Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Toyota Tonero

Osvědčený výkon s Toyota Tonero

Několik generací čelních vozíků řady Tonero předvádí své nejlepší vlastnosti v různých aplikacích již od roku 2007. Výkonné a odolné dieselové i plynové modely s novými motory nabízejí navíc o 7-14 % nižší spotřebu paliva, v těžkých aplikacích dokonce o více než 30 %.

Toyota své vozíky Tonero nepřetržitě vylepšuje a má tak pozitivní vliv na spolehlivou manipulaci, logistiku i skladování svých zákazníků v celé Evropě. Tonero se může opřít nejen o výrobní systém Toyota TPS, ale také o soustavný výzkum a vývoj nových robustních průmyslových motorů Toyota.

Úsporné a čisté motory s vysokým výkonem

Nové motory nabízejí takové štíhlé provozní vlastnosti, které jsou spolu s širokou nabídkou pohonů a dvou typů převodovky zárukou rychlé návratnosti investice do čelních spalovacích vysokozdvižných vozíků Tonero pro zákazníky ve všech typech aplikací.  

Vysoce výkonný dieselový motor Toyota 1ZS pro vozíky s nosností 3 a 3,5 tuny je ultra-úsporný, ale zůstává přitom mimořádně výkonný a citlivě reagující. Motor 1ZS vyhoví všem ekologickým požadavkům, když garantuje nízké emise CO2 (stupeň 3B). Technologie použitá v tomto motoru nabízí ještě další výhodu: jak ukázal nezávislý test spotřeby paliva, je méně citlivý na hrubý způsob jízdy, přičemž zůstává výkonný ve všech rychlostech. Motor 1ZS navíc zlepšuje jízdní vlastnosti a komfort řidiče díky nižším vibracím a nižší hlučnosti v kabině. Dieselový motor 1DZIII podporuje uživatele nízkými provozními náklady, nízkými emisemi a pověstnou spolehlivostí průmyslového motoru Toyota.

Posilovač řízení s technologií LSPS šetří palivo

Nová konstrukce a chytrost posilovače řízení zajistí nejen výrazné posílení komfortního pocitu v kabině a pohodlnějšího způsobu řízení, ale také snížení spotřeby paliva díky schopnosti vozíku efektivně přizpůsobit výkon motoru a distribuci energie podle hmotnosti nákladu a podle toho, zda vozík jede nebo náklad právě zdvihá. Úspora 7-14% - podle modelu - je generována eliminací zbytečné zátěže hydraulického čerpadla.

Optimální konfigurace pro jakoukoli aplikaci

Široká škála silných dieselových, LPG nebo CNG modelů a různé typy převodovky - hydrostatickou (všechny modely do nosnosti 3,5 t) nebo hydrodynamickou (1,5 - 8.0 t) - umožňují vybrat optimální vozík pro každý z mnoha zcela odlišných typů provozů. A díky novým technologiím i s garancí štíhlé energie a ještě úspornějšího provozu než dosud. Vybrat jakýkoli model Tonero znamená spolehlivou volbu a maximální produktivitu v klíčových oborech evropského hospodářství. Jistě k nim patří tyto obory, kde je Toyota tradičně velmi silná.

Nápojářský průmysl - manipulace ve výrobě i při distribuci

Možnost volby mezi hydrostatickou a hydrodynamickou převodovkou je ideální nabídkou pro tento dynamický a náročný obor, protože optimální pohon dokáže zajistit výjimečně hladké ovládání a řízení vozíku i dokonalou manévrovatelnost. Spolu s možností výběru modelů se specifickou nápojářskou úpravou, kam počítáme například zvýšenou pozici řidiče pro lepší viditelnost přes vysoký a rozměrný náklad nebo hydrauliku pro vícepaletovou manipulaci, tak řada Tonero představuje skvělou volbu s vysokou produktivitou. Úroveň naklopení stožáru a kontrola rychlosti v rámci systému aktivní stability Toyota SAS navíc dále podporují vysokou výkonnost vozíků, zvyšují bezpečnost a minimalizují riziko poškození citlivého nákladu.

