Toyota Material Handling Europe získala ocenění EcoVadis Platinum - umístění v 1 % nejlepších společností

Společnost Toyota Material Handling Europe každoročně prochází hodnocením společnosti EcoVadis, které se zaměřuje na témata Životní prostředí, Práce a lidská práva, Udržitelné zadávání zakázek a Etika. V minulých letech získala Toyota zlaté ocenění, letos jí bylo uděleno ocenění platinové. Jedná se o nejvyšší možné skóre, které Toyotu Material Handling řadí po bok 1 % nejlepších společností v sektoru "strojů pro všeobecné použití".

"EcoVadis Platinum nám umožňuje budovat důvěru u našich zákazníků, dodavatelů a dalších zainteresovaných stran a povzbuzuje nás všechny v Toyota Material Handling Europe, abychom pokračovali v integraci udržitelnosti do způsobu naší práce," říká Tom Schalenbourg, ředitel pro udržitelný rozvoj v Toyota Material Handling Europe.

EcoVadis nabízí zákazníkům transparentnost

Toyota Material Handling Europe využívá hodnocení třetí strany EcoVadis k zefektivnění transparentnosti pro své zákazníky a k podpoře výkonnosti v rámci své sítě. Vzhledem k rostoucímu celosvětovému trendu zvyšování transparentnosti a odpovědnosti dodavatelského řetězce stále více podniků zařazuje hodnocení CSR do svých nákupních procesů. EcoVadis, přední společnost v oblasti hodnocení udržitelnosti, poskytuje hodnocení udržitelnosti více než 61 000 dodavatelů po celém světě na základě jejich environmentální, sociální a etické výkonnosti. Její online platforma umožňuje 175 nadnárodním společnostem přístup k hodnocení jejich vybraných dodavatelů ve 155 zemích.

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Toyota Material Handling Europe

Všechny evropské závody a místní jednotky společnosti Toyota Material Handling procházejí tímto každoročním průzkumem, který vede k individuálnímu hodnocení každé jednotky. Dosud 16 z 26 místních subjektů dosáhlo úrovně EcoVadis Gold. Skóre společnosti Toyota Material Handling Europe zohledňuje všechny evropské údaje a zahrnuje také některé výkony společnosti Toyota Industries Corporation (TICO).

V roce 2018 získala společnost Toyota Material Handling Europe také vůbec první ocenění EcoVadis Supplier Excellence Award za "Nejlepší zapojení skupiny". Toto ocenění představovalo závazek společnosti Toyota k transparentnosti výkonnosti všech místních subjektů, zlaté hodnocení 30 % dceřiných společností a 3% umístění v rámci odvětví.

Platinové skóre

EcoVadis hodnotí čtyři témata, z nichž každé téma má jinou váhu, přičemž největší váhu mají pracovní a lidská práva. Toyota Material Handling Europe získala následující hodnocení pro každé téma:

Práce a lidská práva - 80/100
Životní prostředí - 80/100
Etika - 70/100
Udržitelné zadávání veřejných zakázek - 70/100

Toyota Material Handling Europe

Toyota Material Handling Europe je evropská centrála skupiny Toyota Material Handling Group, která je součástí společnosti Toyota Industries Corporation - světového lídra v oblasti manipulační techniky. Ve více než 30 evropských zemích poskytuje podnikům všech velikostí kompletní sortiment vysokozdvižných vozíků s protizávažím, skladových zařízení/služeb BT, řešení s přidanou hodnotou a inovací. Více než 95 % vozíků se vyrábí v našich evropských továrnách ve Švédsku, Francii a Itálii - všechny podle standardů kvality Toyota Production System (TPS). Zjistěte více, abyste dosáhli výjimečné efektivity svých operací.

EcoVadis

Společnost EcoVadis je nejdůvěryhodnějším poskytovatelem hodnocení udržitelnosti podniků, zpravodajských informací a nástrojů pro spolupráci na zlepšování výkonnosti globálních dodavatelských řetězců. Díky výkonné technologické platformě a globálnímu týmu odborníků na danou oblast poskytují snadno použitelné a akční hodnotící karty udržitelnosti společnosti EcoVadis podrobný přehled o environmentálních, sociálních a etických rizicích ve 188 nákupních kategoriích a 150 zemích. Toyota Material Handling Europe patří mezi více než 45 000 podniků v síti EcoVadis, které pracují s jednotnou metodikou hodnocení, spolupráce a zlepšování výsledků v oblasti udržitelnosti s cílem chránit své značky, podporovat transparentnost a inovace a urychlovat růst. Více informací najdete na www.ecovadis.com.

Vymazat