Štíhlá logistika při řízení zásob a manipulaci

Společný seminář společností Toyota Material Handling CZ s.r.o. a API - akademie produktivity a inovací, s.r.o. se zaměřil na téma důležité zejména pro moderní výrobní firmy a logistické společnosti s náročným frekventovaným provozem - štíhlou logistiku a technické prostředky k jejímu hladkému zajištění a efektivnímu uplatňování.

Jakub Myška, projektový manažer API, ve své prezentaci na téma Štíhlá logistika a řízení zásob představil komplexní pohled na nejnovější trendy, fakta a základní stavební kameny implementace a efektivního řešení principů štíhlé logistiky ve výrobní firmě. Seznámil posluchače se všemi současnými pohledy na celou problematiku a vypočítal vhodné nástroje a koncepce zaměřené na omezení plýtvání v oblasti zásob a jejich pohybu, které by neměly dnešní firmy opomíjet nebo dokonce ignorovat.  


Jakub Myška - Projektový manažer API

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jana Bobysudová, Marketing manager
Tel.: +420 725 744 241

Cíle štíhlé logistiky jsou v dodávání potřebného materiálu ve správný čas, v přesně požadovaném množství, ve vhodném balení, a to vše v režimu just-in-time. Jak k tomuto procesu, který se skládá z výrobní logistiky a distribuční logistiky, přistupují dodavatelé manipulační techniky? Toyota Material Handling je klíčovým propagátorem efektivity a produktivity při manipulaci. Štíhlá logistika je přímým rozvinutím pojmu štíhlá výroba (který je velmi úzce spojen s Toyotou jako výrobcem automobilů) do nového prostředí logistiky, manipulace a skladování. Prezentátoři Toyoty, produktoví manažeři a specialisté na manipulační technologie přímo určené do systémů štíhlé logistiky (Jan Kohák - tahače a tažné soupravy a další skladová technika s li-ionovými bateriemi), systém správy flotily (Petr Panáček) a bezpečnost (Jaroslav Míka), představili nejmodernější a nejnovější technologie, funkce a přístupy k danému tématu.

Soustředili se na produkty, technologie a postupy, jejichž cílem je v rámci výše uvedené definice pracovat bezpečně a s co nejnižšími provozními náklady. Implementací tažných souprav místo klasických vidlicových vozíků, vyspělých li-ionových baterií místo tradičních olověných baterií nebo instalací bezpečnostních technologií, které zajišťují hladký tok zboží a eliminují v co největší míře riziko střetu manipulační techniky a osob pracujících nebo pohybujících se ve výrobních nebo skladových provozech.

A jaké druhy plýtvání nové přístupy odstraňují nebo jaké činnosti zjednodušují a zefektivňují, například:

  • Snížení zásob, nadbytečného materiálu a komponentů ve výrobě díky plynulému zásobování pomocí tažných souprav - ušetřený prostor je možné využít pro rozšíření vlastní výroby
  • Pravidelné jízdní řády tažných souprav eliminují zbytečnou manipulaci nebo naopak prostoje při čekání na potřebný materiál nebo komponenty či na techniku, která komponenty přiveze nebo odveze (respektování výrobního rytmu)
  • Díky li-ionovým bateriím dosáhne uživatel prakticky nepřetržité disponibility techniky, díky průběžnému nabíjení odpadá potřeba vlastnit náhradní baterie nebo provozovat navijárny (zvětšení výrobního prostoru a úspora vázaných prostředků).
  • Jednodušší principy při nabíjení baterií prodlužují jejich životnost (úspory servisních a pořizovacích nákladů)
  • Díky přesným datům o vytížení každého vozíku je možné dosáhnout optimálního složení flotily vozíků i jejich nasazení na příslušné manipulační operace

 

Automatizované systémy

Součástí semináře byly praktické ukázky vybraných tahačů a přípojných souprav pro štíhlé řešení logistiky a také prohlídka servisního a skladového zázemí Toyoty v Rudné.

Pokud máte zájem o odborné semináře, přihlaste sek odběru novinek v následjícím formuláři.

 

Přilásit k odběru
SpotMe v akci ve skladu

Varovný systém SpotMe

Sklady jsou přeplněné, zvýšený pohyb s omezenými provozními pravidly. Abychom zabránili nehodám, vytvořili jsme SpotMe.

Přečíst více >

Správa flotily I_Site

I_Site propojuje vaši flotilu, shromažďuje data, poskytuje přehled o dění v provozech a napovídá, jak optimalizovat vaše pracovní procesy.

Přečíst více >

Vymazat