Racking solutions from Toyota

Regálový systém Toyota umožnil optimální využití skladu Frans Agro

Během pandemie zůstalo mnoho lidí doma a věnovalo se svým zahrádkám. To podpořilo růst specialisty na zahrady, společnost Frans Agro, která tak stála před potřebou rozšířit své provozy o novou skladovou techniku a regály.

O společnosti Frans Agro

Zákazníky Frans Agro jsou nejen firmy zabývající se zahradní architekturou, ale svými produkty zásobuje také lesní školky a parky, nemluvě o nadšených amatérských zahrádkářích. Vzhledem k enormnímu růstu v tomto sektoru byla expanze nevyhnutelná. Společnost otevřela zcela nový sklad v Putte a rozhodla se pro skladovou techniku a regály Toyota.

 

Fakta a čísla

  • Společnost: Frans Agro
  • Lokalita: Putte, Belgie
  • Odvětví: Zahradní specialista
  • Skladová kapacita: 3036 Euro palet - výška skladu 9m
  • Produkty:Vjezdové regály, Standardní paletové regály, retrak pro vjezdové regály, čelní vozík a ruční paletový vozík

Zahradnický sektor zaznamenal během pandemie růst

„Zahradnickému sektoru se od pandemie daří velmi dobře,“ říká Geert Frans, výkonný ředitel společnosti Frans Agro.

„Na jaře, kdy bylo velmi dobré počasí, byli lidé nuceni zůstat doma. To je přimělo více relaxovat při práci na zahradě. Náš webový obchod si vedl velmi dobře, ale bylo náročné vše zpracovat včas,“ pokračuje.

„Přestože máme v Kampenhoutu velký sklad, trpěli jsme obrovským nedostatkem prostoru. To vyvolalo potřebu expanze."

Hledání optimální kombinace regálů a vozíků

Volba Toyota Material Handling byla pro Geerta Franse logická, protože Toyota dokázala nabídnout kompletní řešení tvořené  vysokozdvižnými vozíky a regálovým systémem. „Během celého procesu poradenství byl velmi nápomocný místní konzultant logistických řešení Wilfried Elsen. Vedli jsme dlouhé debaty o možném uspořádání a zkoumali různé možnosti, takže jsem získal velmi dobrý vhled do celkového konceptu,“ říká Geert.

„Máme mnoho různých produktů a palet, což vede k široké škále paletizovaných nákladů a různě velkých palet. Je tak obtížné vybrat nejlepší řešení. Díky Wilfriedovým skvělým radám a postřehům jsme se nakonec rozhodli pro vjezdové regály a standardní paletové regály v kombinaci s úzkým retrakem,“ dodává Geert.

Velmi důležitým aspektem je pro Geerta Franse také bezpečnost. Toyota zajistila optimální ochranu regálů. Geert se navíc rozhodl doplnit standardní paletové regály mřížovými policemi, aby se zabránilo pádům drobného zboží.

Toyota jako partner nabízející podporu během celého procesu

„Byl to docela náročný proces, protože jsme chtěli dosáhnout 100% efektivity. Cílem bylo využít celý sklad. Finální regálové řešení je zárukou, že bude sklad optimálně využit ke skladování našeho zboží.“

„Výsledná efektivita, ale i podpora a služby, předčily naše očekávání. Regálový systém byl navíc dodán nad očekávání rychle. Mezitím jsme také zadali další objednávku na jinou část našeho skladu, “dodává Geert.

 

Najděte to správné řešení skladování
Vymazat