Toyota představuje nové elektrické Traigo 24 - všestranně užitečný kompaktní vozík

Tříkolový elektrický vysokozdvižný vozík Traigo 24 s nosností 1,0 - 1,5 t s jednoduchým ovládáním se opírá o svou vynikající manévrovatelnost, která se nejlépe uplatní v těsných nebo jiných prostorově obtížných aplikacích. S naprostou jistotou zvládne nakládku z podlahy i pohyb přímo na korbě nákladních vozidel. Výbornou provozní i nákladovou efektivnost vozíku umocňuje výkonná a úsporná li-ionová baterie.

Nová řada Traigo 24 s 24 V systémem je určena pro lehčí až středně náročné provozy, nabízí výběr ze tří nosností - 1, 1,25 a 1,5 tuny - a příznivou výšku zdvihu až 6,5 m. Snadné, citlivé a pohodlné ovládání s vynikajícím výhledem z vozíku ocení všichni řidiči, kteří se musí vyrovnat s malým manipulačním prostorem, ať již ve výrobě, ve skladu nebo v prodejnách. Vozíky Traigo 24 myslí v první řadě na řidiče. Designéři pro ně připravili naprosto komfortní, pohodlné a přátelské prostředí postavené na praktické výbavě včetně nového integrovaného barevného displeje a ergonomickém řešení klíčových prvků kabiny. Bez kompromisů v bezpečnosti (Toyota SAS systém aktivní stability jistící stabilitu vozíku a ochranu řidiče během jízdy, během zatáčení i během zdvihu), spolehlivosti a kvality založené na výrobním systému Toyota TPS.

Michal Škaloud, produktový manažer TMH CZ, uvádí, že na trhu panuje velmi silná poptávka po rozmanitých čelních elektrických vozících:

 

"Požadavky zákazníků se liší co do nosnosti, typu nákladu, frekvence manipulace nebo podle provozního prostředí. Mění se i jejich zájem o různá energetická řešení. Toyota v rámci své řady elektrických vozíků Traigo dokáže uspokojit každý z nich. Ať již jde o nedávno představenou řadu pro intenzivní nasazení s těžšími náklady (Traigo 80 s nosností 2,0 - 8 t), zlatý střed v podobě 48 V tří- i čtyřkolových vozíků (Traigo 48 s nosností 1,5-2,0 t) nebo zbrusu nové nejmenší 24 V vozíky. Síla, výkon, produktivita a odolnost vozíků Toyota Traigo již dokázala přesvědčit nemálo zákazníků k přechodu na elektrický pohon."

 

Zvládnout práci už nemůže být jednodušší

Extrémně kompaktní šasi umožňuje pohodlné, rychlé ale hlavně bezpečné a přesné manévrování v úzkých uličkách při stohování i zakládání do regálů dokonce i s největším modelem s nosností 1,5 t, který ještě nikdy nebyl kratší a pohyblivější. Traigo 24 přináší uživatelům svižný moderní nástroj, který svou práci zvládne jednoduše, efektivně a s nízkými provozními náklady.  

 

Důrazem na pohodlí a ergonomický komfort

Navzdory kompaktnímu šasi se obsluha může těšit na komfortní a ničím neomezený pocit pohodlí v sedačce i v celé kabině. Různé ergonomické prvky omezují námahu a zvyšují klid a jistotu při řízení vozíku, produktivitu práce vylepšují příjemné ovládací prvky a integrovaný displej s množstvím užitečných a nepostradatelných informací: výškou zdvihu, hmotností nákladu nebo pozicí řídicího kola vozíku. Snížená palubní deska zajišťuje perfektní výhled na vidlice i náklad i pro obsluhu nižšího vzrůstu. Někteří řidiči mohou ale za nejzajímavější změnu považovat redesign pedálů, který zvětšuje prostor pro nohy, nebo naklápěcí sloupek řízení s poziční pamětí.

 

Řidiči si také mohou vybrat z nabídky několika ovládacích prvků ten, který nejlépe vyhovuje jejich stylu řízení: v nabídce jsou minipáčky, multifunkční ovládací jednotka nebo standardní páky.

 

Moderní pohon musí být úsporný

Zákazník, kterému již nevyhovují tradiční olověné baterie, ať již z provozního, nákladového nebo ekologického hlediska, může zvolit li-ionovou baterii. K dispozici je několik různých energetických balíčků s modulárními bateriemi vlastní výroby Toyota, které se vyznačují vysokou hustotou energie. Jsou zárukou také vysoké stabilní účinnosti, redukcí emisí CO2 i provozních nákladů. Toyota pomůže i s propočtem kalkulace optimálního výkonu baterie a nabíječe, který bude nejvíce vyhovovat provozním podmínkám, směnnosti nebo přestávkám během práce u každého uživatele.

 

Konektivita posiluje bezpečnost a krotí náklady

Traigo 24 je k dispozici s integrovanou telematikou a působit jako chytrý propojený vozík, který umožní zákazníkovi monitorovat klíčové činnosti vozíku a aktivitu jeho obsluhy. Analýza získaných dat vede rychle k vylepšením v oblasti bezpečnosti, využití techniky nebo nákladů na škody eliminací nárazů nebo nesprávných postupů při nabíjení baterií. Každý řidič má svůj osobní PIN code nebo Smart Access kartu. Oba systémy aktivují vozík a umožňují sledovat fungování každého řidiče individuálně. Jiným šířeji využívaným nástrojem je Předprovozní kontrola vozíku. Díky ní je možné odhalit potenciální problém dříve, než nastane a zabránit práci s vozíkem, který není zcela v pořádku. Obsluhu musí před začátkem směny odpovědět na sérii krátkých otázek, které si definuje sám provozovatel manipulační techniky podle povahy provozu.

 

Další možnosti, jak vylepšit manipulaci

Pro náročnější zákazníky se specifickými podmínkami nebo požadavky připravila Toyota výbavu na přání, která ještě více posílí produktivitu Traigo 24 ve vybraných oblastech. Zmiňme například: FV nebo FSV stožáry se štíhlejším designem a s nižší výškou vhodnou pro vjezd a manévrování uvnitř kontejnerů nebo v prostředí s nízkým stropem. Ke standardní výbavě patří i velmi silná přední a zadní pracovní LED světla v prostředí s horší viditelností.

Design exteriéru i interiéru ctí vzhled celé řady. Ochranný rám řidiče i tvar protizávaží byl inovován a lépe vystihuje specifika těchto vozíků, zejména častou práci uvnitř skladových a výrobních hal. Tomu odpovídá i jiná struktura nabídky kabin, která zahrnuje i varianty bez dveří, s čelním sklem a střechou nebo canvas kabiny.

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jana Bobysudová, Marketing manager
Tel.: +420 725 744 241

Vymazat