Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Chytré vzv ve skladě

Jaké jsou výhody chytrého vozíku pro váš podnik?

Chytré vozíky lze připojit do systému správy flotily I_Site společnosti Toyota a získat tak přístup ke správným informacím, které vám zajistí dokonalou kontrolu nad vašimi provozy. Aplikace vám dokonce umožňuje v případě potřeby zasáhnout na dálku. Ať vlastníte jeden vozík, nebo rozsáhlou flotilu vozíků na mnoha pracovištích po celém světě. Zde je několik příkladů, jak mohou chytré vozíky zlepšit váš podnik a pomoci vybudovat provoz s maximální přidanou hodnotou, s mimořádným stupněm optimalizace, bez plýtvání energiemi, časem a prostorem.

1. Zvýšení produktivity

Specialista logistiky kontroluje data v aplikaci I_Site

Lepší využití strojů

Získat kompletní přehled o všech logistických operacích, zejména pokud se staráte o více lokalit, nemusí být vždy snadný úkol. To může vést ke ztrátám času a plýtvání v řadě oblastí, kterého si ani nemusíte být vědomi. Věděli jste, že průměrná úroveň využití flotily vozíků je okolo 35%? To znamená, že 65% je plýtvání, které lze eliminovat, ať jde o časové ztráty, náklady nebo škody.


S chytrými vozíky jste schopni přesně sledovat a zlepšit využití strojů. Stávající data z I_Site , která jsou k dispozici ze všech již provozovaných a propojených chytrých vozíků, ukazují, že většina společností může lepším využitím vozíků eliminovat značné plýtvání zdroji. To může dokonce vést k tomu, že budete potřebovat méně vozíků, jak začnete získaná data využívat k lepšímu plánování vozíků. Chápeme to ale jako zodpovědnou cestu, kterou bychom se jako vaši dodavatelé a obchodní partneři měli vydat.

I_Site aplikace a řidiči manipulující s vzv ve skladě

Zlepšení výkonu řidičů

Získání detailního přehledu o výcviku vašich řidičů může být stejně náročné bez ohledu na to, zda máte ve skladu jeden vozík, nebo celou flotilu. Přesto je pro úroveň produktivity ve vašem skladu zásadní, aby byly řidiči řádně vyškoleni, pravidelně přeškolováni a měli platné řidičské oprávnění, což lze v aplikaci  I_Site  snadno sledovat.

 

Chytrý benchmarking

Pokud máte podnik s více pracovišti, může být obtížné sledovat všechny aktivity, natož je přesně měřit a porovnávat. S chytrým benchmarkingem bude posuzování a porovnávání výkonnosti vozíků na různých lokalitách snadné a umožní vám v případě potřeby podniknout nezbytné kroky.

2. Zlepšení bezpečnosti

Prevence rizik s kontrolou rychlosti

Vytvoření bezpečného pracoviště, které by bránilo nehodám a chránilo řidiče před úrazy, vyžaduje nikdy nekončící úsilí. Jako prevenci těchto typů rizik můžete ve svém skladu použít I_Site a kontrolou rychlosti vašich chytrých vozíků snížit nebezpečí kolizí.

 

Monitorování nárazů

Pokud přesto dojde ke kolizi, může poškodit nejen váš zdvižný vozík, ale také regálový systém nebo náklad, a samozřejmě může ohrozit zdraví řidiče. Díky nárazovému snímači na chytrých vozíků máte přehled o zaregistrovaných nárazech, kdy a kde k nim došlo a jakou rychlostí. Tak můžete problém uvidět (Jidoka), jít až ke zdroji (Genchi Genbutsu) příčiny skryté za kolizí, a zabránit jejímu opakování. Můžete zajistit, aby mohl být vozík po kolizi řízen jen omezenou rychlostí, a plný výkon byl obnoven až po resetu oprávněnou osobou.   

Předprovozní kontrola a bezpečnostní procedura

Sledování a přehled o tom, kteří zaměstnanci mají příslušné oprávnění a kteří řidiči smí řídit určitý typ vozíků je s I_Site  také snazší. Aplikace může po řidičích před spuštěním vozíku požadovat provedení předprovozní kontroly a úkonů bezpečnostní procedury.

 

Mějte s I_Site vše pod kontrolou

Když nejste na pracovišti nebo máte více lokalit, není vždy snadné udržet kontrolu nad provozy nebo provést akci na dálku. Díky mobilní aplikaci I_Site můžete být kdykoli, bez ohledu na svoji aktuální polohu, informování o tom co se děje, a můžete v případě potřeby zasáhnout.

 

3. Prodloužení životnosti stroje a baterie

Prodloužená životnost strojů

Je naprosto nezbytné, aby byly vaše vozíky funkční, kdykoli je potřebujete, a aby se rychle nerozbíjely.   I_Site nabízí analýzy, které můžete využít ke zlepšení provozní efektivity vaší manipulační techniky a k prodloužení životnosti strojového parku.

 

Delší životnost baterie 

To samé platí pro baterii: je důležité, aby měla velkou energetickou účinnost, nepotřebovala moc údržby, ale dokázala udržet vozík v chodu. Proto můžete monitorovat a optimalizovat využití baterie tak, aby byla splněním těchto podmínek zaručena její delší životnost.  

Chcete se dozvědět více o výhodách Li-ion baterií?
Přečtěte si více o Li-Ion zde >

4. Snížení nákladů

Snižování provozních nákladů

Celkové náklady na vlastnictví jsou jedním z hlavních sledovaných parametrů logistických operací, protože náklady mohou snadno vzrůst, zejména pokud nemáte podrobný přehled o všech činnostech ve skladu a nákladech s nimi souvisejícími. Sledováním využití vozíků můžete snadno zjistit, jak by šlo optimalizací procesů a počtu vozíků snížit provozní náklady. Dohled na zacházení s vaší technikou a zásah v případě potřeby může snížit četnost údržby a servisní výdaje.

 

Předcházení škodám a nákladům na pojištění

Náklady na nehody a škody jsou dalším opakujícím se problémem. Se všemi bezpečnostními funkcemi, které I_Site nabízí, můžete okamžitě zasáhnout a těmto výdajům předejít. Zároveň tak můžete snížit i výdaje na pojištění.

ZJISTĚTE VÍCE O CHYTRÝCH VOZÍCÍCH

Mohlo by se vám také líbit

An autopilot doing horizontal transportation

Automatizované řešení

Naše řada automatizovaných vozíků a nosičů nákladu nabízí vyspělá a flexibilní řešení pro efektivnější a hospodárnější manipulaci se zbožím. 

Přečíst více >

Chytré propojené vzv

Přečtěte si více o propojených vozících

Přečíst více >
Navštivte náš Toyota E-shop

Nakupujte online

Přečtěte si další informace o funkcích a doplňcích k našim vysokozdvižným vozíkům, ručním paletovým i vychystávacím vozíkům.

Koupit online >

Li-Ion řešení Toyota

Nyní pro celou naši produktovou řadu nabízíme plně integrované řešení s Li-ion bateriemi, které kompletujeme v našich závodech podle přísných kvalitativních standardů Toyota TPS.

Přečíst více >