Toyota dodává udržitelná AGV řešení pro Panasonic Energy

Během několika posledních let se belgická továrna společnosti Panasonic rozrostla a stala se jedním z největších výrobců alkalických baterií na světě. Proslula také svým důrazem na zdraví a bezpečnost, vysokou kvalitu výroby a udržitelnost. Klíčem k udržení těchto vysokých standardů jsou automaticky naváděné vozíky (AGV) společnosti Toyota.

O společnosti Panasonic Energy

Společnost Panasonic Energy Belgium nv začala s výrobou zinko-uhlíkových baterií v roce 1970. V 80. letech pak zahájila vývoj alkalických baterií. Od té doby se továrna rozrostla v jednoho z největších výrobců alkalických baterií na světě.

Hlavní náplní tohoto závodu je vývoj, výroba a balení alkalických baterií. Výrobě alkalických baterií s využitím nejmodernějších technologií se zde věnuje více než 400 zaměstnanců. Napříč celým výrobním procesem je kladen maximální důraz na kvalitu.


Fakta a čísla

  • Společnost: Panasonic Energy Belgium nv
  • Lokalita: Tessenderlo, Belgie
  • Odvětví: Elektronika
  • Řešení: 3 automatizované zakladače, 1 automatizovaný čelní vozík a standardní regály

Volba vhodného řešení

„Bezpečnost, zdraví a ekologie jsou našimi hlavními prioritami, následované kvalitou našich produktů,“ říká Eric Mertens, projektový manažer společnosti Panasonic. „Velmi důležitá je také efektivita a objem výroby. Tyto priority tvoří společně základ našeho rozhodování, s trvalým důrazem na udržitelnost,“ pokračuje Mertens.

„Proto se Panasonic před 15 lety rozhodl pro automaticky naváděné skladové vozíky. Dnes provozujeme tři automatizované zakladače Toyota a jeden automatizovaný čelní vozík. Vozíky pracují spolu s novými standardními paletovými regály Toyota.

„S řešeními, které nám Toyota nabídla, jsme velmi spokojeni. Tento projekt byl také velmi dobře přijat našimi zaměstnanci," říká Eric Mertens. „Do procesu automatizace jsme byli zapojeni od samého začátku a viděli jsme, že řešení společnosti Toyota jsou přínosem i pro naše zaměstnance. Namáhavé úkoly nyní přebírají AGV vozíky. Navíc tato míra automatizace snižuje riziko lidské chyby a minimalizuje potenciální škody na zboží.“

 

Hladká integrace

„Toyota zajistila velmi hladkou integraci. Aplikační inženýři nám nesmírně pomohli, od prvotní poptávky až po instalaci vozíků v našem závodě. Pro každou překážku nabídli efektivní řešení, s vysoce profesionálním přístupem a vynikající podporou,“ říká Eric Mertens.

 

Plány na další automatizaci

„Neustále hledáme v našem skladu příležitosti ke zlepšení. Automatizovali jsme celý náš výrobní proces. Stále máme v provozu tři manuálně řízené vozíky, které bychom v dlouhodobém horizontu chtěli nahradit AGV vozíky, protože jsme s automatizovanými řešeními společnosti Toyota velmi spokojeni. Již jsme zadali další objednávku na dva automatizované zakladače, určené k automatizaci nových materiálových toků našeho výrobního procesu. “

 

Objevte naše automatizované vozíky >>
Vymazat