5 důvodů, proč koupit vysokozdvižný vozík z bazaru

Pokud vaše firma roste, budete s největší pravděpodobností potřebovat rozšířit svůj vozový park manipulační techniky, abyste udrželi tempo s rostoucí poptávkou. Ale možná jen potřebujete tu a tam vykrýt blížící se sezónní špičku?

Tak či tak, stojíte před rozhodnutím, jak tuto situaci efektivně vyřešit, aniž by byl ohrožen plynulý chod vašeho skladu nebo distribučního střediska.

Když totiž takový výkyv v poptávce přijde, je zde riziko, že v danou chvíli nebudete mít dostatek finančních prostředků pro nákup nových VZV.

V takovém případě se jako alternativa nabízí pronájem manipulační techniky. Ten vám pomůže udržet provozní náklady pod kontrolou, protože manipoulační techniku jednoduše vrátite, až ji nebudete potřebovat.

Mnohdy je ale těžké předpovědět, kdy k poptávkovým výkyvům dojde a pronajímat si manipulační techniku jen proto, aby nám stála ve skladu jistě nemá cenu. V takové situaci může být vhodnější variantou právě pořízení použitých strojů.

Níže jsme pro vás sepsali 5 důvodů, proč koupit vysokozdvižný vozík z bazaru.

 

1. VZV nevyužijete naplno

Pokud víte, že vozík nevyužijete na 100 %, není potřeba investovat finanční prostředky do nákupu nového modelu. Větší hodnotu vám přinese zakoupení použitého vozíku. V takovém případě nebudete platit za jeho nevyužité kapacity a i tak si užijete výhody bezpečného a skvěle fungujícího stroje, který bude ulehčovat práci vašim zaměstnancům.

 

2. Použitých VZV je na trhu široká řada

Nabídka použitých VZV je často velmi široká, což znamená, že s největší pravděpodobností najdete hledaný model za nižší cenu, než je pořízení nového vozíku. Pro snadné hledání můžete využít náš katalog prověřené použité techniky.

 

3. Prověřené stroje

Možná se obáváte toho, že použité VZV vyžadují více nákladů na opravy a údržbu, než vozíky nové. Pokud si použitý vysokozdvižný vozík koupíte od renomovaného prodejce, nemusíte se toho obávat. Před nákupem se ale vždy ujistěte, že byl vozík pravidelně servisován a zkontrolován odborným servisem, který zajistí, že vozík při koupi odpovídá udávanému stavu.

Toyota garantuje kvalitu nabízených použitých vozíků značkou Prověřený stroj, se kterou máte záruku špičkové kvality a spolehlivosti.

 

 

4. Okamžitá dostupnost

Pořízení nového vozíku může být časově náročné v závislosti na jeho konfiguraci a vybraném příslušenství. To znamená, že budete muset na svého nového pomocníka čekat, i když jeho služby potřebujete takřka okamžitě. Použité VZV jsou často dostupné okamžitě. Proto pokud vaše manipulační technika potřebuje náhlou výměnu, může být použitý vozík rychlým řešením.

 

5. Úspora nákladů

Při koupi použité manipulační techniky nemusíte platit vysoké náklady jako při pořízení nového stroje. Zároveň se nemusíte tolik obávat opotřebení vozíku a snížení jeho kupní hodnoty. Pokud potřebujete mít záložní vozík nebo jej potřebujete jen nárazově v určitých částech roku, které se nedají předvídat, bude efektivnější koupit si použitý vozík z bazaru, než investovat do nového.

 

Zakoupení použité techniky je vhodné pro ty, kdo chtějí mít stroje vždy po ruce. Pronájem je oproti tomu vhodný pro firmy, které chtějí platit pouze za čas, kdy tyto stroje skutečně používají.

 

Toyota je tu pro každý případ, ať už hledáte pronájem manipulační techniky nebo pořízení bazarových vozíků. Díky tomu můžeme společně najít nejvhodnější alternativu pro vaše podnikání.

 

Otevřít online katalog použité techniky

 

 

Vymazat