BT Reflex dosáhl na zlato - German Design Award 2022 zaslouženě pro Toyotu

Model BT Reflex řady E, nejlepší retrak ve své třídě od společnosti Toyota Material Handling, byl oceněn za celkový mimořádný design a konstrukci vozíku.

"Jsme nadšeni, že jsme získali tak prestižní ocenění. Zlatá cena za design je odměnou za náročnou práci kreativního týmu Toyoty, který se podílel na návrhu jediného retraku s unikátní naklápěcí kabinou na světě. Jsme hrdí, že jsme dokázali navázat na předchozí designérské úspěchy a potvrdili svou pověst vedoucího inovátora v oblasti manipulační techniky, a to nejen retraků," říká Magnus Oliveira Andersson, Head of Design společnosti Toyota Material Handling Europe.

 

Pokročilé inovace

German Design Awards je mezinárodní ocenění udělované Německou designérskou radou s cílem odměnit unikátní designové trendy v různých kategoriích. Retrak BT Reflex řady E získal Gold Award v kategorii 'Excelentní výrobkový desing' od vážené poroty složené z mezinárodních expertů. Nejde o první případ, kdy cenu za design získal retrak BT Reflex. Retraky řady O a R předchozí generace Reflex zvítězily v letech 2017 a 2018. Nicméně ani původní řada E s naklápěcí kabinou nevyšla naprázdno, když v roce 2018 obdržela Red Dot ‘Best of the Best Award’.

Toyota je globálním inovativním lídrem již mnoho desetiletí. I nová řada představená v roce 2021 přinesla mnoho nových prvků a nastavila nové vyšší standardy v oblasti bezpečnosti, ergonomie a energetické účinnosti. Design s naklápěcí kabinou redukuje riziko poranění krku a zad řidiče v aplikacích s častým opakovaným zakládáním ve vysokých výškách. Nový model přichází na scénu s dalšími ergonomickými i funkčními vylepšeními, které mají v centru pozornosti řidiče: zcela nový barevný dotykový a intuitivní displej, ovládací prvky a celkový koncept řešení kabiny.

 

Sladění kvality a výkonu

Porota German Design Award uvádí: "Retrak BT Reflex řady E je navržen pro nasazení ve frekventovaných skladech s nejvyššími úrovněmi zakládání. Zapůsobil mimořádným celkovým designem propracovaným do posledního detailu. Současně dokázal zkombinovat kvalitu s výkonem řidiče a podtrhnout bezpečnost, akceschopnost a funkčnost v provozu. Využití a dynamika stroje jsou geniálně sladěny v působivém a strhujícím stylu."

Všechny oceněné produkty budou představeny veřejnosti na výstavě German Design Awards 2022, která proběhne v Muzeu aplikovaného umění ve Frankfurtu 11.-27. února 2022.

I veřejnost má příležitost vybrat své favority mezi oceněnými výrobky. Zaregistrujte se a až do 28. ledna 2022 můžete uplatnit svůj hlas. Vítězný design vybraný veřejností bude vyhlášen rovněž v únoru 2022 v rámci Public Choice Award. 

Přečtěte si více o vozíku BT Reflex řady E na stránkách German Award a zúčastněte se hlasování veřejnosti - můžete vybrat svého favorita z vítězných produktů.  

Přečtěte si více o kompletní řadě retraků BT Reflex od Toyoty  

Kontakt pro média

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manažer
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu
+420 311 651 133

Vymazat