Průmyslová výroba, těžký průmysl, recyklace surovin

Odolnost techniky Toyota, bezpečnostní výbava, viditelnost na náklad ve všech úrovních nebo možnost zajistit jakékoli přídavné zařízení - tyto vlastnosti řady Tonero jsou pro manipulaci ve výrobě nesmírně důležité. Velmi dobře chráněné dieselové motory 1DZ-III a 1ZS eliminují negativní vliv také v prašném a špinavém prostředí sběrných dvorů, skládek a v dalších prostředích běžných v rámci odpadového průmyslu.

Stavebnictví, výroba a prodej stavebních hmot

Robustní vozíky Tonero jsou navrženy tak, aby chránily motor i v těch nejdrsnějších a prašných prostředích ve stavebnictví a ve výrobě i prodeji stavebních hmot. Nabízejí mnoho prvků na podporu stability a dlouhodobě maximálního výkonu i při manipulaci s těžkými náklady, které se obvykle trvale pohybují na hranici nosnosti vozíků.

Doprava a logistika

Již standardní výška vozíků umožňuje snadný vjezd a práci v kontejnerech. Řada vozíků Tonero s nosností až 5 tun je přesně tou technikou, kterou průmysl dopravy a logistiky potřebuje. Díky vylepšeným jízdním vlastnostem a s podporou Toyota SAS, např. funkcí synchronizátoru řízení nebo posilovači řízení reagujícímu na zatížení vozíku, jsou pojezdy na delší vzdálenosti rychlé, pohodlné a šetrné k nákladu. S těmito technologiemi se řidiči cítí uvolněně a mají z řízení dobrý pocit bez ohledu na hmotnost nákladu.

Specifické venkovní aplikace

Podle zkušeností uživatelů umožňuje odolné šasi v kombinaci s plně vybavenými kabinami a dostatečným komfortem pro obsluhu optimální výkon a ochranu obsluhy, vozíku i nákladu za jakýchkoli povětrnostních podmínek. Ultra úsporný motor Toyota 1ZS, kterým mohou být vybaveny všechny modely s hydrodynamickou převodovkou s nosností 2,0 až 3,5 tuny, znamená další přidanou hodnotu například v prostředí přístavů, ale i všude tam, kde jsou motory při pojezdech na delší vzdálenosti extrémně namáhány. Nezávislé testy ukázaly, že motor 1ZS běžně snižuje spotřebu paliva při těžkém nasazení až o 35 %.

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Prověřený stroj Toyota

Výhodný pronájem Toyota Tonero

Výhodný pronájem

Mohlo by se Vám také líbit

Výroba

Výroba

Jednou z klíčových oblastí, ve které vám můžeme pomoci, je výroba. Jsme hrdí na to, že vždy dokážeme nabídnout nejlepší možná řešení, která vám pomohou zavést principy štíhlé výroby.

Přečíst více >
Čelní vysokozdvižné vozíky do vnějšího prostředí

Čelní vysokozdvižné vozíky

Tyto vozíky jsou navrženy pro lehké, střední a těžké manipulace s materiálem a nabízejí větší zrychlení a rychlost zdvihu a zvyšují produktivitu.

Přečíst si více >
Muž pomocí BT Levio přesouvá zboží z kamionu

Přeprava a distribuce

Těm z vás, kteří pracují v přepravě a distribuci, nabízíme podporu v podobě vozíků, které vám umožní pracovat produktivněji a bezpečněji.

Přečíst více >
Traigo při přesunu barelů

Jsme specialistou na váš obor

Snažíme se porozumět vašim individuálním potřebám, abychom mohli pokaždé nabídnout kvalitní, spolehlivé a individuální řešení, které přesně vyhoví vašim požadavkům.

Přečíst více >