Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Chytré vzv od Toyoty a štíhlé myšlení v logostice

Jak štíhlé myšlení a chytré vozíky řeší výzvy současné logistiky

Logistika má často zásadní význam pro obchodní úspěch a hraje proto čím dál významnější roli. Vlivem globálních trendů, jako je rozmach internetových obchodů a digitalizace, se obor manipulace s materiálem poměrně rychle mění a přizpůsobuje. Zákazníci očekávají, že bude jejich zboží doručeno co nejdříve, a proto musí být vaše činnost co možná nejefektivnější.

Konektivita je klíčem k lepší logistice

Význam konektivity nelze v současných náročných logistických systémech ignorovat, protože vám může pomoci eliminovat plýtvání. Chtěli bychom výrazně přispět ke zvýšení efektivity a podpořit v celé Evropě rozvoj štíhlejší logistiky.


V tomto úsilí sehrává konektivita klíčovou roli. Již dnes žijeme v propojeném světě, s přístupem ke všemu a všem pouhým dotykem tlačítka. Neustále se formují nové vyšší standardy, nastavující očekávání každého z nás. Vše se musí rychle hýbat, přesně měřit a neustále zdokonalovat, aby bylo dosaženo maximálního výkonu. Tak, aby se v každé fázi procesu navýšila přidaná hodnota. To samé platí pro manipulaci s materiálem a využití vysokozdvižných vozíků.

Měnící se svět vytváří výzvy pro manipulaci s materiálem

Vaše operace musejí být štíhlé: je třeba zajistit hladký tok logistiky, s naprostou eliminací plýtvání. Štíhlá logistika a kontinuální toky jsou výzvou nejen dneška, ale především budoucnosti. Proto se pokaždé snažíme nabídnout nejlepší možná řešení, která vám pomohou zavést principy štíhlé výroby. Naším cílem je pomoci vám minimalizovat počet přepravních pohybů a maximalizovat rychlost manipulace, od příjmu zboží až po finální distribuci.

Připravte se na logistiku zítřka s chytrými vozíky

Věděli jste, že průměrná míra využití flotily vozíků je pouze kolem 35%? To znamená, že 65% je plýtvání, které lze eliminovat, ať jde o ztrátu času, výdaje nebo škody.

Naším cílem je vzájemnou spoluprací a sdílením našeho myšlení pomoci zlepšovat efektivitu v každé fázi procesu. S připojenými vozíky můžete mít svůj provoz plně pod kontrolou, eliminovat plýtvání a pracovat na vybudování štíhlého provozu. Budete schopni měřit a zlepšovat. Dokonce měřit a provádět zásahy na dálku: kdykoli a kdekoli v propojeném světě budoucnosti...

Chytré vzv vám pomohou zvýšit produktivitu vašich provozů, a nabídnou nástroje pro vytvoření zdravějšího a bezpečnějšího prostředí, či minimalizaci nákladů a odstranění plýtvání.  Jestliže máte již dnes chytrý vozík, jste připraveni začít měřit. To vám otevírá prostor pro lepší servis a do budoucna i možnost proaktivního servisu, který pro vás může být neocenitelnou konkurenční výhodou. Výsledkem jsou menší prostoje ve vašich provozech, které tak budou produktivnější a efektivnější, což vám ušetří čas i peníze.

Zjistěte více o chytrých vzv

Štíhlé myšlení v logistice

Toyota je celosvětově proslulá svým štíhlým myšlením a naše podniky těží z nepřetržitého zdokonalování díky zavádění nových technologií do našich vlastních logistických činností. Masivně investujeme do nových technologií a vydali jsme se cestou digitalizace s cílem stát se lídrem v oblasti řešení a služeb pro manipulaci s materiálem.

Využíváme štíhlé principy a aplikujeme je na logistické procesy, vždy se stejným cílem - eliminace plýtvání, maximální přidaná hodnota a dokonalá kvalita, což znamená správné zboží na správném místě ve správný čas. Naším cílem je být štíhlou společností a pracovat efektivně tak, abychom mohli porozumět vám a potřebám vašeho podnikání. Tedy nejen sdílet náš způsob myšlení, ale také s vámi spolupracovat na zlepšení efektivity v každé fázi procesu.

Naše vize chytré logistiky

Mohlo by se vám také líbit

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >

Správa flotily I_Site

I_Site propojuje vaši flotilu, shromažďuje data, poskytuje přehled o dění v provozech a napovídá, jak optimalizovat vaše pracovní procesy.

Přečíst více >
An autopilot doing horizontal transportation

Automatizované řešení

Naše řada automatizovaných vozíků a nosičů nákladu nabízí vyspělá a flexibilní řešení pro efektivnější a hospodárnější manipulaci se zbožím. 

Přečíst více >

Výrobní systém Toyota TPS

V naších výrobních závodech uplatňujeme principy štíhlé výroby a pracujeme na základě tahového systému řízení, což znamená, že vyrábíme jen to, co si objednáte.

Přečíst více >