Toyota Material Handling Europe's innovation Center in Sweden

Toyota Material Handling Europe zakládá centrum inovací ve švédském Linköpingu

Toyota Material Handling Europe otevírá své první inovační centrum, strategicky umístěné v centru švédského Linköpingu.  

Linköping, vzdálený asi 35 kilometrů severovýchodně od areálu Mjölby, je jedním z předních švédských technologických center. Město je známé mnoha inovativními startupy a scaleupy a také Linköpingskou univerzitou a švédskými výzkumnými instituty (RISE). Toyota Material Handling Europe má ve městě a jeho okolí mnoho partnerů a dodavatelů. Volba tedy byla jasná. 

Nové inovační centrum bude dynamickým místem, které poskytne mezioborovým týmům prostor a zdroje, umožňující plné soustředění na inovace. 

  
„Primárním cílem je urychlit inovace uvnitř společnosti a přilákat nové talenty tím, že se usídlíme přímo u zdroje vědomostí a znalostí. Chceme být v Linköpingu aktivním hráčem na poli inovací," říká Johan Brynås, vedoucí výzkumu a inovací při Toyota Material Handling Europe.  

 

Pečlivý výběr lokality 

Strategické umístění posiluje partnerskou síť společnosti Toyota Material Handling a zvyšuje její potenciál pro spolupráci a akceleraci růstu. Umístěním ve stejné oblasti jako Univerzita Linköping a linköpingský vědecký park chce společnost zviditelnit svou značku a získat přístup k nejlepším talentům v regionu.    

 
„Tento strategický krok je přínosem pro všechny úrovně výzkumu a vývoje, kterými se naše společnost zabývá,“ potvrzuje Johan Brynås.

 

Innovation center.jpg

Erric Heitmann, senior viceprezident pro výzkum a vývoj a Johan Brynås, vedoucí výzkumu a inovací v Toyota Material Handling Europe.

 

Co v novém inovační centru naleznete

Inovační centrum bude místem setkávání firem, podnikatelů a studentů, otevřené nejen zaměstnancům výzkumu a vývoje společnosti Toyota Material Handling, ale také startupům, studentům, příležitostným partnerům a dalším zájemcům.  

Centrum tvoří: 

  • prostor pro kreativní spolupráci
  • prostor pro pořádání akcí pro 50-60 účastníků 
  • konferenční místnosti různých velikostí   
  • showroom pro nejnovější podnikové inovace a řešení 

 

Příprava na otevření 

Inovační centrum se v současné době připravuje, aby mohlo začít plnit rozmanité potřeby výzkumných a vývojových týmů a projektů společnosti Toyota Material Handling. Oficiální otevření je naplánováno na konec září. Kromě fyzického prostoru pro setkávání bude inovační centrum sloužit jako středobod pro pořádání akcí, hackathonů, workshopů, prezentací, soutěží a dalších aktivit. 

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jana Bobysudová, Marketing manager
Tel.: +420 725 744 241

Vymazat