Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Toyota Material Handling uvádí na evropský trh rozšířenou řadu automatických skladových vozíků. Hlavním cílem Toyoty je podpořit koncepci štíhlé logistiky, kterou prosazuje na všech úrovních manipulace. Automatické vozíky umožňují dosáhnout nové dimenze produktivity zejména v provozech s častou a opakující se manipulací. Toyota nabízí řešení vhodná jak pro komplexní systémový přechod z obslužných vozíků na automaty, tak pro postupnou obměnu jednotlivých vozíků nebo středisek krok za krokem.

Štíhlá manipulace s efektivními automaty Toyota

TMH uvádí na evropský trh rozšířenou řadu automatických skladových vozíků. Hlavním cílem Toyoty je podpořit koncepci štíhlé logistiky, kterou prosazuje na všech úrovních manipulace. Automatické vozíky umožňují dosáhnout nové dimenze produktivity zejména v provozech s častou a opakující se manipulací. Toyota nabízí řešení vhodná jak pro komplexní systémový přechod z obslužných vozíků na automaty, tak pro postupnou obměnu jednotlivých vozíků nebo středisek krok za krokem.

Nová řada Autopilot zahrnuje elektrické paletové vozíky (LAE250), zakladače (SAE160), retraky (RAE160-250), skladové zakladače fungující jako čelní vozík (OAE120CB) a tahače pro těžké nasazení (TAE500). Jsou určeny pro všechny běžné aplikace: horizontální převoz palet, tažení paletizovaných i nepaletizovaných nákladů v přípojných vozících za tahači, zakládání palet nebo stohování. Vozíky jsou založeny na standardních prověřených skladových strojích a jsou plně pokryty servisní sítí Toyota. Profesionální servisní služby a systém preventivní údržby Toyota jsou zárukou maximálního zúročení investice. 

Automatizace optimalizuje nákladové toky co do rychlosti, přesnosti a bezpečnosti a minimalizuje kolize a škody na zboží i na majetku. Obsluha vozíků může být uvolněna pro plnění náročnějších a komplexnějších činností a opakující se rutinní procesy může přenechat strojům. Automatizovaná manipulace také vyžaduje méně údržby a vozíky pracují s nižší spotřebou energie, protože fungují v optimálních režimech bez prudké akcelerace, nebezpečné manipulace a jezdí ideálními trasami. Vysoká produktivita a bezpečnost automatů a nízké provozní náklady znamenají rozumnou návratnost investic, typicky kolem 2 let.

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092


Autopilot - elektrický zakladač SAE160

Přesná navigace

Technologie Autopilot využívá dva vysoce přesné a adaptivní navigační systémy - laserovou nebo tzv. přirozenou navigaci - a navíc je dokáže vhodně kombinovat. Tato kombinovaná navigace umožňuje vozíku přepínat mezi oběma systémy a v různých provozech používat vždy optimální systém, podle složitosti prostředí, což celý proces automatizace činí efektivnější a nákladově příznivější.

Bezpečná a přesná manipulace

Vozíky Autopilot jsou naprogramovány pro naprosto bezpečné vykonávání všech úkolů. Mohou také pracovat souběžně s manuálně ovládanými vozíky. Integrované skenery a čidla jsou zárukou prevence jakýchkoli kolizí.  Nákladové senzory a kamery zase zajišťují přesné nabrání palety, její umístění do regálu, na dopravník nebo na jakékoli jiné místo.  

Autopilot - retrak RAE160-250

Inteligentní komunikace

Všechny vozíky Autopilot řídí Order Manager vyvinutý Toyotou. Tento software zajišťuje úkolování vozíku díky inteligentnímu systému řízení flotily. Pracuje nezávisle, nebo může být propojen s ERP/WMS systémy zákazníka.

Chytré nabíjení

Všechny vozíky řady Autopilot mohou být vybaveny li-ionovými bateriemi, které šetří až 30 % energie, redukují emise CO2 a mají mnoho provozních výhod, například umožňují dobíjení i během krátkých přestávek. Autopilot může tuto vynikající výhodu využít bezezbytku, protože není závislý na obsluze, která nemusí vozík vždy připojit.  Díky automatickému nabíjení a díky řídicímu systému vozík využije k nabíjení každou vhodnou přestávku.

Autopilot AGV RAE160 v Continental Automotive ČR

Automatizace manipulace s materiálem může mnoha společnostem přinést řadu výhod.

AUTOMATIZOVANÉ SYSTÉMY

Automatické nosiče nákladu: Autoshuttle a Radioshuttle

Tyto systémy jsou kompatibilní s FIFO i LIFO režimy manipulace. Příkladem může být nevyužitý prostor nad manipulačními nebo vychystávacími zónami, kde je možné vytvořit vyrovnávací sklady přímo nad vychystávacími tunely.

Automatické nosiče nákladu

Mohlo by se vám také líbit

Manažer sledující I_Site na iPadu

Správa flotily I_Site

I_Site propojuje vaši flotilu, shromažďuje data, poskytuje přehled o dění v provozech a napovídá, jak optimalizovat vaše pracovní procesy.

Přečíst více >
Naše unikátní Li-Ion řada ve skladě

Naše unikátní Li-Ion řada

Lithium-Ionové baterie prokázaly o 30% vyšší energetickou účinnost oproti olověným akumulátorům, takže výrazně přispívají ke snížení emisí CO2.

Přečíst více >
An autopilot doing horizontal transportation

Automatizované řešení

Naše řada automatizovaných vozíků a nosičů nákladu nabízí vyspělá a flexibilní řešení pro efektivnější a hospodárnější manipulaci se zbožím. 

Přečíst více >
Elektrické zakladače ve skladu

Elektrické zakladače

Elektrické zakladače BT Staxio jsou uzpůsobeny pro širokou škálu aplikací, včetně dvoupaletové manipulace, vychystávání, zakládání a horizontální přepravy. Jedná se o rychlé, výkonné a snadno ovladatelné zakladače. 

Přečíst více >