Denso zvyšuje efektivitu skladu díky Lithium-ion řešení

 

 

 

Fakta a čísla

  • Společnost: Denso
  • Lokalita: Liberec, Česká republika
  • Obor: Automobilový průmysl
  • Aplikace: horizontální transport, doplňování, nakládka/vykládka
  • Vozíky: 88, z toho 11 Li-ion vozíků Toyota

O společnosti Denso

Denso je přední světový dodavatel vyspělých automobilových technologií, systémů a komponentů a také průmyslových produktů původem z Japonska. V České republice vyrábí společnost ve svém libereckém závodě automobilové klimatizační jednotky. V provozu pracuje 2400 zaměstnanců, spolu s flotilou 88 elektrických vozíků, od retraků po elektrické čelní vozíky.

 

 

 

 

Větší úspěch vyžaduje prostor

Růst společnosti Denso má také svoji odvrácenou stránku: navýšení produkce si vyžádalo rozšíření výrobních prostor, což znamená méně místa vyhrazeného logistice. „Nakonec zabíraly příliš mnoho drahocenného prostoru nejen uličky pro pohyb manipulační techniky, ale i nabíjecí místnosti. V době, kdy jsme diskutovali tyto ožehavé otázky, přišla společnost Toyota Material Handling s nabídkou, která pomohla vyřešit náš problém,” vysvětluje ředitel logistiky společnosti Denso.

Rychlé, snadné a bezpečné nabíjení s Lithium-ion

Když se v Denso chystali obnovit část svého stávajícího strojového parku, přišla Toyota s návrhem investovat do nových vozíků vybavených lithium-ion bateriemi. To se nakonec ukázalo jako nejlepší řešení pro specifické potřeby společnosti Denso. Hlavní výhodou těchto baterií je příležitostné dobíjení. To pro Denso znamenalo možnost decentralizovat nabíjecí infrastrukturu a namísto nabíjecích místností rozmístit po skladu řadu nabíjecích míst.

Tímto způsobem byli schopni zredukovat prostorové nároky nabíjení na polovinu, protože lithium-ion řešení nevyžaduje výměnu baterie. A jelikož obsluha vozíků díky tomu nepřichází do kontaktu s bateriemi nebo jejich emisemi, je nabíjení snadné a bezpečné a obsluze zbývá více času na jiné důležité úlohy. To je také jeden z důvodů, proč se v Denso rozhodli pro tuto technologii.

 

 

 

Uživatelsky přívětivá technologie

Lithium-Ion technologie pomáhá pracovníkům v Denso nejen minimalizovat prostoje díky rychlému nabíjení, ale také maximalizovat produktivitu a bezpečnost. Vedoucí týmu Jiří Rožánek se svěřuje se svými zkušenostmi: „Lithium-ion vozíky stačí dobíjet během našich přestávek, čili pouze dvakrát za směnu. To znamená, že se nemusíme strachovat, zda stihneme s vozíkem včas dojet do nabíjecí stanice – jednoduše stačí vozík o pauze zapojit do nabíjecí zásuvky.”

Operátor Radek Haken souhlasí: „Myslím, že Lithium-ion baterie jsou skvělá věc, protože práce s těmito vozíky je pro nás velmi jednoduchá a ergonomická. Nemusíme si už nadále dělat starosti s nabíjením nebo doplňováním vody, takže se jedná o bezpečnou alternativu. To je skvělé.”

 

Budoucí investice do Li-ion technologie

Lithium-ion technologie doporučená společností Toyota nejenže pomohla společnosti Denso vyřešit problémy s prostorem, ale přinesla i poměrně rychlou návratnost investic. V následujících dvou letech, jak se bude provozní činnost nadále rozšiřovat, plánují v Denso obnovu 30% stávajícího strojového parku a jeho nahrazení Lithium-ion vozíky Toyota, které ušetří ještě více prostoru, omezí manuální práci potřebnou při nabíjení a zajistí maximální
efektivitu a produktivitu.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Li-ion: Správná cesta

Bezúdržbové baterie, které umožňují nepřetržitý provoz vašich vozíků. Přečtěte si více o našich li-ion bateriích, které mohou být zdrojem energie vašeho nového vozíku Toyota.

Přečíst více >>

Máte dotazy ohledně li-ion baterií?

Navštivte naši stránku FAQ věnovanou Li-ion bateriím, kde naleznete odpovědi na své otázky.

Přečíst více >>

Jak napájet vozíky

Nabízíme optimální řešení energie pro vaše provozy, od spalovacích motorů po technologii palivových článků. Přečtěte si více o našich řešeních energie.

Přečíst více >>

Li-ion vozíky v AMAB

V AMAB se rozhodli pro Li-ion vozíky společnosti Toyota Material Handling. Určujícími faktory volby byla uživatelská přívětivost a Li-ion řešení.

Přečíst více >>

Vymazat