Toyota ve spolupráci s Kontem Bariery pomáhá mladým znevýhodněným ve snadnějším životě

Nelehká situace mladých invalidů je někdy způsobena nejen jejich zdravotním znevýhodněním, ale navíc umocněna finanční náročností základní zdravotních pomůcek pro kvalitu každodenního života. K běžnému standardu invalidních vozíků by měl patřit elektrický pohon nebo speciální vozík pro sportovce.

Toyota Material Handling CZ každoročně podpoří minimálně 2 děti nebo mladé lidi upoutané na lůžko či vozík, aby zlepšila jejich možnosti rehabilitace, speciální léčby nebo denního života za pomoci kompenzačních pomůcek. Jejich pořízení je pro rodiny, které zpravidla plně nesou tíži zdravotního znevýhodnění svých dětí, je většinou bez vnější podpory finančně nedostupné.

 

V roce 2021 se TMHCZ rozhodla po dohodě s Kontem Bariery podpořit darem mladou sportovkyni, Vendulu Duškovou, a to částkou 45 tis. Kč.  Vendula své postižení dlouhodobě vyrovnává aktivním životem, hlavně sportem – vypracovala se a je naší současnou reprezentantkou v závodním plavání dokonce s účastí na Paralympijské hrách v Tokiu.

Přečtete si příběh vytrvalé Venduly Duškové >>

 

Také Matěj Kejík to nemá v životě snadné, ale jeho přístup ke studiu a trávení volného času – sice plně na invalidním vozíku – stojí za upřímný obdiv. Zcela pochopitelně pro jeho snadnější pohyb a denní nároky vznikla potřeba pořídit elektrický pohon k invalidnímu vozíku. I zde Toyota Material Handling CZ pomohla po dohodě s Kontem Bariery a přispěla svým darem ve výši 45 tis. Kč na elektrifikaci Matějova invalidního vozíku.

Přečtěte si příběh Matěje Kejíka >>

 

Toyota Material Handling CZ vnímá potřebu pomáhat jako přirozenou a společenská odpovědnost k znevýhodněným skupinám je inherentní součástí jejího fungování na českém trhu.

 

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Vymazat