Inovované retraky BT Reflex od Toyoty posilují produktivitu řidiče a snižují náklady

Toyota uvádí na trh první tři modely nové generace osvědčené řady výkonných retraků BT Reflex s nosností 1,4 - 2,5 t a výškou zdvihu až 13 metrů: standardní R-sérii, dále stroje s unikátní naklápěcí kabinou pro nejvyšší výšky zdvihu (E-série) a flexibilní modely pro vnitřní i venkovní nasazení s velkými koly (O-série). Inovace přinášejí řadu vylepšení v oblasti bezpečnosti, úspory energie a ergonomických parametrů. Zahrnují například intuitivní ovladače řízení a hydrauliky nebo interaktivní dotykový barevný displej. Všechny nové modely jsou také vybaveny inteligentními li-ionovými bateriemi a telematikou Toyota I_Site.

Reflex určuje směřování retraků již čtvrt století

Retraky od Toyoty patří díky mnoha zásadním inovacím k lídrům této třídy vozíků pro celopaletovou manipulaci již 25 let. Unikátní naklápěcí kabina, zdvih a spouštění bez otřesů, 360° řízení, naklápění vidlic místo naklápění celého stožáru patří k těm nejvýznamnějším.

"Nová generace pokračuje ve stejném duchu, když zákazníkům nabídne vylepšené parametry v oblasti spotřeby energie, řízení a ovládání vozíku nebo více informací o manipulačních operacích s cílem dosáhnout produktivnějších, bezpečnějších a levnějších manipulačních cyklů. Přesně takové požadavky vnímáme ze strany našich zákazníků na podporu udržitelných a efektivních manipulačních operací," uvádí Jan Kohák, produktový manažer pro skladovou techniku Toyota Material Handling CZ.

 

Inteligentní nakládání s energií

Při vývoji nových modelů BT Reflex jsme se soustředili na tyto tři požadavky: úsporu nákladů, efektivní spotřeba a ekologické aspekty provozu. Reflex nabízí uživatelům různých aplikací výběr optimálního řešení ze tří chytrých energetických balíčků. Jejich základ tvoří vlastní modulární li-ionová baterie Toyota umožňující flexibilní sestavení správné kapacity a výkonu baterie podle potřeb jednotlivých provozů. I s nejmenším balíčkem je možné - při dodržování doporučené disciplíny při nabíjení -dosáhnout nepřetržité disponibility vozíků.

 

 

 

Intuitivní a interaktivní pracoviště řidiče

Zkušenosti řidičů retraků BT Reflex se promítly do nové koncepce řešení kabiny, která nabízí novinky v rámci řešení celkové ergonomie pracovního prostředí obsluhy a zvyšuje bezpečnostní hlediska řízení vozíku různými způsoby. Významnou novinkou je nová řídicí jednotka umožňující hladké a jemné ovládání vozíků jen pomocí dlaně řidiče a zcela nová konzole ovládání hydraulických funkcí.

Pohodlí řidiče posiluje vysoce kvalitní vzduchem odpružená sedačka řidiče (výbava na přání). Dokonalý přehled o probíhajícím manipulačním procesu a jasné zobrazení jeho kritických momentů i intuitivní přístup k programovatelným funkcím přinese velký dotykový interaktivní barevný displej, který byste klidně mohli očekávat v moderním osobním voze.

 

Komplexní provozní informace a propojení díky I_Site

Všechny elektrické vozíky Toyota se řadí k chytrým vozíkům propojeným s analytickými systémy v rámci správy flotily I_Site, což je předpokladem i další možnosti - propojení se servisní platformou T-Stream. Integrovaná telematika je součástí standardní výbavy a zajišťuje snadnou komunikaci vozík-uživatel nebo vozík-servis. Rozhraní řidiče bylo rozšířeno o kontrolu přístupu jen pro oprávněné řidiče - funkce Smart Access nebo funkci Předprovozní kontroly pro snadnou automatickou kontrolu důležitých parametrů vozíku před začátkem každé směny. Vozíky pod kontrolou I_Site umožňují měřit a vylepšovat důležité provozní charakteristiky, zvyšovat bezpečnost provozu a šetřit provozní náklady.

 

 

 

 

Vymazat