8 faktorů, které je třeba zvážit při nákupu vozíku

Když kupujete vozík poprvé, nemusí být úplně zřejmé, na která kritéria je dobré se zaměřit. S tímto průvodcem vám pomůžeme začít.

Váš kontrolní seznam

S jakým typem materiálu budete manipulovat?

Na začátek je dobré podívat se, jaké druhy zboží manipulujete. Nezapomeňte provést analýzu následujícího:

1. Zboží: jaký typ materiálu manipulujete? Soustřeďte se na jeho hmotnost a rozměry, protože to jsou zásadní parametry, které určují typ vozíku. Pracujete s jedním typem a rozměrem palet, nebo rozdíly v rozměrech vyžadují flexibilitu vozíku? Jsou náklady malé jednotlivé položky, nebo rozměrné palety?

2. Skladování: jak je vaše zboží distribuováno po skladu? Například FIFO procesy (fronta - první dovnitř, první ven) mají jiné požadavky než LIFO (zásobník - poslední dovnitř, první ven).

3. Stohování: je v případě vašeho zboží možné? Zamyslete, zda vaše zboží umožňuje skládat palety na sebe nebo je ukládat v regálech, nebo zda potřebujete jen prostou horizontální přepravu zboží.

4. Regálový systém: jaké jsou rozměry? Změřte nejen výšku, ale také hloubku regálů nebo polic. Tak budete vědět, jak velký potřebuje váš vozík zdvih, aby dosáhl na nejvyšší úroveň regálu. 

Jaké je uspořádání vašeho skladu?

Probíhají operace uvnitř nebo venku? Pokud potřebujete, aby vozíky vyjížděly ven, musíte také zajistit, aby byly vybaveny pro práci v různém počasí. Pojďme se podívat na konstrukci vašeho skladu.

5. Stropy: Jak vysoko můžete zdvihnout stožár? Důležitá není jen výška stropu, ale zejména prvky umístěné níže, jako jsou požární postřikovače a potrubí. Vždy se ujistěte, že jsme změřili a vzali do úvahy nejnižší výšku stropu.

6. Brány a dveře: jak jsou vysoké a široké? Změřte je v obou směrech, abyste měli jistotu, že vozíky, které nakonec vyberete, mohou snadno projíždět, aniž by docházelo k poškození šasi nebo zařízení skladu.

7. Uličky: Změřte šířku a délku všech cest. Zkontrolujte také materiál a stav podlah. Z čeho jsou vyrobeny a jaké snesou zatížení? Jsou hladké? Nejsou někde svažité?

8. Vzdálenost: potřebujete se zbožím jezdit na velké vzdálenosti? Nebo zkrátka potřebujete vybavení k prostému přemisťování materiálu? Vezměte do úvahy délku a četnost jízd. 

Nyní již máte lepší představu, co hledat. Přečtěte si více o různých modelech našich vozíků a porovnejte jednotlivé vozíky.

Nyní máte několik podnětů, co hledat. Přečtěte si další informace o našich vozících a porovnejte je.

Přejít na vyhledávač vozíků

-5%

BT Levio LWE130 kompaktní

BT Levio LWE130 kompaktní

  • Kompaktní do úzkých uliček a na palubu nákladních automobilů
  • Intuitivní řídicí oj s rozsahem až 208°
  • Vysoce kvalitní, robustní šasi
  • Nízká spotřeba energie
  • Chytrý vozík: snadné připojení, monitorování a zlepšování
Vymazat