Logiconomi Forum 2019 Amsterdam

Logiconomi Forum: zůstat v klidu není řešení

Logiconomi Forum, společné unikátní setkání lídrů ve svých oborech - společností Toyota Material Handling Europe, Microsfot, Vanderlande, Toyota Motor Europe, Ericsson, Bosch a Eneo, proběhlo minulý týden.

Uvedené společnosti nabídly významným logistickým manažerům mimořádnou příležitost zúčastnit se fóra zaměřeného na rozvoj a pochopení fungování nejmodernějších technologií a diskutovat se zkušenými experty důležité trendy dnešní logistiky - automatizaci, mobilitu, štíhlou logistiku, IoT, 5G a využití nových zdrojů energie.  

“Když jsme poslední dva roky naslouchali našim zákazníkům, uvědomili jsme si zřetelné změny, které v logistice probíhají a které vytvářejí velmi vážné nové výzvy pro celý obor. Nemohli jsme nezaznamenat i volání po nových formách eventů, které by dokázaly našim zákazníkům pomoci lépe a srozumitelněji vysvětlit podstatu a dopady změn, ke kterým dochází a zorientovat se v možnostech, který bouřlivý rozvoj nových technologií nabízí,” vysvětluje Matthias Fischer, President and CEO Toyota Material Handling Europe a dodává:  

“Pochopili jsme také, že to bude vyžadovat úzkou spolupráci s jinými společnostmi, které disponují dalšími specifickými znalostmi. Proto jsme rádi, že jsme se na podiu fóra sešli s uvedenými významnými partnery. Součástí fóra bylo i odborné poradenství společnosti EcoVadis, lídra v oblasti udržitelnosti."

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Moto letošního Logiconomi Fora ‘In logistics, standing still is not an option’ odráželo rychlost probíhajících změn v manipulačních procesech a fakt, že pro mnoho firem je efektivnost jejich logistických a manipulačních operací kritickým ukazatelem z pohledu úspěchu nebo prohry v tržním soupeření.

Jiným klíčovým tématem bylo štíhlé myšlení, které je centrálním stavebním kamenem vlastního přístupu Toyoty k výrobě a ke všem dalším aspektům jejího vlastního podnikání. "Naším cílem je Zero Muda, což znamená žádný odpad, žádné zbytečné ztráty, a věříme, že naši zákazníci mají nepochybně podobné cíle. Víme také, že v dnešních logistických systémech nemohou dodávky just-in time uspořit náklady díky eliminaci ztrát, ale mohou vytvořit konkurenční výhodu (hodnotu)," pokračuje Matthias Fischer.

Logiconomi Forum mělo velmi neobvyklý formát, maximálně orientovaný na poskytování detailních praktických informací všem účastníkům. Každý delegát měl možnost si předem zaregistrovat specifické otázky na libovolné téma, takže bylo možné naplánovat individuální diskuse a konzultace s nejlepšími experty na danou oblast. I prezentace byly koncipovány hlavně jako krátké technické porady či instruktážní schůzky. Kladly důraz na jednoduchost komunikace a předání praktických vodítek a rad, jak si osvojit nové technologie v různých logistických scénářích. Byly navíc podpořeny fyzickými demonstracemi včetně předvádění automatických vozíků a jejich programování, které je zárukou budoucího bezproblémového uvedení do provozu vedle existujících manipulačních procesů.

Vymazat