Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Toyota podporuje studenty logistik

Toyota podporuje studenty logistiky

Vysoká škola logistiky o.p.s., Přerov (VŠLG) a společnost Toyota Material Handling CZ s.r.o. podepsaly Memorandum o spolupráci v oblasti odborného vzdělávání studentů. Podpis se symbolicky uskutečnil v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky na ČVUT v Praze 6, srdci výzkumu současných trendů digitalizace a automatizace výrobních i logistických procesů v rámci konceptu Průmysl 4.0.

I do oblasti manipulace, skladování a logistiky přinášejí procesy automatizace nové pohledy a iniciují dokonce změny na trhu práce. Zatím nejde o zásadní posuny, ale i v České republice již k prosazení automatizace v oboru logistiky dochází. Toyota je lídrem těchto procesů a může nabídnout nejlepší zkušenosti a reference v renomovaných firmách.

Oblast manipulace, skladování a logistiky prochází i v České republice zásadním posunem směrem k automatizaci. Toyota, jako vedoucí firma i v této oblasti nabízí nejlepší zkušenosti a reference v renomovaných firmách i vlastní know-how jedné z největších světových výrobních společností.

Ředitel a jednatel společnosti TMH CZ Jaroslav Žlábek a Libor Kavka

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092


"To je výborná kvalifikace pro autentičtější propojení studentů s praxí, které obě strany prosazují. Ke studentům se tak dostanou bezprostřední komplexní informace o aktuálním vývoji v oboru, který studují, a mohou vhodně doplnit teoretickou výuku," říká Libor Kavka, prorektor pro aplikovaný výzkum a řízení projektů VŠLG Přerov.

"Svým podpisem jsme také deklarovali závazek podílet se na rozvoji studentů zajišťováním odborných stáží, brigád, tréninkových programů, ať již ve vlastních provozech nebo provozech našich partnerů. Podpoříme studenty při přípravě diplomových nebo závěrečných prací na odborné téma z oblastí, které jsou nám blízké - například automatizace manipulace, analýza provozních dat nebo správa flotily manipulační techniky," dodává Jaroslav Žlábek, ředitel a jednatel TMH CZ.

Toyota dodá experty na vybrané přednášky na téma komplexní logistiky a nejmodernějších metod a přístupů k štíhlé logistice a manipulaci. Zajistí také vybavení učeben VŠLG vybranými pomůckami, vzorky nebo programy, které tuto snahu přímo podpoří.

"Ideální variantou by bylo přímé zapojení vybraných studentek nebo studentů do reálných projektů, které v Toyotě interně probíhají. Podíl na realizaci odborných projektů je vysoce hodnocen i ze strany ministerstva školství a pro nás by to byly plusové body. Na identifikaci takových projektů budeme společně intenzívně pracovat. Proto se také bude zástupce top managementu Toyoty pravidelně účastnit zasedání v naší Radě pro spolupráci s praxí," říká na závěr Libor Kavka.

Picture of text on whiteboard

Filozofie Toyota Way

Naším cílem je zajistit maximální efektivitu vaší manipulace s materiálem. Proto uplatňujeme soubor hodnot nazývaný Toyota Way. 

Přečíst více >
Lidé vyhledávají vozíky

Náš udržitelný přístup

Společně můžeme maximalizovat bezpečnost, minimalizovat dopad na životní prostředí a optimalizovat podnikové procesy.

Přečíst více >

Naše historie

Více než 100 let společných zkušeností v manipulační technice!

Přečíst více >
Náš přístup Logiconomi

Náš přístup Logiconomi

Předvídatelný přístup k rozvoji efektivních, ekonomických logistických procesů, zahrnující  postupy, inovace a spolupráci.

Přečíst více >