Toyota Material Handling Europe a společnost Gideon zahájily strategickou spolupráci v oblasti automatických logistických řešení

Na současném trhu sledujeme rostoucí zájem o jednoduché samonaváděcí autonomní vozíky s jednoduchým ovládáním. Jako odpověď na tuto poptávku TMHE oznámila uzavření smlouvy o spolupráci s technologickou společností Gideon se sídlem v Záhřebu, která nabízí nejmodernější softwarová řešení lokalizace a řízení autonomních mobilních robotů (AMR).

Díky propojení této technologie se svými vlastními vozíky bude Toyota nejen schopna nabídnout automaty ještě širšímu spektru logistických provozů, ale také významně zkrátit realizační čas implementačních projektů. Ke specifickým procesům, kde Gideon již svá na míru vyvinutá softwarová řešení uplatnil, patří například kolaborativní vychystávání pomocí přepravek pro vyřízení retailových objednávek nebo nakládka a vykládka nákladních vozidel.

 

Josip Ćesić, CEO společnosti Gideon, uvádí: ''Zkušenosti a vysoká odbornost Toyoty v manipulační technice a její pokrytí trhu v kombinaci se širokou škálou našich softwarových řešení zaměřených na specifické uživatelské oblasti nabídne našim zákazníkům bezpříkladnou přidanou hodnotu.''

 

Patric Hed, SVP Logistics Solutions TMHE, dodává: “Gideon vyvinul řadu působivých softwarových programů a naváděcích modulů zahrnujících flexibilní a inteligentní autonomní chování se zaměřením na specifické potřeby logistických provozů, zejména jednoduchost a uživatelskou přívětivost. Naši zákazníci během následujících let vysokou hodnotu našich společných produktů jistě ocení.” 

 

Toyota předpokládá představení nových aplikačních řešení již v průběhu roku 2024, přičemž primárně se zaměří na odbavení objednávek v distribučních centrech pro zásobování maloobchodu. Je přesvědčená, že nová spolupráce dvou renomovaných značek bude pro zákazníky uvažující o automatizaci svých logistických procesů atraktivním přínosem.

Kontakt pro press

Toyota Material Handling CZ
Jana Bobysudová, Marketing manager
Tel.: +420 725 744 241

Vymazat