Nové BT Tyro uveze až 1,55 t

Nízkozdvižné vozíky BT Tyro LHE155 účelně doplňují menší model BT Tyro LHE130, který se na trhu skvěle prosadil, když si za přibližně 14 měsíců od svého uvedení do provozu našlo svého zákazníka více než 550 kusů těchto praktických elektrických li-onových vozíků. Zákazníci dostávají nejvýkonnější vozík v tomto segmentu malých ručně vedených strojů.

Vozík BT Tyro si může vybrat každý, kdo až dosud převáží těžší náklady spíše příležitostně nebo jen pomocí ručních paletových vozíků, protože investici do silného výkonného stroje nepovažuje ze efektivní. Mnoho provozů tak objevuje kouzlo pohodlné, bezpečně a rychlé práce se solidním, stabilním a spolehlivým strojem, který je skutečně ideálním řešením pro uživatele, kteří potřebují zvýšit produktivitu a výrazně ulehčit práci svým manipulantům. Velmi často je vidíme u obchodů nebo na korbě nákladních aut.

 

Méně dřiny, více síly a flexibility

Více síly znamená nejen schopnost převézt těžší náklady až 1 550 kg, ale také vyšší stoupavost na šikmých rampách nebo svazích (10 % s nákladem) a vyšší rychlost pojezdu (až 5,2 km/hod.) ve srovnání s modelem LHE130.

 

Vozík Tyro LHE155 je vybaven výkonnou kazetovou li-ionovou baterií 48 V/20 Ah a 9 A nabíječkou pro rychlé průběžné dobíjení. V případě rozsáhlejšího vybití je baterie kompletně dobitá za 2,5 hodiny. Pro provozy s více vozíky nebo tam, kde není možné vozíky dobíjet, například na nákladních vozidlech, je k dispozici náhradní baterie. Stav baterie ukazuje LED indikátor vybití baterie umístěný na řídicí oji.

 

I nezkušená obsluha si rychle zvykne

Výbornou manévrovatelnost na malém prostoru díky kompaktním rozměrům umocňuje možnost pracovat s řídicí ojí v kolmé poloze. Ani model BT LHE155 Nepotřebuje více místa než standardní ruční paletový vozík. Pro vyšší bezpečnost vozík při zatáčení mírně zpomalí. Pro větší zpomalení je k dispozici volba mikropojezdu a tlačítko "želva". Na snadné a praktické ovládání i pojezdové vlastnosti si rychle zvykne i obsluha, která nikdy s žádným elektrickým vozíkem nepracovala.

 

Stabilitu a bezpečnost stroje posiluje tradiční koncept 5 opěrných bodů a zdvojená vidlicová kolečka včetně přídavného kolečka pro snadné najíždění do palety z širší strany, nohy obsluhy chrání design šasi a kryty otáčivých podpůrných koleček.

 

Z hlediska nosnosti i dalších technických vlastností jde o nejvýkonnější vozík v tomto segmentu. Vzhledem k předpokládanému využití v jednodušších provozech bude vozík zpočátku dodáván s fixní specifikací a výbavou. O případném rozšíření nabídky rozhodnou zákazníci.

 

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Vymazat