Glud & Marstrand se s Toyotou vydává na cestu automatizace

Růst společnosti na výrobu obalů vyžaduje funkční automatizaci. Ta zajistí efektivní a bezpečnou logistiku a zvýšení konkurenceschopnosti podniku.

O společnosti Glud & Marstrand

Společnost Glud & Marstrand, vlastněná mexickou skupinou Envase Universales Group, je celosvětovým lídrem v obalových řešeních pro potravinářský průmysl. Továrnu Glud & Marstrand v Odense tvoří 85 000 m2 výrobních, skladových a administrativních prostor, rozdělených do několika budov s dlouhými přepravními vzdálenostmi, včetně rohů, úzkých průchodů a venkovních úseků.

Fakta a čísla

Růst vyžaduje vyšší efektivitu a bezpečnost

Glud & Marstrand dodává zákazníkům po celém světě moderní obalová řešení. To vyžaduje efektivní a bezpečnou interní logistiku, potvrzují manažeři logistiky Nikolaj Sonne a Claus Graff Gade. „Naše přepravní trasy byly příliš dlouhé a vyžadovaly efektivnější interní logistiku mezi tiskem a výrobou.“ V posledních několika letech zažívá společnost pozitivní růst. Současně s tím ale vyvstala potřeba zlepšit bezpečnost, aby se zabránilo pracovním úrazům. Vedoucí logistiky oslovili řadu dodavatelů automatizovaných vozíků (AGV) a nakonec se rozhodli pro spolupráci se společností Toyota Material Handling, se kterou již měli oba pozitivní zkušenosti.

Cesta k automatizaci: krok za krokem

Toyota dodala ucelené řešení, které tvoří dva automatizované zakladače, trasy vytyčené pomocí odražečů a pojezdové dráhy, které slouží jako úložiště palet s tabulemi plechu. AGV automaticky naberou palety a přepraví je na požadovaná místa. Implementace AGV řešení „z A do B,“ probíhala ve dvou fázích. Začátkem roku 2017 byly nasazeny dva AGV vozíky, které zajišťovaly část interní přepravy v rámci tiskárny. „Bylo třeba zohlednit mnoho bezpečnostních opatření spojených s manipulací a přepravou tabulí s ostrými hranami na těžkých paletách,“ říká Claus Graff Gade.

Ve druhé fázi byla tiskárna propojena s hotovými výrobky přicházejícími z výrobny plechovek. Výsledkem je celková jízdní vzdálenost 565 metrů, a to nejen uvnitř, ale i mimo budovy přes nakládací rampu, kde se kříží s provozem nákladních aut, která odvážejí nebo přivážejí zboží z a do továrny. „Vrstva asfaltu navíc na venkovní jízdní dráze AGV vozíků zajišťuje rovný a stabilní povrch ve stejné kvalitě, jako ve vnitřních prostorách. Instalovali jsme také světelnou signalizaci, abychom zabránili kolizím AGV s nákladními auty.“

Nové myšlení na pracovišti

Manažeři logistiky potvrzují, že AGV vozíky fungují po technické stránce i z hlediska bezpečnosti na výbornou, což se ukazuje jako významné zlepšení efektivity interní logistiky. „Největší výzvou, kterou AGV přinášejí, není technologie, ale chování a kultura na pracovišti. Jako vedoucí logistiky jsme oba v komunikaci zdůrazňovali, že naším cílem není propouštění a že budeme postupovat krok za krokem," říká Nikolaj Sonne.

Automatizace podporuje konkurenceschopnost podniku

„Toto jsou pouze první kroky na naší cestě k automatizaci a dosavadní zkušenosti jsou pro nás velmi cenné, protože v budoucnu plánujeme ještě větší rozsah automatizace,“ říká Nikolaj Sonne. Zaměstnanci vidí, že automatizace vytváří vysoce bezpečné pracoviště, eliminuje monotónní opakující se činnosti a přispívá k vyšší efektivitě. Takže automatizace nepředstavuje hrozbu pro pracovní místa, ale v Glud & Marstrand ji naopak vnímají jako cestu k ochraně pracoviště v podmínkách neustále rostoucí konkurence.

Naše automatizovaná řešení

Mohlo by vás také zajímat

Poloautomatický nosič provádí horizontální manipulaci s materiálem

Automatizované systémy

Naše řada autopilotů a automatických vozíků nabízí pokročilé a flexibilní řešení pro efektivnější manipulaci s materiálem.

Přečíst více >

Elektrické zakladače ve skladu

Elektrické zakladače

Elektrické zakladače BT Staxio jsou uzpůsobeny pro širokou škálu aplikací, včetně dvoupaletové manipulace, vychystávání, zakládání a horizontální přepravy. Jedná se o rychlé, výkonné a snadno ovladatelné zakladače. 

Přečíst více >

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a Logiconomi vám dnes nabízejí řešení a ukazují naši vizi do budoucna.

Přečíst více >

Řidič přepravuje objednávky pomocí BT Optio

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >

Vymazat