Toyota Material Handling Europe aktivně podporuje uprchlíky. Zastavili jsme dodávky vozíků do Ruska a Běloruska.

Toyota Material Handling Europe s velkým znepokojením sleduje konflikt probíhající v Evropě. Vyzýváme k okamžitému zastavení války! Na podporu válečných obětí a uprchlíků a projevení solidarity s nimi jsme věnovali 500 000 euro mezinárodnímu Červenému Kříži.

Další společnosti v rámci rodiny Toyota přijímají další a podobná opatření. Vyzýváme naše zaměstnance, zákazníky a partnery, aby se k nám rovněž připojili. Aktivně podporujeme další zavedené organizace a společnosti, které řeší uprchlickou a humanitární katastrofu svou základní kompetencí a dalšími prostředky.

Naší prioritou při řešení krize je zajištění bezpečnosti lidí – vlastních zaměstnanců, zákazníků a partnerů.

Toyota Material Handling Europe nemá na Ukrajině žádnou výrobu ani vlastní dceřiné společnosti. Naše podnikání na Ukrajině probíhá prostřednictvím nezávislého distributora a jeho činnost byla kvůli okolnostem ukončena. Jsme v častém kontaktu se společností a jejími zaměstnanci. Kde je to možné, nabízíme naši aktivní podporu. Společnost Toyota Material Handling Europe má pobočku v Rusku, která zaměstnává 101 lidí. Obchodní aktivity TMH v Rusku a Bělorusku jsou od začátku 9. týdne pozastaveny, ale o naše zaměstnance je plně postaráno.

Toyota Material Handling Europe zaktivizoval specializovaný krizový tým, který monitoruje a aktivně reaguje na jakýkoli další vývoj. Probíhá aktivní a nepřetržité řízení rizik pro dodavatelský řetězec surovin, komponentů a hotových výrobků do a z našich továren, logistických center a prodejních společností po celé Evropě. V této fázi nemají problémy související s konfliktem a sankcemi uvalenými na Rusko a Bělorusko žádný hmatatelný dopad na naši produkci.

 S přáním co nejrychlejšího ukončení probíhající tragédie
Tým TMHE&TMHCZ

Vymazat