reference a znalost značky Toyota

Intenzivní spolupráce s Toyotou byla zahájena před 5 lety a opírá se o širokou nabídku spolehlivých strojů, které dobře pasují do variabilních provozů firmy a umí nabídnout vždy něco navíc.

Toyota si drží pozici a plní naše očekávání "S Toyotou se potkáváme už delší dobu, zhruba od roku 2007, ale ke zlomu a k výraznější a soustavnější spolupráci došlo teprve v letech 2012-2013, kdy jsme dokončili výstavbu závodu v Červených Pečkách a sháněli jsme pro něj manipulační techniku. Proběhlo výběrové řízení, které Toyota vyhrála a dá se říci, že od té doby jsme nekoupili, s výjimkou jednoho ojetého skladového vozíku, žádnou jinou značku, přestože pravidelně nabídku na trhu sledujeme a vyhodnocujeme," říká Martin Váša, výrobní ředitel Stachema CZ.

"Přesvědčily nás kvalitní reference i znalost značky mezi náročnými uživateli. Vybírali jsme
mezi kvalitní technikou, ale přesto jsme chtěli něco navíc, techniku s přidanou hodnotou.
Vozíky Toyota se osvědčily jako spolehliví pracanti s dobrou ekonomikou provozu a spolehlivostí, takže prezentované výhody a vlastnosti vozíků, které vedly k výběru Toyoty, se naplnily. Vozíky jsou kvalitní, ergonomicky navržené a spolehlivé. Porovnání poměru kvalita - cena, užitné vlastnosti, provozní charakteristiky vždy skončilo pozitivně." "Dobrou práci odvádí i výborný servis, dokáže nám vyjít vstříc, cítíme, že si Toyota spolupráce s námi váží. Úspěšná spolupráce pokračuje. Dokládá to i připravovaný velký projekt na nový systémový sklad s 3 500 paletovými místy, kam plánujeme umístit i systémové a vychystávací vozíky nebo zakladače," vypočítává Martin Váša.

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Toyota dokáže pokrýt všechny naše potřeby

Stachema provozuje V ČR celkem 5 závodů s velmi odlišným portfoliem a s více než tisícovkou výrobků. Často velmi odlišných z hlediska výroby, skladování i náročnosti na bezpečnost manipulace a přepravy. Kromě menších distribučních center se sklady s kapacitou kolem 750 paletových míst, vznikají menší sklady i ve výrobních závodech. Je v nich prostor pro uskladnění zboží i z jiných závodů, takže slouží jako svého druhu DC pro vybraný sortiment s vyšší obrátkou.

Vozíky jsou potřeba ve všech provozech firmy: ve výrobě, při skladování i v expedici. Ve výrobě při manipulaci se vstupními surovinami, při odvozu hotových výrobků do skladu, z výroby na předávací místa, odkud jdou z výroby dále do expedice nebo k zaskladnění.

"Díky široké nabídce Toyoty a možnosti vybrat vhodný model vozíku se dobře vyrovnáváme s velkou variabilitou výstupů z výrobních linek - co do druhů množství, typů i velkosti obalů i způsobů jejich plnění nebo paletování. Pracujeme se sudy, lahvemi, kanystry, cisternami, IBC kontejnery, s pytlovaným zbožím na europaltách, ale i s tubami nebo rozprašovači. Mícháme zakázky na míru. Výrobky jsou určeny pro B2B segment i pro maloobchod, v poměru cca 50:50," dodává Martin Váša. "Pracujeme ve všech představitelných režimech vychystávání nebo zásobování. Pestrost manipulace a logistiky, široký sortiment a velký nárůst manipulačních a logistických operací vedl k dalším obměnám ve flotile, k jejímu rozšíření a doplnění o nové typy strojů tak, aby byla manipulace maximálně efektivní. Toyota jezdí v provozech ve Slaném, v Mělníku, v Červených Pečkách a v Brně a v každém z nich slouží specifická technika. Toyotě zbývá "dobýt" již jen kolínský závod, kde dosluhuje stará technika."

Stachema je odpovědná - ve firmě i vůči společnosti

Ve výrobních provozech jsou nainstalovány nejmodernější technologie chránící bezpečnost - detekční systémy, havarijní odsávání. Nehrozí výbuchy hořlavých plynů nebo par. Zóny mohou být v okolí výrobních technologií, jen ve velmi omezeném prostoru, kde se vozíky vůbec nepohybují. Stačí proto standardní výbava a rozvaha při jejich výběru. Stachema se snaží využívat například stroje s nižší voltáží, aby bylo nižší riziko vzniku jisker a podobně.

Přestože Stachema manipuluje převážně s chemickými výrobky, čelní ani elektrické vozíky nevyžadují žádnou extra výbavu. Firma potřebuje boční posuv a kabiny pro pohodlnou práci venku. Za velkou výhodu považuje kontrolu stability a kontrolu vyrovnávání vidlic - obě funkce unikátního systému aktivní stability Toyota SAS.

Manažer se dívá I_Site na iPadu

Správa flotily I_Site

I_Site propojuje vaši flotilu, shromažďuje data, poskytuje přehled o dění v provozech a napovídá, jak optimalizovat vaše pracovní procesy.

Přečíst více >

Logo SAS z blízka na vozíku

Systém aktivní stability

Tato inovace přispívá k vyšší bezpečnosti a pomáhá snižovat náklady na řidiče a škodní náklady. Dynamický systém monitoruje činnost vozíku a zaregistruje-li riziko nestability, automaticky provádí korektivní akce.

Přečíst více >

Řidič přepravuje objednávky pomocí BT Optio

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >

Naše unikátní Li-Ion řada ve skladě

Naše unikátní Li-Ion řada

Lithium-Ionové baterie prokázaly o 30% vyšší energetickou účinnost oproti olověným akumulátorům, takže výrazně přispívají ke snížení emisí CO2.

Přečíst více >

Vymazat