Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Toyota Logistic Design Competition 2020 hledá nová řešení pro manipulaci se zavazadly

Toyota Material Handling Europe (TMHE) otevřela již čtvrtý ročník soutěže, kterou od roku 2013 pořádá každé dva roky. Letošní téma ‘Manipulace se zavazadly: Dokážete, aby létala?’ je zaměřeno na hledání inovativního nebo dokonce zcela revolučního řešení manipulace se zavazadly na letištích. Na rozdíl od minulých dvou ročníků se mohou poprvé zúčastnit nejen evropští studenti designu, ale mladí designéři a čerství absolventi z celého světa.

Každoročně musí všechna světová letiště zvládnout manipulaci s miliardami zavazadel všeho druhu. TMHE  zvyšuje svůj zájem o tuto oblast, protože jde podle ní o jeden z nejdůležitějších oborů manipulace. Vyzývá proto všechny studenty nebo nedávné absolventy oborů zaměřených na design z celého světa, aby se zapojili do soutěže a navrhli řešení logistiky zavazadel, která budou zásadně lepší a efektivnější než současné používané systémy. Bez ohledu na to, jestli půjde o dílčí řešení, nebo o řešení celého cyklu od příjmu v rámci check-in, přes přepravu do terminálu a do letadla až po výdej zavazadla v cílovém letišti.  

“Zatímco v minulém ročníku soutěže jsme se zabývali poslední fází při přepravě zásilek zejména z e-shopů, nyní jsme si vybrali jinou zajímavou a všeobecně velmi široce využívanou oblast logistiky, kterou manipulace se zavazadly na letištích bezesporu je. Cítíme, že jde o oblast, která potřebuje nový impuls,” říká Magnus Oliveira Andersson, Head of Design at TMHE a pokračuje: “Mladí říkají, že změna je jediná jistota, a proto je kontakt s mladými designéry a naslouchání jejich nápadům a vizím pro naše vývojové studio a jeho úspěch zcela zásadní."

Uzávěrka pro příjem návrhu je 22. října 2019. Poté profesionálové ze skupiny Toyota zabývající se designem a zaváděním nových výrobků do praxe (například ze společností Toyota Material Handling, Toyota Industries Corporation, Vanderlande, Raymond a dalších) posoudí všechny návrhy a vyberou finalisty. Všichni finalisté obdrží od poroty zpětnou vazbu do konce listopadu 2019 a šanci resp. dodatečný časový prostor pro úpravy, zapracování připomínek nebo doladění svých návrhů ještě před závěrečným zasedáním poroty. Na něm experti vyberou v únoru 2020 vítěze soutěže. Finalisté budou pozvání na závěrečný slavnostní ceremoniál ve Švédsku a jejich práce budou vystaveny v rámci Hannover Messe v Německu na jaře 2020. Tři vítězové získají zajímavou finanční odměnu 5, 3 a 2 tisíce Euro a také možnost získat šestiměsíční placenou stáž v hlavním designérském centru TMHE.

Toyota Logistic Design Competition je součástí programu Toyota Logiconomi. Tento zastřešující pojem, používá společnost Toyota Material Handling pro popis svého přístupu v oblasti štíhlého myšlení, odstraňování prostojů a maximalizace efektivnosti a snižování nákladů v logistice a manipulaci.  

Více informací o soutěži najdete na http://tldc.toyota-forklifts.eu

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Mohlo by se vám také líbit

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >
Náčrt skice - design

Historie konstrukčního centra

Inspirováni hodnotami Toyota na jedné straně a oborovými trendy na druhé, nespouštíme při navrhování našich řešení manipulace s materiálem ze zřetele potřeby našich zákazníků.

Přečíst více >
Smiling people in office corridor

Připojte se k týmu

Vždy se snažíme optimalizovat naše produkty a způsoby naší práce. A klíčem je spolupráce s lidmi, kteří sdílejí naše nadšení pro logistiku a technologie.

Přečíst více >
Picture of text on whiteboard

Filozofie Toyota Way

Naším cílem je zajistit maximální efektivitu vaší manipulace s materiálem. Proto uplatňujeme soubor hodnot nazývaný Toyota Way. 

Přečíst více >