home24 a Toyota Material Handling spojily síly při optimalizaci dodávek nábytku

Spolehlivá manipulační technika Toyota pomáhá společnosti home24 zdokonalovat skladové procesy, nezbytné pro efektivní doručení nábytku zákazníkům

Fakta a čísla

  • Společnost: home24
  • Lokalita: Halle, Německo
  • Odvětví: maloobchod
  • Aplikace: interní přeprava, skladování
  • Vozíky: 39 elektrických paletových vozíků, 15 retraků, 1 elektrický zakladač, 1 tahač

V Evropě a Brazílii patří home24 k předním online obchodům s potřebami pro domácnost a bydlení. Jedním z hlavních cílů společnosti je spokojenost zákazníků, která závisí také na dobře zorganizované logistice. Proto se home24 při zdokonalování procesů ve svém skladě v německém Halle spoléhá na podporu společnosti Toyota Material Handling. S pomocí spolehlivé manipulační techniky Toyota dokáže home24 doručovat zboží svým zákazníkům hospodárně a efektivně.

 

O společnosti home24

home24 je přední specializovaný internetový obchod, působící na evropském kontinentě a v Brazílii. S více než 100 000 druhy zboží od více než 500 výrobců nabízejí jedinečný výběr velkých i malých kusů nábytku, zahradního nábytku, matrací a osvětlení. home24 se sídlem v Berlíně zaměstnává více než 1 500 lidí po celém světě. Platforma je dostupná na sedmi evropských trzích: V Německu, Francii, Rakousku, Nizozemsku, Švýcarsku, Belgii a Itálii - a také v Brazílii.

Dokonale navržený logistický proces

home24 nabízí svým evropským zákazníkům dodání a vrácení zboží zdarma, bez ohledu na velikost a hmotnost zásilky. „Spokojenost zákazníků je pro nás opravdu důležitá: očekávají ty nejlepší služby. Proto je důležité doručit zákazníkům i velké kusy nábytku včas,“ říká Jens Kraska, projektový manažer společnosti home24. Zdárné fungování skladu je pro jejich podnikání zásadní, včetně dokonale koordinovaných logistických procesů. Nové logistické centrum home24 v Halle to umožňuje. Na ploše 70 000 m² s úložnou výškou až 10,5 metru skýtá 36 000 skladových pozic.

„Naše procesy musí běžet efektivně. Proto musí být vše naplánováno a dokonale zorganizováno. Jak by to mohlo fungovat bez odpovídající technologie?“ dodává Jens Kraska. Na přípravě logistických procesů pro výškový sklad home24 spolupracovala Toyota již od raných fází vývoje. Navrhla také na míru přizpůsobenou flotilu manipulační techniky, splňující jejich technické a logistické požadavky.

Přizpůsobené skladování

Specialitou tohoto skladu je způsob ukládání zboží: police neobsahují palety, ale roltejnery, navržené speciálně pro ukládání nábytku. Vysokozdvižné vozíky přepravující zboží ve skladu proto musí splňovat speciální požadavky: „Nyní pracuje ve skladu 56 vozíků, včetně elektrických paletových vozíků a retraků. Právě plánujeme rozšíření naší flotily,“ vysvětluje Jens Kraska. Lars Kalisch, manažer prodeje společnosti Toyota Material Handling, zná home24 již od roku 2014 a pomáhal se zřízením prvních dvou distribučních center v Ludwigsfelde (2014) a Walsrode (2015).

 

Ergonomické zdvihání

Manipulace s nábytkem ve výškách 10,5 m vyžaduje nejvyšší míru bezpečnosti a obsluhu bez stresu. Standardní ovládání stožáru nabízí plynulé zvedání a spouštění konstantní rychlostí, což řidiči umožňuje klidnou a přesnou práci ve výškách. Pro zajištění ergonomie a bezpečnosti jsou retraky vybaveny skleněnou střechou a displejem zobrazujícím výšku a hmotnost.
Sedadlo s vynikajícím výhledem všemi směry zabraňuje nepohodlné pozici řidiče. Skvělý výhled usnadňuje také ukládání a vyzvedávání zboží ve výškách. Díky kamerám na vidlicích může obsluha pomocí obrazovky přesně ukládat a vyzvedávat veškeré zboží.

Výhody spolupráce

Úspěch celého provozu je založen na synergii jednotlivých procesů. Speciální službou home24 je doručování zakázkového zboží, což vyžaduje spolehlivý interní tok zboží. Před dodáním zboží se se zákazníkem spojí a domluví přesné dodání. To je nezbytné pro zorganizování logistiky a zajištění hladkého průběhu. „K přepravě produktů potřebujeme správný vozík. Jinými slovy: je zásadní, abychom mohli své manipulační technice důvěřovat,“ zdůrazňuje Kraska.

Technická úroveň produktů ale nebyla jediným důvodem, proč se Kraska rozhodl pro Toyotu. „Nechci, aby se na mne pohlíželo jen jako na kupce. Chci být brán vážně, jako zákazník se specifickými potřebami. Spolupráce s Toyotou je pro mě spíše partnerství, než jen čistě obchodní vztah.“ Toyota a home24 již plánují své příští projekty, které ještě více zoptimalizují logistické procesy v home24. V budoucnu budou v Halle využívat také tahače Toyota.

Prozkoumejte celou naši produktovou řadu
Vymazat