Toyota Material Handling Europe podpoří Olympijské a paralympijské hry v Paříži v roce 2024 jako oficiální partner pro manipulační techniku

Společnost Toyota Material Handling Europe oznámila, že se stane součástí Olympijských a paralympijských her Paříž 2024.
  • Společnosti Toyota Material Handling Europe (TMHE) a Toyota Motor Europe (TME) budou spolupracovat při zajištění široké palety udržitelných řešení podporující Olympijské a paralympijské hry Paříž 2024
  • Chytré elektrické vozíky Toyota podpoří logistiku a provozní manipulaci
  • Přispějeme k dosažení čistších her nasazením vyspělé techniky snižující emise

V rámci celosvětového partnerství bude Toyota Material Handling Europe dodávat vysokozdvižné vozíky a skladovou manipulační techniku zajišťující v Paříži štíhlou a udržitelnou manipulaci. K těmto činnostem budou využity stroje ze všech existujících modelových řad Toyoty včetně čelních vozíků, ručně vedených nízkozdvižných vozíků a zakladačů s klasickým elektrickým pohonem i vozíků vybavených vodíkovými palivovými články. Samozřejmostí bude i nasazení nejnovějších modelů. Toyota rovněž představí úplně nové koncepce přepravy zboží podporující vizi olympiády - stát se uhlíkově neutrální nebo dokonce uhlíkově negativní akcí.

Mateřská společnosti TMHE, Toyota Industries Corporation, je součástí skupiny Toyota Group. Toyota je členem Olympic Partner (TOP) Programme již od roku 2015. Od stejného roku zajišťuje Toyota Motor Corporation pro OH Olympijské hry služby a řešení v oblasti osobní přepravy a mobility. V Paříži 2024 postoupí tato podpora o krok dále: TME a TMHE budou v rámci koncepce Beyond Zero společně zajišťovat řešení pro bezpečnou, udržitelnou a inteligentní přepravu materiálu, zboží a osob.

“I když v rámci Toyota Group podnikáme v jiných oblastech, je pro nás spolupráce na zajištění komplexních a prospěšných řešení pro Paříž 2024 smysluplná," říká Ernesto Domínguez, President & CEO TMHE. “Sdílíme stejný inovativní duch našeho zakladatele, stejné hodnoty a stejné závazky vytvářet pozitivní přepravní řešení a rovněž stejně vnímáme čest a privilegium podpořit tak inspirativní událost jako jsou Olympijské a paralympijské hry Paříž 2024."

 

“Současně se chceme podílet na řešení aktuální naléhavé společenské výzvy: dosažení klimaticky neutrální mobility, která splní všechny nároky jak na efektivní přepravu osob, tak materiálů. V rámci plodné spolupráce dokážeme víc, než když budeme na těchto cílech pracovat každý sám."

 

Pokrok směrem k roku 2024 již započal

Toyota Motor Europe a Toyota Material Handling Europe již společně participují na vznikající kampani Beyond Zero City, kterou prezentuje výstava v National Museum of Science and Technology ve Stockholmu. Toyota ji podporuje jako hlavní sponzor.

Zero City představuje, jak budou městské prostory vypadat bez automobilů poháněných fosilními palivy, s udržitelnou a pohodlnou veřejnou dopravou a kde digitalizace a elektrifikace zajistí mobilitu bezpečnější, čistší a silnější. Vedle ukázek transformace města, odkrývá kampaň rovněž přerod Toyoty od výrobce automobilů k moderní společnosti zaměřené na udržitelnou mobilitu. Toyota představuje například automatické elektrické vozíky, paletové drony nebo roboty.

Tom Schalenbourg, Director Sustainable Development TMHE dodává: “V roce 2021 jsme se připojili ke kampani OSN Race To Zero, která nás zavazuje nastavit si vědecky podložené cíle, díky kterým budou naše emise v souladu s Pařížskými dohodami (oteplení o max. 1,5°C).  Usilujeme o převedení všech našich budov a flotil osobních a servisních automobilů na 100% využívání obnovitelné energie a snížení emisí o 55 % v ostatních provozech v souladu s plánem EU Fit for 55.”

“Paris 2024 se ke kampani OSN Race to Zero rovněž připojila a usiluje o snížení emisí o 50 % ve srovnání s minulými OH. Pokud se nám podaří pomoci pořadateli tohoto cíle dosáhnout, budou z toho profitovat všichni zúčastnění."

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Vymazat