Automatizovaná bezvidlicová přeprava palet

Toyota nabízí automatizovaný bezvidlicový přepravník EURO palet, ideální pro opakující se přepravu z místa na místo a pro zásobování materiálem. Autopilot CDI120 je kompaktní a obratný a dodává se se speciálními stanicemi.

Automatizovaný horizontální přepravník CDI120

  • Nosnost až 1,2t
  • Snadné manévrování
  • Ideální pro prostory s malou výškou

Stáhnout technický list >>

Stanice vyzvednutí/složení

  • Možnost průjezdu skrz
  • Lze umístit na podlahu pod regály

Automatizovaný horizontální nosič v akci

Díky své flexibilitě lze Autopilot CDI snadno využít v různých oblastech vašeho skladu nebo distribučního centra.

Přepravník palet CDI120 se skvěle hodí pro automatizovanou přepravu ve vašem výrobním závodě nebo logistickém centru. Lze jej integrovat do manuálního provozu nebo může spolu s flotilou vozíků Autopilot pracovat v plně automatizovaném systému. Autopilot CDI může vyzvedávat a přepravovat palety z bodu A do bodu B, kde je například automatizovaný zakladač uloží do regálu.

Průjezdní stanice umožňuje automatizovanému nosiči palet efektivně zajistit přepravu z místa na místo nebo zásobování materiálem, a optimalizovat tak vaše logistické toky.

Zaujaly vás automatizované skladové vozíky? >>

Bezpečný provoz

Autopilot CDI120 je naprogramován pro práci bok po boku s manuálně ovládanými vozíky a bezpečné provádění veškerých úkolů. Vestavěný bezpečnostní skener detekuje překážky v dráze a včasnou reakcí zabrání kolizi. Automatizovaný vozík nepřetržitě monitoruje své okolí a bezpečnostní pole ve směru pohybu, aby byla zajištěna maximální bezpečnost.

Modrým výstražným světlem upozorňuje řidiče vysokozdvižných vozíků a ostatní pracovníky na svou přítomnost.

Bezpečnostní skener slouží k bezpečné přepravě jmenovitou rychlostí.

Bezpečnostní skener pro bezpečné zatáčení optimální rychlostí.

 

 

 

Hbitý pohyb

Automatizovaný horizontální přepravník Toyota se dokáže pohybovat po vašem logistickém centru velmi svižně. Díky stanici pro vyzvednutí/složení nákladu nepotřebuje tento automatizovaný vozík při nabírání nákladu nijak složitě manévrovat. Stanicí jednoduše projede. CDI120 může jednoduše nabrat paletu a pokračovat rovně dál svou cestou. Další skvělou výhodou je, že stanice může být umístěna na podlaze pod regálem, což optimalizuje využití podlahové plochy. 

Navíc je CDI120 kompaktní a dokáže se otočit namístě. V kombinaci s malou výškou tak může tento automaticky naváděný vozík pracovat i ve stísněných prostorách, které pro ostatní AGV nebo manuální vozíky nejsou vůbec samozřejmostí.

Chytré nabíjení

Automatizovaný horizontální přepravník CDI120 je vybaven li-ion bateriemi, které mají až o 30% vyšší energetickou účinnost, a přispívají tak současně k omezení emisí CO2. Díky možnosti automatického nabíjení, včetně volby plánovaného nebo příležitostného nabíjení, se může vozík mezi jednotlivými úkoly rychle dobít bez zásahu obsluhy a potřeby speciální nabíjecí místnosti - vše je plně automatizované.

Flexibilní lokalizace pomocí přirozené navigace

Navigační skener CDI120 umístěný blízko podlaze nabízí kompaktní design. K nalezení cesty skladem využívá pouze přirozené navigace. Tato metoda navigace využívá k vypočtení pozice AGV vozíku rozpoznatelné referenční / orientační body ve skladu, jako jsou zdi, regály a fixní objekty.

Automatizovaný nosič palet může pracovat prostřednictvím standardní přirozené navigace založené na mapě s pevnými prvky, volitelně lze použít dynamickou přirozenou navigaci. V tomto případě si sofistikovaný software poradí s prostředím, ve kterém přibyly nové prvky. AGV se v průběhu práce naučí nové prvky a zapamatuje si je.

Přirozená navigace je levnější alternativa pro sklady, kde okolí zůstává zcela neměnné. AGV vozík může pro navigaci využít již existující přirozené prostředí bez potřeby dodatečného vybavení, jako jsou například odražeče, a ušetřit tak výdaje za další vybavení a jeho instalaci.

 

Návratnost investic

Zavedením automatizace můžete zoptimalizovat toky zboží a zároveň minimalizovat škody, čas a výdaje. Pracovníci jsou osvobozeni od stále se opakujících operací, a jsou tak k dispozici pro náročnější úkoly. Automatizovaná manipulace s paletami vyžaduje také méně údržby a energie a přispívá k produktivitě a bezpečnosti. Investice do Autopilot CDI120 se tak typicky vrátí během 1 roku.

Více o automatizaci krok za krokem >>

 

 

Zpět na stránku automatizovaných řešení >>

Kontaktujte nás

Dočetli jste až sem?

V Coopu automatizované zakladače bezpečně interagují s řidiči zdvižných vozíků

Použití automatizovaných vozíků v manuálních skladových prostředích může být problematickou kombinací. V regionálním skladu Coopu v Trondheimu se zaměstnanci skladu naučili s automatizovanými zakladači bezpečně pracovat.

Případová studie Coop >>

Automatizace v akci - videa z českých i zahraničních provozů

Inspirujte se u některých z našich realizací, nebo načerpejte informace z produktových videí Autopilot.

Mrkněte na videa o automatizaci >>

Vymazat