#WeDeliverForYou

Jak Toyota Material Handling podpoří snížení emisí během OH Paříž 2024 - a zajistí vhled do zabezpečení olympijské logistiky
  • Necelý rok chybí do zahájení olympiády Paříž 2024.
  • Přechod na elektrický pohon - strategie pro podporu dosažení snížení emisí o 50 % v porovnání s OH Tokio 2020.
  • Komunikační plán informuje o klíčové roli dodávek a pohybu zboží napříč Evropou.

Toyota Material Handling Europe (TMHE) je oficiálním partnerem pro manipulační techniku pro Olympijské a Paralympijské hry Paříž 2024. V rámci těsné spolupráce s Toyota Motor Europe - a s méně než rokem do zahájení - je společnost TMHE již nyní schopna poskytnout více informací o tom, jak podpoří závazek OH Paříž 2024 snížit ve srovnání s předchozí olympiádou emise C02 o 50 %.

Zásadní součástí plánu minimalizovat emise C02 je výhradní nasazení elektrických vozíků při veškeré manipulaci s náklady. Tento úkol znamená velkou výzvu: zajistit dodávku vybavení, potravin a nápojů pro více než 15 tisíc sportovců a 15 miliónů návštěvníků. Stroje Toyota budou napájeny nejmodernějšími li-ionovými bateriemi.

Mark Peters, ředitel marketingu TMHE, vysvětluje: “Vidíme hry jako perfektní příležitost předvést pokročilé technologie pro hladkou a snadnou manipulaci se zbožím. Nejen nejnovější nejčistší řešení pohonu vozíků s nízkou spotřebou energie, ale také konektivitu a detailní sledování, jak jsou vozíky během her vytíženy a využívány. Získáme tak cenná provozní data využitelná i v příštích projektech. Současně měříme a dokumentujeme přesné emise generované našimi vozíky. Výsledky budeme schopni využít jako základ pro porovnání s budoucími akcemi. Měření je jádrem naši filozofie neustálého zlepšování."

Toyota Material Handling rovněž ohlásila vytvoření komunikačního programu, který poběží před a během her. Mark Peters pokračuje: “Logistika hraje důležitou roli v pozadí života každého člověka. Když se zamyslíte nad zajištěním každodenních dodávek potravin, nápojů nebo léků pro více než 750 miliónů obyvatel Evropy, jde o obrovský úkol. Přidejte si k tomu vše, co spotřebitelé potřebují, používají nebo si oblékají. Tento zásobovací proces probíhá nepřetržitě každý den a jeho značná část je pro většinu lidí neviditelná. Současně náš obor dosahuje masivního pokroku ve využívání stále dokonalejší metodologie a účinnějších technologií umožňujících strojům i lidem pracovat výkonněji, bezpečněji a úsporněji, včetně nasazení vzrušujících nových automatických řešení. Během příštích měsíců chceme naše spojení s olympijským a paralympijským hnutím využít jako informační platformu o bohatém světě logistiky a manipulace pro co nejvíce lidí." 

TMHE nasdílí mnoho fascinujících údajů a čísel spojených s logistikou i s nejprogresívnějšími technologiemi, které v současné době v oboru manipulace zavádíme a rozvíjíme. Cílem je nejen ujistit spotřebitele, že hlavní kroky v inovacích směřují k redukci negativních vlivů na životní prostředí, ale také zaujmout talentované lidi odhalením zajímavých příležitostí v logistickém průmyslu.  

Další iniciativou spojenou s nadcházejícími OH je program "Start Your Impossible", jehož záměrem je povzbudit zaměstnance angažovat se v aktivitách a úkolech probíhajících před hrami, včetně lokálních komunitních projektů. Nejlepší účastníci získají vstupenky na Paralympijské hry. Na podporu OH rovněž plánujeme poskytnout 55 dobrovolníků.

Mateřská společnost TMHE, Toyota Industries Corporation, je součástí skupiny Toyota (Toyota Group). Toyota je členem Olympic Partner (TOP) Programme od roku 2015 a Toyota Motor Corporation od téhož roku poskytuje pořadateli mobilní řešení a služby.  

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jana Bobysudová, Marketing manager
Tel.: +420 725 744 241

Vymazat