Toyota Industries Corporation získala od CDP nejvyšší hodnocení za přístup k ochraně klimatu a vodních zdrojů za rok 2020

Toyota Industries Corporation (TICO) získala v průzkumu neziskové organizace CDP nejvyšší možné hodnocení (A) za ochranu klimatu již třetí rok v řadě a za ochranu vod podruhé v řadě. Toyota Material Handling Europe (TMHE), evropská divize manipulační techniky, řídí své lokální aktivity plně v souladu s akčním plánem TICO v oblasti ochrany životního prostředí (Sixth Environmental Action Plan).

“Je povzbuzující pracovat společně s kolegy, kteří se angažují v aktivitách na podporu ochrany klimatu navzdory bezprecedentním výzvám, kterým čelíme od loňského roku. Jsem potěšen tím, jak moji japonští kolegové přičítají velký podíl na globálním úspěchu hodnocení CDP ambiciózním projektům různých evropských organizací,” říká Tom Schalenbourg, Director Sustainability Development, Toyota Material Handling Europe.

TMHE zavedla svoji energetickou politiku v roce 2019. Zavázala se přejít 100% na využití obnovitelné energie do konce března 2021 jako součást své cesty k nulovým emisím do roku 2030.

Energetická politika TMHE se opírá o tyto tři pilíře a cíle pro rok 2030:

  • Čisté nulové emise ze svých vlastních výrobních závodů; milníkem je dosažení používání bezuhlíkové energie do roku 2021 a získání certifikátu ISO 50001 pro všechna pracoviště do roku 2025.
  • Mapování emisí v rámci dodavatelského řetězce a partnerství s dodavateli na rozvoji bezuhlíkových alternativ.
  • Vývoj kompletní produktové řady s bezuhlíkovými výrobky a řešeními do roku 2030 s tím, že všechna řešení a produkty aktivně pracující v provozech zákazníků budou bezuhlíkové do roku 2050.

Jako součást tohoto programu uvedl výrobní závod v Boloni v roce 2020 do provozu fotovoltaickou elektrárnu s očekávaným průměrným výkonem 0,86 GWh obnovitelné energie.   

“Než jsme nainstalovali vlastní solární panely, již jsme od roku 2016 nakupovali100 % obnovitelné energie na trhu. Současná instalace pokrývá přibližně třetinu naší spotřeby a představuje úsporu 370 tun CO2 ročně,“ uvedl Andrea Raviolo, Sustainability Senior Manager, Toyota Material Handling Manufacturing Italy.

 

O společnosti CDP

CDP (dříve Carbon Disclosure Project) je mezinárodní nevládní organizace založená v roce 2000 ve Velké Británii. Jejím cílem je propagovat a podporovat snížení emisí skleníkových plynů, ochranu vodních zdrojů a lesů ze strany firem a vládních institucí. V roce 2020 zajistila prověření a ohodnocení hlavních globálních společností. Reprezentuje 515 institucionálních investorů (objem finančních zdrojů: 106 bilionů USD) a 150 nákupních společností (státní výdaje 4 biliony USD). https://www.cdp.net/en

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Vymazat