Automat TAE050 v ostrém provozu ve Witte

Automat TAE050 v ostrém provozu ve WITTE Access Technology

Leden 2019 se stal milníkem pro koncern WITTE Automotive. Úspěšné ukončení testovacího období automatického modelu Toyota TAE050 a přechod do plného provozu ve společnosti WITTE Access Technology s.r.o. v Ostrově současně znamenal celosvětovou premiéru nasazení autonomního manipulačního vozíku do logistického procesu u této německé společnosti s globální působností.

Automat funguje zatím na kratší a jednodušší trase se dvěma zastávkami zásobující carsetové linky. Štěpán Červenka, Lean Manager WITTE Access Technology, uvádí: „Díky půl roku ostrého provozu již můžeme prohlásit, že přínosy autonomního systému plně odpovídají našim očekáváním, zejména kapacitního posílení interní dopravy a úspory personálu. Tři operátoři a jedna tažná souprava mohla být využita na jinou práci v rámci interní logistiky."

"Vybrali jsme TAE050 s kapacitou 500 kg, protože je to malý, nízký a kompaktní automat, který vyhovuje našim požadavkům. Disponuje například vynikající funkcí otočení o 180° na místě. Okruh autonomního vozíku začíná a končí v centrálním skladu a je přibližně 100 m dlouhý. Manipulant připraví přípojný vozík naložený zhruba 50 bednami s lakovanými klikami a komponenty pro složení celého carsetu (4 kliky + příslušenství) na výchozí vychystávací stanoviště a dá přes tablet tahači pokyn k zahájení jízdy. 

Vozík podjede přípojný vozík, automaticky jej napojí pomocí výsuvného pinu a vyrazí na trasu na vyhrazené odběrové místo ve výrobní hale. Zde odpojí plný vozík, opět automaticky a přejede na další stanoviště, kde stejným způsobem nabere jiný přípojný vozík (obvykle prázdný) a odjede zpět do skladu. Tento cyklus se opakuje 4 x za hodinu, bez výkyvů, spolehlivě a bezpečně," přibližuje vozík, průběh manipulace a technické řešení Štěpán Červenka.

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Toyota Radioshuttle

Automatizované systémy

Naše řada autopilotů a automatických vozíků nabízí pokročilé a flexibilní řešení pro efektivnější manipulaci s materiálem.

Přečíst více >

Bezpečnost v logistice

Pomůžeme vám zajistit bezpečnost v dopravě a logistice všude, kde se pohybuje manipulační technika. Dobře vybavený sklad i vozík je základem kvalitní prevence.

Přečíst více >

Toyota Radioshuttle

Toyota Radioshuttle

Máte zájem o naše poloautomatické nosiče nákladu? Vysokorychlostní nosič nákladu, pracující uvnitř speciálního regálového systému a řízený pomocí dálkového ovládání.

Přečíst více >

Chytré propojené vozíky

Přečtěte si více o propojených a chytrých skladovích vozících.

Přečíst více >

Vymazat