Toyota Traigo 48 v Plzeňské Prazdroji - soutěž řidičů

Den logistiky a bezpečnosti v Plzeňském Prazdroji

Jako určité společenské vyvrcholení interní dvouměsíční kampaně na podporu zvýšení bezpečnosti manipulace uspořádala v sobotu 19. 5. 2018 Toyota Material Handling v areálu společnosti v Plzni soutěžní jízdu zručnosti s 3 t a 7 t čelními vozíky s nápojářskou výbavou. Při té příležitosti jsme krátce hovořili i s manažery, kteří byli mezi diváky a kteří mají bezpečnost v Plzeňském Prazdroji v náplni práce.

Bezpečná manipulace a skladování tvoří přibližně 20 % agendy Václava Švorce, risk manažera společnosti Plzeňský Prazdroj a.s. Protože Prazdroj provozuje velkou flotilu rozmanitých typů vozíků, průběh soutěže pečlivě sledoval: "Soutěž tohoto typu děláme poprvé a jsem rád, že jsme se k ní odhodlali. Vloni a letos jsme uspořádali tzv. safety campy, kde jsme od lidí sbírali podněty, co je nutné v oblasti bezpečnosti zlepšit. Vyplynulo z nich, že bezpečnost manipulace je pro ně důležitá a soutěž řidičů doporučili jako zajímavou formu, jak na to upozornit. Investujeme do bezpečnosti poměrně dost času i financí. Školíme lidi, obsluhu i personál, který se kolem vozíků pohybuje, neustále vylepšujeme výbavu vozíků. Úrazy jsme měli, a když jde o úraz s těžkým vozíkem, je to vždy nepříjemné. Každá forma školení, každý systém, který bezpečnost může zvýšit je dobrý systém."

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Přehled statistik v aplikaci I_Site

Druhým pozorným divákem byl Jan Štochl, specialista pro reporting logistiky, který pracuje se systémem správy flotily Toyota I_Site. Hodnotí jej jako zavedený systém, který je v Prazdroji široce využíván a pomáhá v mnoha oblastech, také při sledování kolizí: "I_Site je šikovný nástroj, který nám přináší přehled o všem, co se ve vozíku a s vozíkem děje. Jak s tím obsluha jezdí, jak nabíjí, jestli odjíždí do nabijárny včas. Sledujeme nárazy, a to několik jejich úrovní. Bylo obtížné přesně vyladit správné úrovně nárazů, protože vozíky jezdí uvnitř i venku. Nemáme specialisty, kteří by jezdili jen například uvnitř skladů, kde je rovná plocha, ale jezdí i po venkovních komunikacích. Pomohli nám s tím lidé z Toyoty a myslím, že jsme veškerá rizika vyplývající z nárazů dobře podchytili."

ŠKOLENÍ ŘIDIČŮ
Elektrický vysokozdvižný vozík nakládá materiál

Elektrické vysokozdvižné vozíky

Elektrické vysokozdvižné vozíky jsou vhodné pro různé vnitřní a venkovní provozy.

Číst více >

Žena řídí vysokozdvižný vozík pod dohledem školitele

Školení řidičů

Objevte, jak školení řidičů může zvýšit bezpečnost a produktivitu ve Vašem podnikání.

Přečíst více >

Řidič přepravuje objednávky pomocí BT Optio

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >

Logo SAS z blízka na vozíku

Systém aktivní stability

Tato inovace přispívá k vyšší bezpečnosti a pomáhá snižovat náklady na řidiče a škodní náklady. Dynamický systém monitoruje činnost vozíku a zaregistruje-li riziko nestability, automaticky provádí korektivní akce.

Přečíst více >

Vymazat