Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Toyota a Evropská federace manipulační techniky FEM hledají mladé talenty

Toyota a Evropská federace manipulační techniky FEM hledají mladé talenty

Toyota Material Handling Europe (TMHE) s potěšením oznámila svoji participaci na projektu ‘The Smart Logistics Challenge’ – iniciativu zaměřenou na propojení s univerzitními studenty, kterým projekt nabízí rozsáhlé příležitosti jak uplatnit své myšlenky a nápady, jak posunout a přetvořit současné nejvýznamnější trendy v oboru manipulace. Toyota na projektu spolupracuje s organizací European Materials Handling Federation (FEM) a s dalšími pěti partnerskými firmami.

TMHE organizuje studentské soutěže již od roku 2014 a právě se nachází uprostřed probíhajícího výběru finalistů třetího ročníku soutěže Toyota Logistic Design Competition a prvního ročníku soutěže Toyota Logistic Engineering Challenge. “Nastoupili jsme tuto cestu, abychom povzbudili mladé talenty nebát se prezentovat odvážné názory, nabídli jim koučování či dokonce příležitost vyzkoušet,  co obnáší práce v oboru manipulace. Iniciativy, jako je tato, v konečném důsledku také obohacují náš pohled na rodící se trendy a nové potřeby zákazníků. Proto jsme s nadšením přijali nabídku FEM účastnit se soutěže jako spoluorganizátor na nejvyšší úrovni,” říká Matthias Fischer, President a CEO, TMHE.  

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

TMHE vyzvala všechny studenty strojírenských i ekonomických oborů evropských univerzit, aby se do projektu Smart Logistics Challenge zapojili. Nejlepší a nejjiskřivější mladé mozky jsou vítány, aby se seznámily s prostředím našeho oboru a aby připravily návrhy orientované na inovativní a neotřelá praktická řešení "dodávek zítřka" ve třech momentálně velmi aktuálních oblastech logistiky, manipulace a skladování: Nové impulsy v e-commerce sektoru, Robotika v logistice 4.0 nebo Logistika ve sdílené ekonomice.

Aby si firmy udržely nebo dokonce zvýšily svou konkurenceschopnost, naléhavě vyhledávají mladé lidi s holistickým přístupem k problematice logistiky a manipulace, kteří disponují specifickými vizemi a dovednostmi a nejsou zatíženi současnou praxí.

“Věříme, že naší povinností.jako oborové asociace, je ujistit mladé lidi o vynikajících příležitostech, které svět manipulace nabízí,” vysvětluje Christophe Lautray, FEM President. “Protože nepatříme do spotřebitelského průmyslu, je složitější přitáhnout pozornost této důležité skupiny studentů. Dnešní studenti reprezentují budoucnost všeho, co děláme - a proto jsem si stanovil spolupráci s mladými talenty jako prioritu svého mandátu prezidenta FEM. Věřím také, že soutěžení je extrémně zábavným a přitažlivým způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout.”

Přihlášky mohou zájemci posílat do 30. března 2018. 30 vybraných účastníků postoupí do finále, kde budou obhajovat životaschopnost svých koncepcí a dotahovat s experty z oboru logistiky jejich praktickou využitelnost. Šest vítězných projektů obdrží placené stáže v jedné z partnerských společností plus VIP pozvánku na FEM kongres - stěžejní oborovou akci v oboru manipulace. 

Více info o soutěži najdete na www.smartlogisticschallenge.eu. Účastněte se diskuzí na sociálních sítích použitím #DeliverTomorrow.

Organizace FEM (European Material Handling Federation) se sídlem v Bruselu byla založena v roce 1953. Reprezentuje výrobce manipulační techniky, výtahů a dalších zvedacích a skladovacích technologií. Prostřednictvím svých národních členských organizací je FEM mluvčím přibližně 1 000 společností, které zaměstnávají přes 160 000 pracovníků a vytvářejí roční obrat přes 50 mld. EUR. 

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >

Naše historie

Více než 100 let společných zkušeností v manipulační technice!

Přečíst více >

Výrobní systém Toyota TPS

V naších výrobních závodech uplatňujeme principy štíhlé výroby a pracujeme na základě tahového systému řízení, což znamená, že vyrábíme jen to, co si objednáte.

Přečíst více >
Náš přístup Logiconomi

Náš přístup Logiconomi

Předvídatelný přístup k rozvoji efektivních, ekonomických logistických procesů, zahrnující  postupy, inovace a spolupráci.

Přečíst více >