Jako výrobce i poskytovatel řešení hledáme příležitosti, jak snížit naši provozní klimatickou stopu, a to jak v našich vlastních procesech, tak při podpoře provozní činnosti našich zákazníků. Činíme tak s využitím našeho technologického portfolia a prostřednictvím uvědomělých rozhodnutí v oblasti konstrukce a výroby: sledujeme data, zamezujeme plýtvání, upřednostňujeme efektivní hospodaření s energií a emisemi a zaměřujeme se na nízkouhlíková řešení. Naše zveřejňované environmentální informace slaďujeme s ESRS (Evropskými standardy pro vykazování udržitelného rozvoje): E1 Změna klimatu, E2 Znečištění, E3 Vodní a mořské zdroje, E4 Biodiverzita, E5 Využívání zdrojů a oběhové hospodářství.
‘Chceme být lídrem v oblasti klimatu a jednat zodpovědně i v dalších environmentálních otázkách’
Per Fyrenius,
Senior Vice President Corporate Development
Jsme i nadále odhodláni stát v čele opatření v oblasti klimatu. V říjnu 2023 jsme předložili SBTi ke schválení naše vědecky podložené cíle, které nám pomohly stanovit základní rok naší uhlíkové stopy a prioritizovat klíčové nástroje dekarbonizace. Zatímco čekáme na schválení SBTi, plánujeme zajistit, abychom měli k dispozici zdroje potřebné k urychlení snižování emisí a dosažení těchto cílů.
Pracujeme na dosažení net zero
Na základě těchto údajů odpočítáváme k net zero. Náš současný cíl dosáhnout nulových čistých emisí uhlíku ve všech třech kategorií je stanoven do roku 2050. Naše aktualizované cíle budou zveřejněny v průběhu roku 2024 po schválení SBTi.
Mobilizace našeho hodnotového řetězce pomocí platformy EcoVadis
Ekologie je jednou ze čtyř oblastí, ve kterých nás EcoVadis hodnotí, a je to oblast, ve které jsme získali nejvyšší hodnocení "vynikající" - 90 %.
Zároveň pokračujeme ve spolupráci se zákazníky, dodavateli, zaměstnanci a celou společností s cílem urychlit dekarbonizaci. Od naší předchozí zprávy jsme do platformy EcoVadis přizvali partnery, abychom zvýšili transparentnost ESG. Kromě toho se s námi více než 200 dodavatelů podělilo o své hodnocení uhlíkové zralosti na platformě EcoVadis.
Přečtěte si o E1 - Změna klimatu v naší zprávě o udržitelnosti >>
Ve všech našich závodech jsou zavedeny certifikované postupy environmentálního managementu podle normy ISO 14001 a probíhá jejich implementace ve všech našich obchodních společnostech. Stejně tak se certifikace ISO 14001 očekává od všech významných dodavatelů a vyžaduje se od nich, aby podepsali náš Etický kodex pro Dodavatele, který stanoví konkrétní požadavky na kontrolu znečištění ze strany našich dodavatelů. Hodnocení EcoVadis, které zavádíme pro všechny naše dodavatele, nám také umožní řídit rizika na vstupní straně.
Podle nařízení EU REACH má společnost povinnost informovat zákazníky o všech svých produktech obsahujících látky vzbuzující mimořádné obavy (SVHC). Každoročně aktualizujeme náš seznam REACH na našich webových stránkách, aby měli naši zákazníci k těmto údajům přístup.
Přečtěte si o E2 - Znečištění v naší zprávě o udržitelnosti >>
Vzhledem k tomu, že jsme výrobcem vysokozdvižných vozíků, považují všechny zainteresované strany za nepravděpodobné, že by naše vlastní činnost měla významný dopad na vodní a mořské zdroje. Nicméně údaje o odběru vody v naší evropské síti jsou k dispozici a naše závody jsou převážně montážní závody s omezeným odběrem vody. Pokud se v našem hodnotovém řetězci vyskytují nějaké významné dopady, je pravděpodobné, že se vyskytují v činnostech předcházejících v hodnotovému řetězci našim vlastním aktivitám.
Jako součást společnosti Toyota Industries Corporation (TICO) jsme také získali hodnocení A- v CDP (Carbon Disclosure Project - provozuje celosvětový systém zveřejňování informací o vlivu společností na životní prostředí) dotazníku týkajícího se ochrany vody.
Přečtěte si o E3 - Voda a mořské zdroje v naší zprávě o udržitelnosti >>
Vzhledem k tomu, že jsme výrobcem vysokozdvižných vozíků, považují všechny zainteresované strany za nepravděpodobné, že by naše vlastní činnost měla významný dopad na místní biodiverzitu, ale budeme provádět posouzení rizik na evropské úrovni, abychom to potvrdili. V našem odvětví se dopady na biodiverzitu soustřeďují spíše v dodavatelském řetězci, a proto je biodiverzita zahrnuta do našeho Etického kodexu pro dodavatele.
Přečtěte si o E4 - Biodiverzita v naší zprávě o udržitelnosti >>
Inovace oběhového obchodního modelu je způsob, jak si udržet konkurenceschopnost a současně reagovat na otázky udržitelnosti. Jako základní kámen Zelené dohody EU vidíme zásadní změnu v legislativě EU týkající se této oblasti. Aktivně spolupracujeme s odborníky na vypracování mapy rizik a plánu oběhového hospodářství a očekáváme neustálé zlepšování v celém našem hodnotovém řetězci.
Zero muda: regenerace materiálů
Již nyní obnovujeme a znovu využíváme zhruba 60 % naší nájemní flotily, která se vrací do druhého života jako použité vozíky prodávané našim přímým zákazníkům, v přímé režii naši MSCO. Dalších 30 % je znovu využito prostřednictvím nepřímých zákazníků, tj. nezávislých distributorů nebo obchodníků.
Inovace v oblasti cirkulárního pronájmu a servisu
Naše renovační kapacity se neustále rozšiřují v celé naší evropské síti a přibližně 40 % druhotně použitých strojů od přímých zákazníků se znovu dostává do našich programů pronájmu, kde pomáhají v provozech zákazníků.
Nedílnou součástí našeho přístupu k maximalizaci životnosti našich vozíků je také servis. Abychom minimalizovali množství odpadu a zlepšili oběhovost, chceme tato čísla zvýšit prostřednictvím interních programů zaměřených na identifikaci možností prvního a druhého využití vozíků a baterií.
Přečtěte si o E5 - Využívání zdrojů a oběhové hospodářství v naší zprávě o udržitelnosti >>