Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Koncept Toyota - technologie budoucnosti

Koncept Toyota "A.I.TeamLogistics" představený na CeMAT 2018

Toyota Materiall Handling Europe se na letošním veletrhu CeMAT opět "podívala do budoucnosti" a navázala tak na odvážné futurologické technologie představené před dvěma lety. Jeden z nejnovějších konceptů vyvinutých společností Toyota je prezentován ve filmové animaci nebo v prostředí virtuální reality. Koncept "A.I.TeamLogistics" naznačuje, jak extrémní optimalizace manipulačních procesů by mohla v příštím desetiletí nastat.

Odvážné technologie budoucnosti v roce 2016 přilákaly velkou pozornost návštěvníků i novinářů, zejména koncepty "paletových dronů" a "rojů", které předpovídají jednu z možných podob budoucí horizontální přepravy.

Letos se Toyota ve svém zamýšlení nad budoucností posunula na ještě vyšší úroveň, když předvídá způsob, jakým by mohly horizontální nosiče nákladu komunikovat přímo se stroji, které je řídí, pomocí vyspělé umělé inteligence.

Týmová práce strojů místo centrálního řízení

Hlavní myšlenkou je optimalizace veškerého pohybu, takže každý úkol bude plnit vždy jen takový stroj nebo nosič nákladu, který je pro danou práci vhodný nebo se nachází v ideální vzdálenosti nebo pozici.

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

"Umělá inteligence je založená na milionech výpočtů za sekundu, což umožní vozíkům bleskově identifikovat optimální trasu a optimální zdroje," vysvětluje Boris Ahnberg, klíčový člen vývojového týmu Toyoty, který řídil tento projekt. "Využití tohoto typu přímé komunikace znamená, že tradiční centrální systém řízení skladu již nebude nutný - půjde čistě o týmovou spolupráci jednotlivých strojů."

Další krok k zeštíhlení logistiky?

Koncept jednoznačně odráží přístup Toyoty k problematice štíhlé logistiky, která vychází přímo ze zásad respektovaného výrobního systému Toyota TPS. Klíčovým principem štíhlého myšlení je eliminace ztrát všeho druhu a extrémní optimalizace zdrojů podřízených tomuto jasně definovanému cíli. 

Vedle příběhu A.I.TeamLogistics představila Toyota i další stupeň rozvoje konceptu Swarm. Funkční jednotky pracovaly přímo v pavilonu Toyoty na veletrhu CeMAT. Používají ještě tradiční způsob řízení pomocí WMS a jsou vyvinuty tak, aby dobře spolupracovaly se systémem manipulace se zavazadly sesterské společnosti Vanderlande.

Pro bližší informace navštivte stránku: CeMAT 2018.

Mohlo by se vám také líbit

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >
Náš přístup Logiconomi

Náš přístup Logiconomi

Předvídatelný přístup k rozvoji efektivních, ekonomických logistických procesů, zahrnující  postupy, inovace a spolupráci.

Přečíst více >
Řidič používá BT Optio pro vychystávání

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >

Výrobní systém Toyota TPS

V naších výrobních závodech uplatňujeme principy štíhlé výroby a pracujeme na základě tahového systému řízení, což znamená, že vyrábíme jen to, co si objednáte.

Přečíst více >