Individuální nastavení výkonových parametrů využívá AVX hlavně na retraku BT Reflex

Odvaha při přechodu na lionky přinesla AVX značné úspory

Společnosti AVX Czech Republic s.r.o. stačil pouhý půlrok, aby se v moderním, provozu v Bzenci naplno potvrdily všechny hlavní výhody li-ionové technologie.

V Bzenci byla nová fabrika na výrobu kondenzátorů s non-stop provozem vybudována v roce 2014. K provozům v Lanškrouně a v Uherském Hradišti tak přibyl třetí a současně největší a nejmodernější závod v ČR. Závody se z hlediska potřeb manipulace a logistiky velmi liší, někde se vejde 1 000 ks výrobků do jedné obálky, v Bzenci na 1 000 ks výrobků potřebují i tři palety. Tyto odlišnosti generují jinou obrátkovost, jiné režimy zásobování výroby i expedice hotových výrobků i jiné nároky na manipulační techniku a výdrž jejich baterií při různé směnnosti. Li-ionové baterie  se ukázaly být optimálním řešením, přestože byly zpočátku považované za nevyzkoušené a riskantní řešení.

Tento krok do neznáma byl také důvodem pro tvrdé a dlouhé výběrové řízení. Společnost UHS JAKOS uspěla také proto, že dokázala jako jediná nabídnout li-ionové baterie na všechny požadované typy strojů a prezentovat pestré reference s již doložitelnými provozními zkušenostmi. Toyota totiž dodala první vozíky s lionkami na český trh již v roce 2013 a může nabídnout detailní zkušenosti z různých typů provozů. Podle Milana Orlovského, obchodního ředitele UHS JAKOS, tím firma potvrdila svoji schopnost nabídnout nejmodernější technologie současnosti i komplexní služby včetně osvědčené servisní péče o celou flotilu starších i nových strojů a prosadit se v tvrdém konkurenčním boji i u renomovaných zákazníků.

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jana Bobysudová, Marketing manager
Tel.: +420 725 744 241

Velký úspěch smluvního dealera UHS JAKOS

Dalibor Vičánek, ředitel logistiky AVX CzechRepublic, vysvětluje důvody výběru nové technologie: "Přešli jsme na li-ionové vozíky, přestože se jednalo o relativně novou technologii. Ale již v době, kdy jsme nové vozíky vybírali, nabízela velké zlepšení ve srovnání s dosud používaným standardem. Za velké plus jsme považovali zejména odstranění nabijárny a výměny baterií, tedy prostorovou i časovou úsporu. Dalším a možná hlavním benefitem byla možnost snížení počtu vozíků ve flotile právě kvůli lepším parametrům nabíjení. Ostatní benefity byly příjemné, ale nebyly rozhodující. Vše, co UHS JAKOS při výběrovém řízení tvrdila, praxe potvrdila."

POTŘEBUJI PORADIT

Li-Ion řešení Toyota

Nyní pro celou naši produktovou řadu nabízíme plně integrované řešení s Li-ion bateriemi, které kompletujeme v našich závodech podle přísných kvalitativních standardů Toyota TPS.

Přečíst více >

Řidič přepravuje objednávky pomocí BT Optio

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >

Správa flotily I_Site

I_Site propojuje vaši flotilu, shromažďuje data, poskytuje přehled o dění v provozech a napovídá, jak optimalizovat vaše pracovní procesy.

Přečíst více >

Retrak ve skladě

Retraky

Série silných retraků nabízí vysokou akceleraci a výjimečné jízdní vlastnosti pro optimální manipulaci.

Přečíst více >

Vymazat