Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Toyota Logistic vítězové designu a inženýrské koncepce

Vítězové soutěží Toyota Logistic Design & Engineering

Hannover, Německo, 24. dubna 2018 - Společnost Toyota Material Handling Europe oznámila na veletrhu 2018 CeMAT v Hannoveru vítěze své designové a inženýrské soutěže v pavilonu 32. Během slavnostního vyhlášení byly odhaleny vítězové prvního, druhého a třetího místa.

Logiconomi ocenění

Logiconomi popisuje způsob myšlení - zaměřuje se na štíhlé procesy, eliminuje odpad, maximalizuje efektivitu a snižuje náklady. Vše s pomocí inovací a spolupráce s podobně smýšlejícími partnery.

Součástí tohoto přístupu je program studentských ocenění Logiconomi, který má podpořit svěží, mladistvé a inovativní myšlení pro manipulaci s materiálem. V letošním roce se uskutečnilo třetí vydání soutěže Toyota Logistic Design a představilo první vydání Toyota Logistics Engineering Challenge.

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Toyota Logistic Design Competition vítězové

Toyota Logistic Design Competition

V roce 2014, byla poprvé zahájena soutěž designu, která zahájila dialog s mladými designéry a přivítala nové nápady. Vzhledem k tomu, že e-commerce se stává normou, rychlá doba dodání se stala absolutní prioritou, ale není vždy skutečností kvůli základním faktorům, jako je například doprava.

S tématem "Doručování balíčků. Připojte se k revolučnímu designu "byli studenti vyzváni, aby opustili myšlenku tradičního dodavatelského řetězce a přišli s rychlým, udržitelným a revolučním řešením, které usnadní přímou dodávku a optimalizuje poslední cestu k zákazníkům.

Vítězným designem byl AL.PACKER, Hannah Rayner a Matt Putman (Loughborough University, Velká Británie), aplikace, která poskytuje společensky udržitelné řešení dodávky balíčků. Opouští tradiční dodavatelský řetězec a zavádí třetí podnikatele s mikropodnikem, který zaručeně přijme dodávku. Koncový zákazník je schopen shromažďovat balík kdy a kde chtějí, což zlepšuje komunikaci, spolehlivost a spokojenost mezi všemi zúčastněnými stranami. "Toto řešení má jiný přístup tím, že podnik třetí strany využívá sociálních sítí k efektivnímu překlenutí poslední cesty. Řešení je praktické a snadno ovladatelné, takže je zaměřeno na zákazníky, "říká Magnus Oliveira Andersson, Vedoucí designu společnosti Toyota Material Handling Europe.

Přečtěte si rozhovor zde

Jména zleva: Detlef Rahe, Professor at HfK University of the Arts Bremen; Matthias Fischer, President and CEO, Toyota Material Handling Europe; Hannah Rayner, Loughborough University UK Matt Putman, Loughborough University UK; Magnus Oliveira Andersson, Head of Design, Design Center, Toyota Material Handling Europe

 

Toyota Logistic Engineering Competition vítězové

Toyota Logistic Engineering Competition

Po úspěchu soutěže Toyota Logistic Design Toyota Material Handling vznesla výzvu o krok dále tím, že vyzvala švédské inženýrské studenty a nedávné absolventy, aby vytvořili inovativní, ale proveditelné technické řešení pro vítězný design druhé generace: FLOCK. Vyzývá k tomu, aby plně automatizovaná řešení dokázala spolupracovat samostatně, oproti běžné manipulaci s klasickými vysokozdvižnými vozíky.

Všichni švédští studenti byli vyzváni, aby přinesli nové nápady, pokud jde o navigaci a polohování, sestavování komponent a funkcí, mechanismy zdvihu, zásobování energií a vytváření sítí FLOCK. V podstatě překlenuje propast mezi koncepcí a implementací.

Vítězný design, Woodpecker, derivát FLOCK's Mother Goose, je řešení, které porota hledala. Spolupracuje s Nestlings (FLOCK je horizontální doprava) a poskytuje jim vertikální přesun nákladu. Woodpecker může také pracovat autonomně a je navržen tak, aby byl udržitelný a snadno ovladatelný. Design vytvořen Mattiasem Barrklev a Oskarem Brännström (Linköping University) je kompaktní a konstruovaný s velkými dovednostmi založenými na správných výpočtech s ohledem na celý systém manipulace s materiálem. "Tento návrh je nejen v souladu se současnými trendy, jako je automatizace a konektivita, ale také je blízko průmyslové úrovni. Celkově má ​​ten pravý Toyota vzhled a dojem, "říká Magnus Persson, Manažer technologických řešení R & D společnosti Toyota Material Handling Manufacturing Sweden.

Jména zleva: Terry Unnai, Chairman, Toyota Material Handling Europe; Mattias Barrklev, Linköping University; Oskar Brännström, Linköping University; Magnus Persson, Manager Technology Solutions, R&D Warehouse Trucks Toyota Material Handling Manufacturing Sweden.

Mohlo by se vám také líbit

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >
Náš přístup Logiconomi

Náš přístup Logiconomi

Předvídatelný přístup k rozvoji efektivních, ekonomických logistických procesů, zahrnující  postupy, inovace a spolupráci.

Přečíst více >
Picture of text on whiteboard

Filozofie Toyota Way

Naším cílem je zajistit maximální efektivitu vaší manipulace s materiálem. Proto uplatňujeme soubor hodnot nazývaný Toyota Way. 

Přečíst více >
Smiling people in office corridor

Připojte se k týmu

Vždy se snažíme optimalizovat naše produkty a způsoby naší práce. A klíčem je spolupráce s lidmi, kteří sdílejí naše nadšení pro logistiku a technologie.

Přečíst více >