Chytřejší manipulace s automatickými vozíky Toyota

Toyota Material Handling uvádí na evropský trh rozšířenou řadu automatických skladových vozíků. Hlavním cílem Toyoty je podpořit koncepci štíhlé logistiky, kterou prosazuje na všech úrovních manipulace. Automatické vozíky umožňují dosáhnout nové dimenze produktivity zejména v provozech s častou a opakující se manipulací. Toyota nabízí řešení vhodná jak pro komplexní systémový přechod z obslužných vozíků na automaty, tak pro postupnou obměnu jednotlivých vozíků nebo středisek krok za krokem.

Nová řada Autopilot zahrnuje elektrické paletové vozíky (LAE250), zakladače (SAE160), retraky (RAE160-250), skladové zakladače fungující jako čelní vozík (OAE120CB) a tahače pro těžké nasazení (TAE500). Jsou určeny pro všechny běžné aplikace: horizontální převoz palet, tažení paletizovaných i nepaletizovaných nákladů v přípojných vozících za tahači, zakládání palet nebo stohování. Vozíky jsou založeny na standardních prověřených skladových strojích a jsou plně pokryty servisní sítí Toyota. Profesionální servisní služby a systém preventivní údržby Toyota jsou zárukou maximálního zúročení investice. 

Automatizace optimalizuje nákladové toky co do rychlosti, přesnosti a bezpečnosti a minimalizuje kolize a škody na zboží i na majetku. Obsluha vozíků může být uvolněna pro plnění náročnějších a komplexnějších činností a opakující se rutinní procesy může přenechat strojům. Automatizovaná manipulace také vyžaduje méně údržby a vozíky pracují s nižší spotřebou energie, protože fungují v optimálních režimech bez prudké akcelerace, nebezpečné manipulace a jezdí ideálními trasami. Vysoká produktivita a bezpečnost automatů a nízké provozní náklady znamenají rozumnou návratnost investic, typicky kolem 2 let.

RAE retrak autopilot AGV

 

Bezpečná a přesná manipulace

Vozíky Autopilot jsou naprogramovány pro naprosto bezpečné vykonávání všech úkolů. Mohou také pracovat souběžně s manuálně ovládanými vozíky. Integrované skenery a čidla jsou zárukou prevence jakýchkoli kolizí. Nákladové senzory a kamery zase zajišťují přesné nabrání palety, její umístění do regálu, na dopravník nebo na jakékoli jiné místo.

Inteligentní komunikace

Všechny vozíky Autopilot řídí Order Manager vyvinutý Toyotou. Tento software zajišťuje úkolování vozíku díky inteligentnímu systému řízení flotily. Pracuje nezávisle, nebo může být propojen s ERP/WMS systémy zákazníka.

Automatický vozík Staxio SAE

Chytré nabíjení

Všechny vozíky řady Autopilot mohou být vybaveny li-ionovými bateriemi, které šetří až 30 % energie, redukují emise CO2 a mají mnoho provozních výhod, například umožňují dobíjení i během krátkých přestávek. Autopilot může tuto vynikající výhodu využít bezezbytku, protože není závislý na obsluze, která nemusí vozík vždy připojit. Díky automatickému nabíjení a díky řídicímu systému vozík využije k nabíjení každou vhodnou přestávku. 

Přesná navigace

Technologie Autopilot využívá dva vysoce přesné a adaptivní navigační systémy - laserovou nebo tzv. přirozenou navigaci - a navíc je dokáže vhodně kombinovat. Tato kombinovaná navigace umožňuje vozíku přepínat mezi oběma systémy a v různých provozech používat vždy optimální systém, podle složitosti prostředí, což celý proces automatizace činí efektivnější a nákladově příznivější.

PODÍVEJTE SE NA UNIKÁTNÍ ŘEŠENÍ
Poloautomatický nosič provádí horizontální manipulaci s materiálem

Automatizované systémy

Naše řada autopilotů a automatických vozíků nabízí pokročilé a flexibilní řešení pro efektivnější manipulaci s materiálem.

Přečíst více >

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a Logiconomi vám dnes nabízejí řešení a ukazují naši vizi do budoucna.

Přečíst více >

Výrobní systém Toyota TPS

V naších výrobních závodech uplatňujeme principy štíhlé výroby a pracujeme na základě tahového systému řízení, což znamená, že vyrábíme jen to, co si objednáte.

Přečíst více >

Řidič přepravuje objednávky pomocí BT Optio

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >

Vymazat