Covid boj proti němu ve spolupráci s ČVUT a Toyota Material Handling CZ - vývoj ochranných pomůcek

Příběh bílé Limitované Edice „AntiCovid“

Příběh bílého paletového vozíku v limitované edici „AntiCovid“ nebo-li #PomahamesToyotou vyrostl ze stejného přístupu, jaký máme dlouhodobě v rámci konceptu CSR (společenské odpovědnosti firmy). Tj. zapojit se do podpory těch, kteří byli a jsou „v poli“ v nejrizikovějších situacích - především naši zdravotníci a další složky IZS - ale i těch, kteří svým talentem přispívají k posílení ochrany lidí v první linii anebo pracují na naší budoucí soběstačnosti ve zdrojích ochranných pomůcek právě pro takové situace, jakou velice rychle nastartoval boj s vysoce infekčním virem COVID-19.

Kouzlo všech našich aktivit spočívá v tom, že je sdílíme s našimi zákazníky, kteří nás znají jak prostřednictvím našich výkonných produktů a služeb, ale především jako tým konkrétní lidí, partnerů a profesionálů, o které se lze opřít.
Věříme tedy, že heslo #PomahamesToyotou bude pro mnohé naše klienty skvělým symbolem naší vzájemné spolupráce a sounáležitosti i v poněkud problematičtějších časech. Jsme si jisti, že našim zákazníkům bude sympatický i cíl naší společné finanční pomoci:

Jako obchodní a technická společnost jsme v oblasti logistiky inovátoři a řešitelé. Při výběru naší podpory nám byly tedy blízké technické projekty vývoje ochranných pomůcek. Velice nás zaujal – jako ostatně celý český národ ale i svět -  úspěch našich akademiků ve vývoji unikátní ochranné polomasky CIIRC RP95 z laboratoří Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT v Praze. Výsledkem dalších jednání je, že TMHCZ přispěje finanční částkou z prodeje všech 120 paletových vozíků bílé LIMITOVANÉ EDICE BT Lifter Toyota „AntiCovid“ a spolu se svými klienty se tak zúčastní přímé podpory dalšího vývoje CIIRC RP95.

Připojte se k podpoře české vědy v boji proti COVID-19  #PomahamesTOYOTOU

 

Limitovaná edice Toyota BT Lifter Anticovid

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Více k vývoji ochranné pomůcky – citujeme ze stránek CIIRC: Zdroj: https://www.ciirc.cvut.cz/cs/covid-2/:
"CIIRC RP95-3D je ochranná osobní pomůcka – polomaska – s vyměnitelným filtrem P3, která získala certifikaci dle normy EN 140:1999. Splňuje stejný či vyšší stupeň ochrany jako respirátor filtrační třídy FFP3.Masku je možné používat opakovaně díky ověřeným postupům pro sterilizaci a dezinfekci. Sterilizace polomasky je možná v parním sterilizátoru (autoklávu). Integrita polomasky po provedené sterilizaci (v Národní referenční laboratoři SZÚ) byla úspěšně potvrzena následným testováním ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce.
Dezinfekce polomasky je možná sprejováním dezinfekčním roztokem na bázi alkoholu (85% ethanol). Tento postup byl ověřen ve spolupráci s týmem České kardiologické společnosti a jejich kolegů virologů."

 

 

Ochranná maska podpořená Toyotou již slouží v mnoha zemích
Vymazat