Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Muž řídí lithium-iontový vozík

Meira Nova rozšiřuje svou Li-ion řadu

Meira Nova je finská společnost dodávající potraviny a nápoje do restaurací a cateringových společností. Předváděcí akce Toyota Material Handling Finland v roce 2014 probudila zájem společnosti Meira Nova o technologii Lithium-ion baterií. Po prvních dobrých zkušenostech se čtyřmi vozíky Toyota (2 BT Levio LPE a 2 BT Optio OSE, oba modely s Li-ion bateriemi), se zde rozhodli pořídit další dva vozíky BT Levio LPE a čtyři BT Optio OSE s Li-ion napájením.
Nabíjení lithium-iontového vozíku

Vysoká efektivita a produktivita

Lithium-iontové baterie poskytují především vyšší energetickou účinnost a eliminují potřebu výměny baterií ve vícesměnných provozech. V Meira Nova ušetří také díky příležitostnému nabíjení, protože nepotřebují oddělené prostory pro výměnu baterií a nepotřebují ani druhou sadu baterii, takže ušetří i za související údržbu. Namísto toho je možné vozíky rychle a snadno nabíjet a omezit tak zbytečné prostoje.

To znamená, že zaměstnanci mohou nabíjet vozíky během přestávek a polední pauzy: tím se zlepšuje provozní efektivita a produktivita společnosti. Pro srovnání, každá výměna olověného akumulátoru trvá 2 až 3 minuty, což se při práci s velkým počtem vozíků snadno nasčítá. Lithium-ion technologie oproti tomu umožňuje používat vozíky bez nuceného přerušení a optimalizovat tak manipulační procesy.

Pozitivní zkušenosti řidičů

V Meira Nova si při výběru vybavení váží názoru svých řidičů. Jejich první zkušenosti s lithium-iontovými vozíky Toyota byly velmi dobré: řidiči byli spokojeni se spolehlivostí a bezpečností vozíků. To společnost přesvědčilo, aby objednala více těchto vozíků, a rozšířila svou Li-ion flotilu.

„Li-ion vozíky jsou velmi praktické: nejenže je jejich nabíjení jednodušší a ergonomičtější, ale zabere také méně času. Namísto výměny celé baterie je stačí jednoduše připojit,“ říká Katja Sysioja, řidička Li-ion vozíků ve společnosti Meira Nova.

Muž řídí lithium-iontový vozík

Úspora energie a nákladů

A v neposlední řadě šetří používání Li-ion baterií životní prostředí i rozpočet. Při nabíjení Li-ion baterií nevznikají žádné plyny, zápach ani znečištění. Výrazně jsou omezeny také emise CO2. Každý vozík vystačí pouze s jednou baterií, protože výměna baterií není nadále potřeba. A Li-ion baterie vykazují trojnásobnou životnost oproti dříve používaným olověným akumulátorům. Zatímco olověné akumulátory vyžadují údržbu a tím i další náklady, úsporná Li-ion technologie je z dlouhodobého hlediska výhodnější. Navíc mohla Toyota nabídnout společnosti Meira Nova cenovou výhodu oproti konkurenci.

„Pro Li-ion řešení od Toyoty jsme se rozhodli z několika důvodů: nejen kvůli slušné ceně, ale také proto, že není potřeba vyměňovat baterie, takže ušetříme za dodatečné servisní náklady,“ říká Timo Juvonen, ředitel servisu společnosti Meira Nova. Meira Nova hodnotila pozitivně již předchozí spolupráci s Toyotou, a výhody, které jim li-ion baterie přinesly, výrazně podpořily rozhodnutí pořídit další Li-ion vozíky Toyota. Rozhodující byla také spolehlivost i jasná návratnost investice do těchto vozíků.

Li-ion řada Toyota

Li-ion řada společnosti Toyota Material Handling Europe nyní zahrnuje elektrické paletové vozíky, zakladače, vychystávací vozíky, retraky, tahače, a jako první na trhu také 48V čelní vysokozdvižný vozík.

Technologie Lithium-ionových baterií je obzvláště výhodná ve vícesměnných provozech. Jelikož tyto baterie umožňují příležitostné dobíjení, není nadále potřeba provádět výměnu baterie a nejsou ani potřeba náhradní baterie nebo nabíjecí místnosti. Místo toho lze vozíky rychle dobíjet během přestávek. Li-ion baterie také nepotřebují údržbu. Zbytečné prostoje jsou tak omezeny na minimum, což vede k vyšší produktivitě provozu.

MÁM ZÁJEM O PODOBNÉ ŘEŠENÍ

Mohlo by se vám také líbit

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >

Li-Ion řešení Toyota

Nyní pro celou naši produktovou řadu nabízíme plně integrované řešení s Li-ion bateriemi, které kompletujeme v našich závodech podle přísných kvalitativních standardů Toyota TPS.

Přečíst více >
Řidič používá BT Optio pro vychystávání

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >
Lidé vyhledávají vozíky

Náš udržitelný přístup

Společně můžeme maximalizovat bezpečnost, minimalizovat dopad na životní prostředí a optimalizovat podnikové procesy.

Přečíst více >