Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Ocenění českých lídrů

TMH sponzorsky podpořila první ročník soutěže o nejlepší ryze české podnikatele

Historicky první ročník projektu ´Ocenění českých lídrů´ zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 7. června 2017 v budově společnosti Microsoft v Praze 4. Porota ocenila nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky.

Soutěže se mohli zúčastnit transparentně podnikající společnosti, které splňují pravidlo 100 % českého vlastnictví a českého občanství majitelů s minimálním obratem 200 mil. Kč ročně a s 50 a více zaměstnanci. V neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let.

Jsme hrdi na to, že můžeme podpořit české podnikatele a jejich podnikání. Mnoho z nich je našimi dlouhodobými zákazníky a vážíme si toho, že i my jsme součástí jejich úspěchu. Nedíváme se jen však jen zpět, ale i do budoucnosti. Ke konvenčním logistickým produktům nabízíme i řešení v automatizaci, autonomní vozíky a energeticky efektivní řešení. Vždy ve vysoké kvalitě a s prvotřídním servisním zázemím, což nejen české firmy dokáží ocenit," poznamenává Jaroslav Žlábek, jednatel společnosti Toyota Material Handling CZ, předního dodavatele nejmodernějších produktů a služeb pro manipulaci, logistiku a skladování.

Do projektu byly společnosti dále nominovány na základě analýzy veřejně dostupných údajů zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní mezinárodní společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a. s., specialista na rating a scoring firem. Předpokladem byla rovněž dostupnost účetních závěrek za rok 2014 a 2015, iRating ve stupních 1 - 11, zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledů za poslední období (rok 2016).

 

Kritériím projektu odpovídalo 1306 firem. Odborný garant provedl vyhodnocení úrovně jejich hospodaření formou výpočtu Indexu Cribis, který v sobě zahrnuje řadu ukazatelů z dat účetních závěrek korigovaných o doplňující nefinanční informace jako je vliv odvětví či regionu nebo existence negativních záznamů. Následně pak proběhlo hodnocení poroty, která vedle vybraných ekonomických veličin posuzovala i další aspekty jako je charitativní činnost podnikatele či jeho podnikatelský příběh.  

"Cílem projektu je vyzdvihnout snažení a úspěchy velkých firem, které jsou v ryze českých rukách. Díky tomuto projektu vzniká podnikatelský prostor, ve kterém jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem. Prostor, ve kterém mohou sdílet zkušenosti, vyměňovat si informace a mnohdy tak nacházet řešení větších či menších problémů, které je na cestě za úspěchem potkávají,” říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu Ocenění českých lídrů a majitelka pořadatelské Agentury Helas.

Ocenění českých lídrů - výsledky 2017

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Mohlo by se vám také líbit

Driver using BT Optio for order picking

Naše produktová řada

Podívejte se na naši kompletní řadu manipulační techniky, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >
Naše unikátní Li-Ion řada ve skladě

Naše unikátní Li-Ion řada

Lithium-Ionové baterie prokázaly o 30% vyšší energetickou účinnost oproti olověným akumulátorům, takže výrazně přispívají ke snížení emisí CO2.

Přečíst více >
Lidé vyhledávají vozíky

Náš udržitelný přístup

Společně můžeme maximalizovat bezpečnost, minimalizovat dopad na životní prostředí a optimalizovat podnikové procesy.

Přečíst více >