Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Ocenění českých lídrů

TMH sponzorsky podpořila první ročník soutěže o nejlepší ryze české podnikatele

Historicky první ročník projektu ´Ocenění českých lídrů´ zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 7. června 2017 v budově společnosti Microsoft v Praze 4. Porota ocenila nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky.

Soutěže se mohli zúčastnit transparentně podnikající společnosti, které splňují pravidlo 100 % českého vlastnictví a českého občanství majitelů s minimálním obratem 200 mil. Kč ročně a s 50 a více zaměstnanci. V neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let.

Jsme hrdi na to, že můžeme podpořit české podnikatele a jejich podnikání. Mnoho z nich je našimi dlouhodobými zákazníky a vážíme si toho, že i my jsme součástí jejich úspěchu. Nedíváme se jen však jen zpět, ale i do budoucnosti. Ke konvenčním logistickým produktům nabízíme i řešení v automatizaci, autonomní vozíky a energeticky efektivní řešení. Vždy ve vysoké kvalitě a s prvotřídním servisním zázemím, což nejen české firmy dokáží ocenit," poznamenává Jaroslav Žlábek, jednatel společnosti Toyota Material Handling CZ, předního dodavatele nejmodernějších produktů a služeb pro manipulaci, logistiku a skladování.

Do projektu byly společnosti dále nominovány na základě analýzy veřejně dostupných údajů zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní mezinárodní společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a. s., specialista na rating a scoring firem. Předpokladem byla rovněž dostupnost účetních závěrek za rok 2014 a 2015, iRating ve stupních 1 - 11, zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledů za poslední období (rok 2016).

 

Kritériím projektu odpovídalo 1306 firem. Odborný garant provedl vyhodnocení úrovně jejich hospodaření formou výpočtu Indexu Cribis, který v sobě zahrnuje řadu ukazatelů z dat účetních závěrek korigovaných o doplňující nefinanční informace jako je vliv odvětví či regionu nebo existence negativních záznamů. Následně pak proběhlo hodnocení poroty, která vedle vybraných ekonomických veličin posuzovala i další aspekty jako je charitativní činnost podnikatele či jeho podnikatelský příběh.  

"Cílem projektu je vyzdvihnout snažení a úspěchy velkých firem, které jsou v ryze českých rukách. Díky tomuto projektu vzniká podnikatelský prostor, ve kterém jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem. Prostor, ve kterém mohou sdílet zkušenosti, vyměňovat si informace a mnohdy tak nacházet řešení větších či menších problémů, které je na cestě za úspěchem potkávají,” říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu Ocenění českých lídrů a majitelka pořadatelské Agentury Helas.

Ocenění českých lídrů - výsledky 2017

Kontakty pro PRESS

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092
jindrich.privora@cz.toyota-industries.eu

NAPIŠTE NÁM

Mohlo by se vám také líbit

Driver using BT Optio for order picking

Naše produktová řada

Podívejte se na naši kompletní řadu manipulační techniky, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >
Naše unikátní Li-Ion řada ve skladě

Naše unikátní Li-Ion řada

Lithium-Ionové baterie prokázaly o 30% vyšší energetickou účinnost oproti olověným akumulátorům, takže výrazně přispívají ke snížení emisí CO2.

Přečíst více >
Lidé vyhledávají vozíky

Náš udržitelný přístup

Společně můžeme maximalizovat bezpečnost, minimalizovat dopad na životní prostředí a optimalizovat podnikové procesy.

Přečíst více >