Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Li-ionové baterie od Toyoty

Nejširší nabídku li-ionových baterií najdete u Toyoty

Již po několika letech od prvního uvedení li-ionových baterií na trh v roce 2013 přináší Toyota uživatelům elektrických vozíků další působivé výhody vyplývající z rozšířené nabídky. Tentokrát o modulární lionky vlastní výroby. Toyota posiluje principy štíhlé logistiky, protože principiálně cílí na úspory energie, zdrojů, prostoru i času. Důležitým aspektem je snadná dostupnost i pro provozy s méně frekventovanou manipulací. Výhodnost investice posiluje i prodloužená záruka v délce 7 let.

Eliminace zbytečných ztrát je klíčovým principem štíhlého myšlení v podání Toyoty. Představení li-ionových baterií před několika lety a jejich rychlé a masivní rozšíření je skvělým příkladem, jak je možné dosáhnout úspor na všech uvedených frontách. Zpočátku viděli výhody lionek zejména zákazníci s vícesměnnými provozy, protože mohli naplno využít jejich vysoký výkon v kombinaci s velmi rychlým příležitostným nabíjením. Mohli opustit režim využívající náhradní baterie a prostorově náročné nabijárny. Dosáhli tak nezanedbatelných úspor a získali nový prostor využitelný pro skladování nebo rozšíření výroby.

Nyní jsou výhody spojené s použitím li-ionových baterií díky úsporám energie a jednoduchému používání jednoznačně atraktivní i pro aplikace s nižší frekvencí manipulace.

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Modulární řešení lionek od Toyoty

Nový typ baterie je modulární a vyznačuje se rychlejší návratností investice než dosavadní řešení, což je velmi zajímavé právě pro menší firmy, které dosud o li-ionových bateriích neuvažovaly. V tom spočívá klíčový rozdíl nového řešení. Kapacitu baterie determinuje počet článků a každý zákazník si tak může objednat baterii přesně na míru podle svých požadavků nebo podle potřeb každého provozu.

Vylepšená spotřeba a ještě důslednější využití energie

Podstatně vylepšená účinnost nabíjecího procesu a snížení produkce tepla znamená úspory energie v rozsahu 20-25 % ve srovnání s olověnými bateriemi. Navíc nový systém pracuje se stabilním napětím bez ohledu na úroveň nabíjení. Kombinace těchto faktů umožňuje nasazení li-ionových baterií s nižší kapacitou, a tedy levnější řešení. Spolu s redukcí emisí CO2 a dlouhou životností má tak li-ionová technologie velmi příznivý vliv v oblasti životního prostředí.

Výhody zdaleka nekončí

Li-ionové baterie jsou bezúdržbové a díky příležitostnému nabíjení odpadá výměna baterie i v náročnějších provozech. Nabíjecí místa nezaberou téměř žádný prostor a mohou být snadno umístěna co nejblíže nasazení vozíků. Odpadají dlouhé přejezdy a pro některé uživatele i nezanedbatelný prostor navíc, díky zmenšení nebo úplnému zrušení nabijárny.

Mohlo by se vám také líbit

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >

Li-Ion řešení Toyota

Nyní pro celou naši produktovou řadu nabízíme plně integrované řešení s Li-ion bateriemi, které kompletujeme v našich závodech podle přísných kvalitativních standardů Toyota TPS.

Přečíst více >

Meira Nova rozšiřuje svou Li-ion řadu

Meira Nova je finská společnost dodávající potraviny a nápoje do restaurací a cateringových společností. Po prvních dobrých zkušenostech se čtyřmi vozíky Toyota se zde rozhodli pořídit další...

Přečíst více >
Řidič používá BT Optio pro vychystávání

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >