Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Doručování zásilek. Přidejte se k revoluci

Téma letošní designerské soutěže Toyoty uvádí slogan “Balíkové dodávky. Připoj se k revoluci”. Toyota Material Handling Europe (TMHE) hledá mezi evropskými designéry studenty s neotřelými nápady, kteří posunou dopředu efektivnost a přesnost logistiky balíkových dodávek.

Zákazníci si své zboží on-line dnes již jen nevybírají, ale masivně on-line nakupují. Tento trend bere letošní soutěž plně v úvahu. On-line nákup se stává normou, rychlé dodání zboží je pak absolutní prioritou. Rychlost dodávky se ale vždy nedaří splnit, například kvůli zásadním problémům během přepravy.

Toyota v novém ročníku studenty designu nabádá, aby principy tradičního dodavatelského řetězce opustili a navrhli rychlý, udržitelný a revoluční způsob zajištění přímých optimálních dodávek zákazníkům. Při pohledu do budoucnosti a při současném zohlednění dnešních trendů v oboru manipulace a logistiky se účastníci soutěže mohou inspirovat úspěšnými inovacemi Toyoty v minulosti a inspirovat se tak jejím odkazem.

“Když jsme před čtyřmi lety soutěž Toyota Logistic Design Competition (TLDC) vyhlásili, nepředvídali jsme tak enormní zájem, který náš krok vyvolá u evropských studentů a absolventů designu. Momentálně již v našem Designovém centru pracují tři účastníci předchozích ročníků soutěže. Podporovat a udržovat dialog s mladými designéry je náš způsob, jak nepřetržitě zůstat otevření světu nových nápadů,” říká Magnus Oliveira Andersson, vedoucí designového centra TMHE.

 

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Soutěž je nyní vyhlášena. Až do 22. října 2017 mohou všichni evropští studenti včetně letošních absolventů přihlásit své návrhy a pokusit se získat některou ze zajímavých odměn: například 5,000 EUR v hotovosti za první místo podle odborné poroty nebo za první místo podle volného veřejného hlasování na webu (People´s Award). Vítězné návrhy budou vystaveny na veletrhu intralogistiky CeMAT 2018 v německém Hannoveru

Česko-slovenský úspěch v minulém ročníku

V loňském ročníku dosáhl výrazného úspěchu Josef Černý z Uherského Hradiště, student Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. V soutěži hodnocené odbornou porotou skončil na druhém místě, ale v People´s Award, ve které bylo možné vítěze vybrat ve volném internetovém hlasování, jeho návrh zvítězil. Přihlásilo se 565 mladých designérů, tedy přibližně čtyřikrát více než v 1. ročníku. Předložili 150 soutěžních návrhů, z nichž prošlo 16 návrhů do finále.

Více informací a přihlášku do soutěže najdou všichni zájemci na speciálních webových stránkách
Toyota Logistic Design Competition.

 

Jít na stránku Toyota Logistic Design Competition

Mohlo by se vám také líbit

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >
Smiling people in office corridor

Připojte se k týmu

Vždy se snažíme optimalizovat naše produkty a způsoby naší práce. A klíčem je spolupráce s lidmi, kteří sdílejí naše nadšení pro logistiku a technologie.

Přečíst více >
Náčrt skice - design

Historie konstrukčního centra

Inspirováni hodnotami Toyota na jedné straně a oborovými trendy na druhé, nespouštíme při navrhování našich řešení manipulace s materiálem ze zřetele potřeby našich zákazníků.

Přečíst více >

Výrobní systém Toyota TPS

V naších výrobních závodech uplatňujeme principy štíhlé výroby a pracujeme na základě tahového systému řízení, což znamená, že vyrábíme jen to, co si objednáte.

Přečíst více >