Autopilot

Automatické li-ion retraky zvýšily efektivitu společnosti Uponor

Autopilot

O společnosti Uponor

Uponor vyrábí stavební a konstrukční systémy od roku 1964. Za účelem výroby plastových potrubních systémů vybudovala společnost Uponor před několika lety pobočku ve finském městě Nastola. Tato lokalita slouží také ke skladování potrubí pro veřejné stavby a dalšího vybavení. Zlepšení výroby a skladových operací v této lokalitě vyžadovalo renovaci starého dopravníkového systému mezi oběma provozy. Alternativou bylo nahrazení dopravníkového systému a jeho doplnění o automaticky naváděné vozíky (AGV). „Pro nás jsou AGV vozíky jasnou investicí do budoucnosti,“ říká vedoucí skladu Anssi Juurinen.

Investice do budoucnosti

Volba AGV vozíků byla ovlivněna dvěma faktory: prostorem a spolehlivostí. Nahrazením starého dopravníkového systému automatizovanými vysokozdvižnými vozíky se uvolnilo mnoho skladovacího prostoru, který bylo možné využít pro jiné účely, například pro další regály. Dopravníkový systém byl také na konci životnosti a v posledních letech vyžadoval poměrně náročnou údržbu a vázal hodně pracovních sil. „Nyní lze tyto zdroje využít pro jiné úkoly a zvýšit tak produktivitu,“ říká Anssi Juurinen. AGV vozíky mají vyhrazené trasy oddělené od pěších tras, což zvyšuje bezpečnost ve skladu. Automatizovaný systém může Uponor v budoucnu integrovat do svého ERP systému, což u starého dopravníkového systému nebylo možné.

Autopilot

Všestranně vyšší efektivita

Automatizované vozíky zajišťují ve společnosti Uponor nepřetržitou výrobu. Tok materiálu se přeruší jen tehdy, když je vhodná chvíle na nabití baterií. To lze díky li-ion technologii baterií realizovat v krátkých nabíjecích cyklech sladěných s výrobními cykly. AGV se mohou samy automaticky nabíjet ve svém pracovním prostředí, takže nejsou potřeba oddělené nabíjecí prostory. Navíc vozík s Li-ion pohonem ušetří v porovnání s tradiční technologií baterií 20 až 30% energie. Životnost baterií je také delší a nabíjejí se mnohem rychleji v několika krátkých časových úsecích, aniž by došlo k vybití baterie. Díky možnosti příležitostného nabíjení není třeba li-ion baterie vyměňovat, což přispívá k ergonomii a bezpečnosti pracoviště.

Efektivní instalace

Návratnost investic (ROI) automatizovaných řešení je obvykle 2-3 roky. Při instalaci automatizovaných systémů vznikne zavedením prvního vozíku systémové prostředí, do kterého může být implementován také další automatizovaný vozík. Instalace následujících vozíků je tak ekonomicky výhodná. Náklady na připojení druhého stroje jsou pouze poloviční oproti ceně prvního stroje a prostředí. Proto byl systém rozšířen, jakmile se dostavily měřitelné pozitivní výsledky. Anssi Juurinen sděluje své zkušenosti ze spolupráce s Toyotou: „Toyota je pro nás spolehlivý partner, se kterým spolupracujeme již řadu let. Kromě technických řešení Toyota se spoléháme také na jejich komplexní servisní podporu a důvěřujeme jejich know-how.“

Naše automatizovaná řešení

Mohlo by vás také zajímat

Poloautomatický nosič provádí horizontální manipulaci s materiálem

Automatizované systémy

Naše řada autopilotů a automatických vozíků nabízí pokročilé a flexibilní řešení pro efektivnější manipulaci s materiálem.

Přečíst více >

Li-ion: Správná cesta

Bezúdržbové baterie, které umožňují nepřetržitý provoz vašich vozíků. Přečtěte si více o našich li-ion bateriích, které mohou být zdrojem energie vašeho nového vozíku Toyota.

Přečíst více >>

Ilustrace hodin Servisní koncept Toyota (TSC)

Servisní koncept Toyota

Důkazem našeho zaujetí pro dokonalý servis je Servisní koncept Toyota, představující strukturovanou cestu k optimalizaci našich služeb.

Přečíst více >

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a Logiconomi vám dnes nabízejí řešení a ukazují naši vizi do budoucna.

Přečíst více >

Vymazat