Tahače Simai s li-ionovými bateriemi podporují logistiku Nexen Tire

Tahače Simai s li-ionovými bateriemi podporují logistiku v Nexen Tire

Jihokorejská společnost Nexen Tire patří mezi nejvýznamnější světové výrobce pneumatik pro osobní automobily, modely SUV i lehká užitková vozidla. Moderní komplex vybudovaný v letech 2017 až 2018 v průmyslové zóně Triangl u Žatce na ploše 35 ha je vůbec první továrnou firmy mimo Asii. Společnost Nexen Tire od začátku trvala na nejlepším řešení využívající jen progresivní technologie. Štíhlý layout výrobního provozu předurčil tahače jako jeden z důležitých manipulačních prostředků. Toyota nabídla nakonec vítězný koncept Michala Škalouda, Key Account Managera TMH CZ, založený na elektrických tahačích pro sedícího řidiče Simai TTE400 s li-ionovými bateriemi.

„Jde o premiérové nasazení elektrických tahačů Simai v ČR, a hned s li-ionovými bateriemi. Efekty progresivního li-onového pohonu pro 4t vozíky jsou nepřehlédnutelné – ekonomicky i bezpečnostně. Díky možnosti průběžného nabíjení během jakékoli krátké přestávky firma ušetřila zajímavou provozní plochu výrobní haly, odpadly náhradní baterie (3 na tahač), investice do nástrojů pro manipulaci s bateriemi, ale hlavně čas nutný pro výměnu baterií," říká Václav Vintr, Facility Specialist Nexen Tire s.r.o.

Součástí dodávky flotily manipulační techniky, kterou po náročném VŘ zajistila Toyota, jsou celkem čtyři tahače Simai TTE400. Tři z nich slouží ve čtyř směnném provozu jako podpůrná manipulační technika pro nestandardní, příležitostné převozy polotovarů při výrobě pneumatik (o hmotnosti do 2,0 tun mezi jednotlivými výrobními halami na vzdálenost 200 až 300 m (celý výrobní komplex je 800 m dlouhý). Jezdí s jedním přípojným vozíkem kvůli rychlosti manipulace při připojování a odpojování, relativně krátké pojezdové vzdálenosti a také díky faktu, že přípojné vozíky jsou nebrzděné. Z bezpečnostních důvodů se souprava pohybuje obvykle rychlostí 9 km v hodině (max. rychlost je dokonce až 18 km/hod.). Vozíky jsou vybaveny mnoha praktickými funkcemi na podporu bezpečné, ale výkonné a efektivní práce: elektronické rekuperační brzdění, sada světel, systém detekce řidiče, automatické zpomalení, pohodlná sedačka a ergonomické uspořádání kabiny, palubní diagnostika nebo snadný servisní přístup.

Pro vnitřní i venkovní použití, velká tažná kapacita. Více na: https://www.simai.it

Pro vnitřní i venkovní použití, velká tažná kapacita. Více na: https://www.simai.it

Naše produktová řada

Podívejte se na naši kompletní řadu manipulační techniky, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >

Elektrické paletové vozíky v průmyslu

Elektrické paletové vozíky

Řada elektrických paletových vozíků BT Levio zahrnuje vozíky pro horizontální přepravu palet, nakládání/vykládání a vychystávání. Tyto kompaktní paletové vozíky jsou rychlé a výkonné a kladou důraz na bezpečnost a snadné ovládání. 

Přečíst více >

Li-Ion řešení Toyota

Nyní pro celou naši produktovou řadu nabízíme plně integrované řešení s Li-ion bateriemi, které kompletujeme v našich závodech podle přísných kvalitativních standardů Toyota TPS.

Přečíst více >

Traigo při přesunu barelů

Jsme specialistou pro váš obor

Snažíme se porozumět vašim individuálním potřebám, abychom mohli pokaždé nabídnout kvalitní, spolehlivé a individuální řešení, které přesně vyhoví vašim požadavkům.

Přečíst více >

Vymazat