Mimořádný úspěch - trojí ocenění za desing pro Toyotu: BT Reflex, Traigo 80 i koncept Ultralifter

iF Gold Design Award pro BT Reflex řady E a if Design Award pro čelní vozík Toyota Traigo 80 doplnilo ocenění konceptuálního dronu Ultralifter proof of design excellence award. Reflex potvrdil svou soustavnou kvalitu a inovační potenciál, díky kterému sbírá vítězství za design již čtyři dekády.

iF Gold Design Award pro BT Reflex řady E a if Design Award pro čelní vozík Toyota Traigo 80 doplnilo ocenění konceptuálního dronu Ultralifter proof of design excellence award. Reflex potvrdil svou soustavnou kvalitu a inovační potenciál, díky kterému sbírá vítězství za design již čtyři dekády.

iF Design Awards je mezinárodně uznávané ocenění za excelentní design a provedení jak spotřebních, tak průmyslových výrobků a služeb ve více než 80 kategoriích. Soutěže se účastní špičky ve svých oborech vyhlášených svými úspěšnými návrhy jako například Bosch, Samsung, Ferrari nebo právě Toyota. Ceny uděluje 132 porotců z více než 20 zemí. V roce 2022 posuzovali více než 11 tisíc přihlášených výrobků a služeb.

Ve finálovém kole přihlášené výrobky fyzicky testovalo a posuzovalo 75 expertů na design podle 5 různých kritérií: idea, forma, funkce, odlišnosti a celkový dojem.

 

Zlatý Reflex - 40 let na špici v inovacích a designu

Toyota dosáhla vynikajících výsledků, když její produkty uspěly hned 3x, včetně zlata pro nejnovější a nejmodernější retrak BT Reflex řady E. Jde o vozík s nejvyšší úrovní ergonomie a komfortu v kabině, výškou zdvihu až 13 m, perfektními technickými parametry v oblasti zdvihu a spouštění i pojezdu s nákladem. Pro Toyotu jde o vlajkovou loď a veleúspěšný produkt, který svou první cenu if Design Award získal už v roce 1982! Kontinuita schopností designérů Toyoty, resp. společnosti BT Industries před rokem 2000, neustále vylepšovat své vynikající stroje je naprosto ohromující.

Modely BT Reflex řady E jsou jedinými retraky na světě s naklápěcí kabinou. Cílem tohoto unikátního řešení je snížení napětí zejména krčních svalů řidiče a omezení rizika pracovních úrazů kvůli neustále se opakujícím namáhavým činnostem při řízení vozíku a zdvihu nákladu do velkých výšek. Mezinárodní porota vysvětlila svůj výběr:

“Vytvořit perfektní stroj je velmi náročným úkolem, ale Toyotě se to s retraky BT Reflex E-série opět povedlo. Jsou dokladem mimořádných designérských schopností v každém směru a posunují pomyslnou laťku pokud jde o bezpečnost, ergonomii nebo energetickou účinnost. Zlaté ocenění pro tyto k řidiči velmi přátelským vozíkům je skutečně zasloužené.”

Nejnovější generace BT Reflex byla představena v květnu 2021 a zkraje letošního roku získala ještě jedno uznání - German Design Award.

 

Traigo 80 si zajistilo if Design Award

Plně plovoucí kabina elektrických čelních vysokozdvižných vozíků Traigo 80 chrání řidiče před vibracemi i hlukem. Poskytuje řidiči vysoký komfort i dostatečně prostorný, ergonomicky řešený a vysloveně přátelský pracovní prostor. Přehledný velký dotykový displej zajišťuje hladkou interakci mezi strojem a řidičem. Možnost nasazení nejmodernějších vysoce účinných li-ionových baterií a robustní konstrukce zajistí vysoký výkon a odolnost i v náročných venkovních operacích. Uživatel může proto bez obav přejít ze spalovacích na elektrické vozíky.

 

Toyota Ultralifter – koncept paletového dronu s vysokým zdvihem

Štíhlé myšlení inspirovalo designéry Toyoty k vytvoření zařízení Toyota Ultralifter, které může být vycvičeno k autonomnímu fungování jako digitální dvojče reálného skladu. Ultralifter se naučí rozpoznávat lidi a objekty, ale také činit rozhodnutí a řadit akce podle důležitosti. Ultralifter je navržen k týmové práci, protože disponuje umělou inteligencí a schopností spolupracovat v rámci cloudu. To umožňuje rychlejší nasazení automatických řešení v provozech zákazníků a flexibilní kontinuální optimalizaci materálových toků.

 

Mimořádně povedený rok

Ke 3 popsaným oceněním TMHE přidala další iF Award také Toyota Industries Corporation za svůj automatický elektrický tahač. Je designován k manipulaci s přípojnými kontejnerovými vozíky naloženými zavazadly a dalším nákladem na letištích. Plně automatizovaný vysoce výkonný tahač se plně vyrovná stejným strojům se spalovacími motory. Navíc nabízí čistý a tichý provoz a podporuje dosažení bezuhlíkové přepravy a logistiky na letištích.

Vítězové iF DESIGN AWARD 2022 byli ocenění během slavnostního ceremoniálu v legendárním berlínském paláci Fridrichstadt v pondělí 16. května 2022. Ernesto Domínguez, President a CEO společnosti Toyota Material Handling Europe, převzal zlatou trofej osobně od prezidenta organizace iF Uwe Cremeringa:

“Získání prestižních cen je pro nás velkým vyznamenáním. Náš úspěch umožnilo týmové soustředění celé společnosti na soustavné zlepšování a dodržování závazků vyplývajících z ostatních klíčových hodnot Toyoty, nejen při vývoji nových produktů. Každý den se celý náš široký tým zaměřuje na předávání kvality, inovativních nápadů a nejvyšší přidané hodnoty našim zákazníkům natěšeným nové myšlenky a nové produkty prozkoumat a vyzkoušet," uvedl Ernesto Domínguez.

Magnus Oliveira Andersson, šéfdesignér TMHE, dodal: "Jsem nadšený letošním úspěchem a skutečností, že společnost iF zařadila naše designérské a výzkumné centrum za období 2018 - 2022 mezi 50 nejvyznamnějších evropských designcenter a současně Toyotu uznala jako Best of Commercial Vehicles (Nejlepší v oblasti komerčních vozidel), což je v oboru manipulační techniky unikátní záležitost."

Toyota Material Handling Europe získala za posledních 10 let již 25 ocenění za design a vlastnosti svých vozíků. Takto vysoká úroveň mezinárodního úznání potvrzuje, že přístup společnosti TMHE k designu vozíků je založený na principech, které rezonují: bezpečnosti, kvalitě provedení a dlouhé životnosti, produktivitě, spolehlivých jízdních vlastnostech a ergonomii.

 


Poznámka:
iF Design Award je již od roku 1954 globálně uznávanou obchodní známkou v oblasti designu a jednou z nejvýznamnějších cen na světě. Značka iF je mezinárodně uznávaná jako symbol pro mimořádný desing. Oceňuje úspěšný design v mnoha různých oborech a kategoriích. Všechny oceněné produkty jsou prezentovány na www.ifdesign.com a zveřejněny na iF Design App.

 

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jana Bobysudová, Marketing manager
Tel.: +420 725 744 241

Vymazat