Profitujte z efektivního čistého provozu nové řady Traigo80

Toyota uvádí na trh novou generaci 80 V čelních elektrických vysokozdvižných vozíků s odolným a robustním designem pro vnitřní i těžké venkovní aplikace. Nová řada Traigo 80 nabízí modely s nosností 2,5 - 3,5 t, s výškou zdvihu až 6 500 m, s vynikající ergonomií a s účinným li-iontovým pohonem pro nezanedbatelné zvýšení produktivity a čistoty provozu s nulovými emisemi. Zajistí tak bezpečnější, tišší, pohodlnější a nákladově příznivější manipulaci.

Toyota uvádí na trh novou generaci 80 V čelních elektrických vysokozdvižných vozíků s odolným a robustním designem pro vnitřní i těžké venkovní aplikace. Nová řada Traigo 80 nabízí modely s nosností 2,0 - 3,5 t, s výškou zdvihu až 6 500 m, s vynikající ergonomií a s účinným li-ionovým pohonem pro nezanedbatelné zvýšení produktivity a čistoty provozu s nulovými emisemi. Zajistí tak bezpečnější, tišší, pohodlnější a nákladově příznivější manipulaci.

 

Zákazníci si mohou vybrat mezi kompaktním designem šasi pro práci v těsných prostorách nebo delším šasi s větší baterií pro náročnější frekventovanější nasazení. Kromě toho byly přidány dva nové modely s podvozkem vhodným pro častou manipulaci s dlouhými a těžkými náklady a s vyložením 600 mm.

 

Řada Traigo 80 je díky svému celokovovému exteriéru a odolnému silnému podvozku vhodná i pro nejtěžší venkovní provozní prostředí. Pro excelentní produktivitu a optimální komfort obsluhy si zákazníci s otevřenými provozy mohou vybrat plně uzavřenou kabinu, která v kombinaci s nadprůměrnou úrovní ochrany motoru zajišťuje vysoký výkon a produktivitu i při nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Díky vylepšeným motorům a dalším komponentům spotřebuje Traigo 80 o 15 % méně energie než předchozí modely, další úspory přinese využití nejmodernějších pohonných systémů Toyota.

 


Přejděte na úspornou technologii Toyota s vyšší energetickou účinností

Řada 80V elektrických vozíků je k dispozici s několika typy pohonu: lithium-iontovým, olověným nebo s palivovými články.

 

V nabídce jsou dva inteligentní balíčky založené na modulárních li-iontových bateriích s vysokou hustotou z vlastní produkce Toyoty. Obě řešení umožňují maximální energetickou účinnost při snížení emisí CO2 a celkové spotřeby energie. Modulární koncept umožňuje zákazníkům vypočítat ideální výkonovou kombinaci baterie a nabíječky tak, aby vyhovovala jejich provozním potřebám s přihlédnutím ke směnnosti, pracovní době i k plánovaným přestávkám. Ve většině aplikací umožňuje řešení od Toyoty nepřetržitý provoz během více směn bez nutnosti výměny baterie. Není nutné pořizovat náhradní baterie ani výměnná zařízení, což vede k dalšímu snížení provozních nákladů. Například nový vozík Traigo 80 vybavený malou li-iontovou baterií může pracovat celou 8hodinovou směnu s pouze dvěma 15minutovými nabíjecími přestávkami a 45 minutami dodatečného nabíjení během přestávky na jídlo uprostřed směny. Li-ionové baterie Toyota jsou bezúdržbové a mají mnohem vyšší energetickou účinnost.

 

Dalším řešením pohonu vozíků Traigo 80 bude vodík, který umožňuje provoz bez emisí a může být rychle dotankován během několika minut. Modely Traigo 80 s vodíkovým pohonem budou připraveny zejména pro uživatele, kteří již z dodávek vodíku profitují.

 

Pro uživatele, kteří se rozhodnou pro olověnou baterii a jejich vícesměnný provoz bude vyžadovat její výměnu, je nové Traigo 80 konstruováno pro rychlou a snadnou výměnu baterie z boku, například jiným elektrickým paletovým vozíkem.

 

 

Profitujte z vylepšené ergonomie a produktivity

Kabina a pracovní podmínky pro obsluhu odpovídají nejpřísnějším ergonomickým požadavkům a zahrnují například novou nastavitelnou loketní opěrku a mnoho odkládacích a úložných prostor. Palubní deska obsahuje volitelný integrovaný barevný dotykový displej, který poskytuje obsluze klíčové pracovní informace podporující bezpečnou a efektivní jízdu, například o výšce zdvihu, hmotnosti nákladu, poloze stožáru a podobně. K dispozici je také multifunkční obrazovka s tlačítky.


Řidiči si také mohou vybrat ze zcela nové řady ovládacích prvků, které nejlépe vyhovují jejich stylu jízdy: minipáčky, jeden multifunkční joystick nebo multifunkční páky. Správný výběr podporuje optimální výkon obsluhy během každé směny.

 

Plně odpružená plovoucí kabina snižuje hluk a vibrace a garantuje maximální pohodlí i na nerovných površích. Pro optimální efektivitu a bezpečnost řidiče bude Toyota Traigo 80 také vybavena funkcemi Assist, které zahrnují například proslulý a osvědčený systém aktivní stability (Toyota SAS). SAS nepřetržitě monitoruje hmotnost nákladu, výšku zdvihu a rychlost vozíku a trvale jistí jeho stabilitu.

 


Získejte provozní a výkonová data a vylepšete své provozy

Traigo 80 je chytrý a propojený vozík, který umožňuje sledovat a zlepšovat provozní charakteristiky v oblasti bezpečnosti, produktivity a nákladové efektivity. Toyota tímto pokračuje v rozvoji integrované telematiky, která je u skladové techniky standardem již od roku 2018. Počínaje novou řadou Traigo 80 je plně k dispozici a s novými funkcemi i pro čelní vysokozdvižné vozíky.


Patří k nim nový displej se zcela novou funkcí předprovozní kontroly nebo hardwarová jednotka nové generace poskytující více dat a podrobnější informace směřující ke zvýšení produktivity analýzou provozu vozíku s a bez nákladu. Monitoruje také stav li-ionové nebo olověné baterie a nabíjecí proces, což nejen zlepšuje celkovou životnost, ale také zvyšuje bezpečnost baterie.

 

Volba našich nových vozíků Traigo 80 vám pomůže těžit z jejich četných výhod: vysokého výkon bez emisí, vylepšené ergonomie pro vaše řidiče, zvýšené bezpečnosti a pohodlí a ještě tiššího provozu se sníženými náklady.

 

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Vymazat