Omezenou kapacitu skladu vyřešil paletový výsuv

Omezenou kapacitu skladu vyřešil paletový výsuv

Centrum integrovaných služeb s.r.o. poskytuje od roku 1991 různé služby a poradenství v oblasti čistění, údržby a správy budov či personální hygieny. Mezi zákazníky patří tovární objekty, ústavy sociální péče, domovy seniorů, školy a podobná zařízení. Ke své činnosti využívá různé chemické a drogistické přípravky, které skladuje v novém skladu firmy v Příbrami. Sklad je specifický skladbou produktů, nižšími objemy zaskladněného zboží ale vysokou obrátkovostí s velkým podílem manuální manipulace.

„Část sortimentu byla umístěna ve staré skladové hale, která vyžadovala rekonstrukci a nové uspořádání, aby se do něho vešly i položky skladované v druhém skladu přímo v centru města a v nevyhovujících podmínkách. Sortiment byl oddělen, roztříštěn a závozy do lokací po celé republice, bylo nutné neprakticky kompletovat z obou míst. Toto organizační nepohodlí jsme chtěli co nejrychleji odstranit," říká Marcel Romanutti, jednatel společnosti. 

Toyota navrhla přestavbu výškově limitovaného skladu. Jako optimální řešení vybrala nahrazení části původních regálů výškově variabilními paletovými místy a pozicemi s paletovým výsuvem. Díky použití velmi nízkých pozic s paletovým výsuvem pro detergenty a jiné přípravky v malých baleních a naopak vysokých regálových polí jen pro papírovou hygienu vznikl dostatek místa pro celý sortiment se snadným přístupem ke všem položkám. Paletový výsuv je obsluhován ručně, vyšší pozice obsluhuje regálový zakladač BT Staxio SWE120. Celkem je ve skladu instalováno 24 paletových výsuvů. 

 

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

"Řešení od Toyoty se ukázalo jako optimální, pohodlné pro skladníka i při manuální manipulaci, s přehledným uložením zboží, takže se nám velmi snadno udržuje FIFO režim. Nízká výška výsuvu je zárukou pohodlné dostupnosti i do zadní části palety. Odpadá manipulace s nosiči nákladu. Jednoduché řešení, které jsme předtím vůbec neznali, vyřešilo elegantně mnoho slabých míst v naší logistice," dodává na závěr Marcel Romanutti.

Regálová řešení

Naše produktová řada

Podívejte se na naši kompletní řadu manipulační techniky, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >

Elektrické zakladače ve skladu

Elektrické zakladače

Elektrické zakladače BT Staxio jsou uzpůsobeny pro širokou škálu aplikací, včetně dvoupaletové manipulace, vychystávání, zakládání a horizontální přepravy. Jedná se o rychlé, výkonné a snadno ovladatelné zakladače. 

Přečíst více >

Lehké policové systémy

Regálová řešení

Pomáháme optimalizovat obchod, snižovat náklady a zvyšovat produktivitu s optimálním regálovým řešením.

Přečíst více >

Traigo při přesunu barelů

Jsme specialistou pro váš obor

Snažíme se porozumět vašim individuálním potřebám, abychom mohli pokaždé nabídnout kvalitní, spolehlivé a individuální řešení, které přesně vyhoví vašim požadavkům.

Přečíst více >

Vymazat